O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

rymuj ile wlezie

Ostatnia aktualizacja 15 lat temu
miroslaw rajskimiroslaw rajskiAdministrator Administrator
Dodano 19 lat temu
Marynarze to poeci,
nasza łajba blaskiem świeci.
I każdy sie bardzo stara
bo to jest w statek i w kapitana wiara.

A czasami piękna dziewczyna
pojawi się z rzecznej pianki,
i ona właśnie jest kluczem
do naszej wspólnej rymowanki.
Z
zuzannaPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 19 lat temu
Raz na pokładzie MIREK stał,
A ostry wicher wtedy wiał
I stroił fale w pianki kryz,
Nadając im ułudny fryz.

Fryzowi temu kształty dał,
Stęskniony MIREK, tam gdzie stał.
ALICJI ciało, istny CUD!
Słodzilo zmysły MU - jak miód!
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 19 lat temu
D Z I E Ń K A R P I A



KAŻDY WYPOCZĄĆ CHCE OD CODZIENNOŚCI ,
OD SWYCH PETENTÓW , KLIENTÓW I GOŚCI
LECZ JAK SIĘ WYRWAĆ , MOŻE WIECIE , I GDZIE ,
ŻEBY ODPOCZĄĆ I WRESZCIE ROBIĆ CO SIĘ CHCE ?


JEŚLI MIESZKASZ NA PRZYKŁAD NAD MORZEM
MYŚLISZ , ŻE WYSKOK NAD WODĘ NIE POMOŻE !
I TU SIĘ MYLISZ BO W JORZE NA MAZURACH
WYPOCZNIESZ BARDZIEJ NIŻ W JURACIE , CHOĆ TO DZIURA .


BO WOKÓŁ JORY WIELKIEJ LASY TONĄ W GRZYBACH ,
W JEZIORZE TAŁTY ZAŚ PRZEBIERAĆ MOŻESZ W RYBACH ,
ZE STAWU ZBYCHA KARP KARPIA NA BRZEG WYPYCHA
A GALARETA Z KARPI TO DOPIERO PYCHA ...


JEŚLI ZAŚ JESTEŚ MIESZKAŃCEM WARSZAWY
W TYM WYPADKU TO ZUPEŁNIE NIE MA SPRAWY -
WSIADASZ ZA KÓŁKO , BIERZESZ ŻONĘ LUB KOCHANKĘ
PO TRZECH GODZINACH PIJESZ W JORZE PIERWSZĄ SZKLANKĘ .


BO WOKÓŁ JORY WIELKIEJ LASY TONĄ W GRZYBACH ,
W JEZIORZE TAŁTY ZAŚ PRZEBIERAĆ MOŻESZ W RYBACH ,
ZE STAWU ZBYCHA KARP KARPIA NA BRZEG WYPYCHA
A GALARETA Z KARPI TO DOPIERO PYCHA ...


PIĘĆDZIESIĄT LAT TO SMUTNY WIEK JEST DLA MĘŻCZYZNY
TU RWIE , TU BOLI , TU ZNÓW CZUJESZ STARE BLIZNY
EMERYTURY DLA NIEGO J E S Z C Z E NIE MAJĄ
A KOBIETY NIESTETY J U Ż NIE DAJĄ !
NIE MYŚL WIĘC O TYM I NIE KATUJ SIĘ , CHOLERA !
WSIADAJ W SAMOCHÓD , PRUJ DO JORY , DO SELERA .


BO WOKÓŁ JORY WIELKIEJ LASY TONĄ W GRZYBACH ,
W JEZIORZE TAŁTY ZAŚ PRZEBIERAĆ MOŻESZ W RYBACH ,
ZE STAWU ZBYCHA KARP KARPIA NA BRZEG WYPYCHA
A GALARETA Z KARPI TO DOPIERO PYCHA ...


TEN JEDEN WEEKEND W ROKU ZWIE SIĘ " K A R P I O B I C I E M"
WIĘC BĄDŹ TU Z NAMI A POCZUJESZ CO TO ŻYCIE.
BY POZNAĆ SMAK JUŻ LEGENDARNEJ GALARETY
MUSISZ DO JORY , DO SELERA WPAŚĆ NIESTETY .


BO WOKÓL JORY WIELKIEJ LASY TONĄ W GRZYBACH ,
W JEZIORZE TAŁTY ZAŚ PRZEBIERAĆ MOŻESZ W RYBACH ,
ZE STAWU ZBYCHA KARP KARPIA NA BRZEG WYPYCHA
A GALARETA Z KARPI TO DOPIERO PYCHA ..


STASZEK "SZCZEPAN" SZCZEPAŃSKI .
Z
zuzannaPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 19 lat temu
Widzę, Staszku, że Ty potrafisz na różne sposoby ;)......i prozą, i rymem, ( refren 13-zgłoskowcem!!! ) a i "piórkiem i tuszem" ( kto nie oglądał tych pięknych stateczków, klifów, foczek , które wyszły spod Twojej ręki zdobiąc "Od rzek po oceany", ten wiele stracił! ).

