O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Nasze zasady

Regulamin członka załogi wirtualnego statku

Zanim zostaniesz członkiem naszej załogi - przeczytaj te kilka punktów dokładnie.

 1. Użytkownik portalu "Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro" staje się po rejestracji członkiem naszej wirtualnej załogi i uzyskuje szereg praw, ale także ma obowiązki.
 2. Prawa członka załogi są w praktyce nieograniczone i wyjątkiem są jedynie obwarowania zawarte w niniejszym regulaminie. Wprawdzie nie ma przymusu podawania Imienia i Nazwiska w profilu, ale anonimowi użytkownicy muszą się liczyć z mniejszymi przywilejami na naszym statku - tak jak "pasażerowie na gapę".
 3. W załodze naszego statku obowiązuje taka sama hierarchia jak na statku rzeczywistym: kadra dowódcza ma określone uprawnienia i może je stosować wobec pozostałych. Jej decyzje są ostateczne i nie podlegają dyskusji.
 4. Portal zapewnia interaktywne uczestnictwo w wirtualnym rejsie: zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać oceny, komentarze, teksty na forum, nadsyłać zdjęcia, pliki i propozycje ciekawych stron (linki) oraz nadsyłać artykuły i newsy.
 5. Jeden członek załogi "śpi na jednej koi" - czyli jeden użytkownik może posiadać jedno konto. Niedopuszczalne jest rejestrowanie się pod kilkoma "postaciami" i w przypadku wykrycia takich praktyk wszystkie takie konta zostaną usunięte
 6. Członek naszej wirtualnej załogi powinien być wzorem dla innych internautów, dlatego wymagamy od niego:
  • zaakceptowania faktu, że wszelkie materiały zgromadzone na stronie są wspólnym dobrem - nadrzędnym wobec prywatnych interesów
  • respektowania zasad zapewniających prawidłową pracę serwisu, a ustalanych przez Kapitana i Oficerów
  • zachowania kultury języka we wszystkich wypowiedziach, unikanie agresywnej polemiki (trolling) i głoszenia treści sprzecznych z prawem i przyzwoitością
  • nie atakowania i nie krytykowania innych użytkowników nawet jeśli nie odpowiadają nam ich poglądy czy wypowiedzi
  • zgłaszanie Kapitanowi wszelkich uwag dotyczących naruszenia regulaminu i nie dokonywanie publicznie własnego osądu takich przypadków
  • stosowania do prywatnej wymiany zdań Prywatnych Wiadomości czy Poczty e-mail, nie nadużywając w tym celu interaktywnych możliwości serwisu służących ogółowi użytkowników (komentarze, Hydepark (Shoutbox), forum itp.)
 7. Nie zapoznanie się z treścią regulaminu podczas rejestracji nie jest usprawiedliwieniem dla przypadków jego naruszania podczas rejsu. Nie czytasz - nie miej pretensji.
 8. Przyjmujesz do wiadomości, iż w przypadku naruszenia któregokolwiek z punktów regulaminu mogą spotkać Cię sankcje od upomnienia po wymustrowanie (usunięcie z załogi).
 9. Regulamin może być modyfikowany i zmieniany bez konieczności powiadamiania o tym każdego z członków Naszej Załogi z osobna. Jego treść po wszelkich zmianach będzie podawana do ogólnej wiadomości poprzez publikację w serwisie, na jego forum lub poprzez rozesłanie Prywatnych Wiadomości.
 10. Z chwilą rejestracji akceptujesz nasze zasady i zobowiązujesz się do ich przestrzegania.

Regulamin korzystania z forum i komentarzy

 1. Forum dyskusyjne jest integralną częścią Strony Entuzjastów Żeglugi i ma dobrze służyć wymianie uwag, doświadczeń, porad, wspomnień wszystkich "zarażonych" tym entuzjazmem do żeglugi śródlądowej. Dotyczy to także komentarzy pod publikacjami
 2. W aktywnej dyskusji mogą brać udział wyłącznie zarejestrowani użytkownicy. Rejestracja jest jednocześnie akceptacją zasad i regulaminu tego forum.
 3. Zanim cokolwiek napiszesz - zastanów się czy rzeczywiście masz coś do zaoferowania innym. Pisz zwięźle i na temat. Jeżeli cytujesz czyjąś wiadomość - cytuj tylko tą jej część, do której się odnosisz w swojej wypowiedzi. Cytowanie (i to w całości!) czyjejś wypowiedzi znajdującej się bezpośrednio przed planowaną twoją odpowiedzią na nią - jest całkowicie pozbawione sensu.
 4. Na forum wprowadzono dla "rozluźnienia napięcia" system rang oparty na hierarchii okrętowej, ale nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Ranga wskazuje jedynie stopień aktywności na forum. Nadano też rangi specjalne Szefowi i Współpracownikom.
 5. Zanim założysz nowy temat - sprawdź czy nie poruszono go już w innych wątkach. Możesz użyć wyszukiwarki lub prześledzić wypowiedzi innych użytkowników. Zakładaj nowe tematy w odpowiednich działach. Nie zakładaj tego samego tematu w różnych działach.
 6. Nie odpowiadaj "sam sobie" wpisując własne treści jedną po drugiej kolejno po sobie! Używaj funkcji "zmień" w celu dodania do poprzednio wpisanego posta lub komentarza nowych treści, poprawienia błędów lub wprowadzenia innych zmian. Naruszającym notorycznie ten punkt będę udzielał ostrzeżeń.
 7. Jeśli piszesz - pisz "po polsku". Sprawdź pisownię i nie używaj wulgaryzmów. Nie używaj kolejno całego mnóstwa wykrzykników lub znaków zapytania, nie nadużywaj uśmieszków, powiększania, pogrubiania i kolorowania tekstu bez wyraźnej potrzeby. Nie komentuj wypowiedzi innych użytkowników w sposób ośmieszający lub obraźliwy dla nich.
 8. Administrator i Moderatorzy są uprawnieni do korygowania, przesuwania, edytowania, opatrzenia komentarzem, zamykania, blokowania i usuwania tematów, postów oraz komentarzy, które budzą wątpliwości lub naruszają w jakikolwiek sposób regulamin forum. Mogą zablokować czasowo lub na stałe dostęp do forum użytkownikowi naruszającemu zasady.
 9. W polu podpisu nie wolno umieszczać reklam, bannerów, linków do innych serwisów. Treść, która przez Administratora lub Moderatora zostanie uznana za reklamę zostanie usunięta.
 10. Administrator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie bez uprzedzania użytkowników forum.