Pozwalam sobie dopisać jedną zwrotkę "optymistyczną" , którą zaśpiewacie po "litrze" w miejsce tej "smutnej" , pijąc moje zdrowie, cha, cha, cha!!!

Pięćdziesiąt lat, to piękny wiek jest dla MĘŻCZYZNY!
Tu rwą, tu chcą, zagoiły się już blizny.
Kobiety zewsząd do koi się pchają
I swoje wdzięki za darmo oddają!
Ciesz się więc życiem, do przodu, cholera!
Wsiadaj w samochod i pruj do Selara!!!

Do obowiązkowego śpiewania i stosowania
Na zdrowie!:p
Zuzanna


SzczepanSzczepanPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 19 lat temu
BYĆ MOŻE TU RACJĘ MA NASZA ZUZANNA ,
ŻE "50" TO LICZBA NIEZBYT JEST FERALNA...
Z TYM PCHANIEM SIE DO KOI TO JEDNAK PRZESADA
WIĘKSZOŚC PCHAĆ SIĘ BOI , TYLKO DUŻO GADA .

NASZE PUSTE KOJE NA MAZURSKIEJ JORZE
CZEKAJĄ WIĘC NA TAKĄ CO CHCE NO I MOŻE .
WIĘC DALEJ DZIEWCZYNY , KOBIETY I PANNY
WSKAKUJCIE DO KOI , SŁUCHAJCIE ZUZANNY !!!


Twoją zwrotkę Zuzka napewno zaśpiewamy, tą też będziemy śpiewać....może któraś z obecnych pań się skusi ? Pozdrawiam Staszek.
Staszek
SzczepanSzczepanPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 19 lat temu
"tę też",rzecz jasna.Przepraszam.S.
Staszek
Z
zuzannaPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 19 lat temu
No i szczęść Wam Boże!
Nie ma to jak "łóżko z zawartością kobiety",
A jeszcze takiej co chce i może!!!;)
Z
zuzannaPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 19 lat temu

Cytat

Apis napisał/a:
Dwudziestego dnia stycznia , roku pamiętnego...
Zaprosił nas Kneź Janusz do pałacu swego.
Każdy tam mógł powiedzieć to, co tylko zechciał
Rownież się powygłupiać, nawet jeśli nie chciał....
I nawet nieobecni (chociaż zaproszeni)
Gościli tam przy stole i nie stali w sieni.
Wśród toastów wielu i okrzyków: "Na zdrowie!"
Światło dzienne mógł ujrzeć pomysł w każdej głowie.

Tak więc byla dyskusja o tym i o owym....
Chwilkę się też zajęto tematem "nienowym".
Lecz urok gospodarza, powab gospodyni
Uczynił, że sprawami dawno przebrzmiałymi
nikt się już nie zajmował - wszak czas karnawału
prowokuje nas raczej do uciech nawału.
I te czarowne dźwięki Jankiela gitary
Spłynęły na nas wszystkich jak najwieksze czary.

Poloneza czas zacząć. Gospodarz wyrusza.
Zawinąwszy pod boki wyloty kontusza
poprowadził do tańca wszystkie nasze damy.
My, majtkowie zaś za nim wraz w pląsy ruszamy
Nie dając sie uprzedzić hołocie, co z dala
Niczym kibic natrętny zawsze się wpi....dala
Wypuszczając wciąż na nas jako czarną wronę
Niesmiertelny już temat "ataku na stronę".

Dwudziestego więc stycznia - mój drogi kolego
Bawiliśmy się na przekór wrogom Skippery'ego.
"Mały Książę" zaś urósł w rozmiary giganta
Miażdżącego nieprawość jak walec - trabanta.
Od dziś tylko humor i wesołość sprawia,
że na widok złych trolli nie puszczamy pawia.
Tak więc wznieśmy ten toast tak miły w tym gronie:
Janusz i Elżbieta - panujcie na tronie!


Andrzeju! Wczoraj w nocy odkryłam tę Biesiadną XIII Księgę naszego Narodowego Poematu i z wielką przyjemnością wyciągnęłam ją na światlo dzienne ku miłemu przypomnieniu tym bardziej, że wspominasz w niej "nieobecnych ( chociaż zaproszonych ). Dziękuję :p

Okazuje się, że i Ty potrafisz na różne sposoby ;).... piękną, staranną prozą, wierszem i to jakim! pędzlem, gitarą, głosem......Tyle tego w JEDNYM!!! Czy jeszcze masz jakąś umiejętność, o której świat nie wie?
Edytowany przez Apis dnia 21.09.2007, 19 lat temu
alhenagalhenagNowicjusz Nowicjusz
Dodano 19 lat temu

Cytat

zuzanna napisał/a:
Okazuje się, że i Ty potrafisz na różne sposoby ;).... piękną, staranną prozą, wierszem i to jakim! pędzlem, gitarą, głosem......Tyle tego w JEDNYM!!! Czy jeszcze masz jakąś umiejętność, o której świat nie wie?


Ja znam kilka umiejętności Andrzeja, ale tak publicznie.... jakoś nie wypada...... :)
Z
zuzannaPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 19 lat temu
Myślę, droga Małgosiu, że dla DOBRA OGÓŁU mogłabyś uchylić trochę rąbka tajemnicy....alkowy ;)
Z tej strony nie znamy jeszcze NASZEGO KAPITANA
Edytowany przez zuzanna dnia 21.09.2007, 19 lat temu
alhenagalhenagNowicjusz Nowicjusz
Dodano 19 lat temu
Myślę, droga Zuzanno, że jednak nie trzeba.... tajemnice są najbardziej ekscytujące.... czyż nie? Zbytnie wyluzowanie w wypowiedzi mogłoby je uczynić mniej pociągającymi... Poza tym Kapitan mógłby poczuć się "nagi" :) A tego przecież nie chcemy...
MonikaMonikaUżytkownik Użytkownik
Dodano 19 lat temu
Moja Małgoniu !!! pozdrawiam serdecznie i przesyłam miliony buziaków!
Monia (nz) Cool
Edytowany przez Monika dnia 21.09.2007, 19 lat temu
alhenagalhenagNowicjusz Nowicjusz
Dodano 19 lat temu
Witaj Moniu....
Dzięki za buziaki... nie będę się myć przez tydzień co najmniej :)
Pozdrawiam Cię serdecznie...
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 19 lat temu
Wiecie co, Dziewczyny? Sprawiłyście, że się zarumieniłem.....

A teraz zagadka: zarumieniłem się z dumy czy zakłopotania?

Inspirują nas kobiety...
To ogólnie znana rzecz
Rzadko który z nas, łodziarzy
Daje wtedy "cała wstecz"

Zwykle - jak na holu barka
pomykamy pośród pian
zwłaszcza kiedy holownikiem
będzie któraś z naszych dam...

Potem niesie nas fantazja...
Tak wielka, że wpływamy
"Samospławem" i "do sztychu"
W łoże - zwykle bez damy...

Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
SzczepanSzczepanPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 19 lat temu
Andrzej....jestem w szoku!!! Toż to majstersztyk !!!Gratulacje. Jestem z Ciebie dumny (mogę?).
Dziewczyny, te okrutne podpuszczaczki!!! Jedna to nawet chciała wydobyć od Małgosi tajemnice alkowy (nie wiem co to alkowa ale jak się dowiem to jeszcze bardziej będę namawiał Małgosię (Małą Gosię),żeby za nic nie puściła farby). A poza tym wszyscy zdrowi. Dla dziewczyn buziaki dla Andrzeja "dzida" czyli uścisk dłoni.S.;)
Staszek
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 19 lat temu
Ach.... Bądź-że dumny ze mnie.... W końcu mamy w genach takie teżetesiowskie podejście do rzeczywistości i wszelkie inne uzdolnienia....

Alkowa to jest takie urządzenie podobne do alkomatu....
Jedynie zamiast dmuchać w rurkę....
Skala pokazuje zaś promille... udomowienia mężczyzny przez kobietę....
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
Edytowany przez Apis dnia 02.12.2007, 19 lat temu
SzczepanSzczepanPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 19 lat temu
Jestem więc dumny ,że mam takiego kolegę jak Ty Andrzeju!!!
Każdy by chciał a ja mam.
Na "Karpiobicie" wyobraź sobie nie jadę.......W tym czasie będę rozpoznawał bojem teściów mojej córki w Niemczech. A,że (jak mawiał Tomuś Czereśniak z "Pancernych") "Niemiec zawsze z pełnego wychlapie",nie boję się tej polsko-niemieckiej konfrontacji. Zobaczymy jak daleko jestem dzielnym patriotą. Pozdrawiam Staszek.
Staszek
brunobrunoUżytkownik Użytkownik
Dodano 19 lat temu
Jescze tydzień i na statek
By w Holandii mieć opłatek

By na barce u Holendra
Zabrzmiała choć jedna polska kolenda

By nowy rok w Amsterdamie przywitać
I za trzy dni być w domu, w swym łóżku oczy zamykać...
R
Remigiusz PrzybyszNowicjusz Nowicjusz
Dodano 18 lat temu
czy ja dobrze czuje ? chyba już rymuje ?
ArnoldzikArnoldzikNowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
Lepiej jest po rzekach pływać,
Niż w środę iść na piwo.

Jakby co to jestem mistrzem rymu "białego"
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
nie możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies