O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Remont śluzy w Koźlu

Ostatnia aktualizacja 8 lat temu
A
angoDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 12 lat temu
Witam !

Prawdopodobnie, bo już niedługo zakończy się remont zabytkowej śluzy w Koźlu. Rozpoczął się on na przełomie czerwca i lipca 2013 r. i planowano go zakończyć do końca ub. roku, jednak wyłoniona w drodze przetargu (ogłoszonego przez RZGW w Gliwicach) firma nie potrafiła dotrzymać przedstawionego przez siebie harmonogramu robót, co było głównym powodem rozwiązania z nią umowy.
Dodatkowym zagrożeniem tej sytuacji był fakt, iż przyznane fundusze na ten cel z Ministerstwa Środowiska RZGW musiał zwrócić z końcem 2013 r. (powód – niewykorzystane w terminie środki finansowe). Udało się jednak pozyskać je powtórnie a ponowne prace remontowe podjęła od maja br. firma Skanska, która planuje je zakończyć w listopadzie 2014 r.

Dwa sezony dla turystyki wodniackiej były martwe, ale po blisko półtora roku oczekiwania zabytkowa śluza w Koźlu znowu powinna służyć wodniakom.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/artic.../130719798
http://www.gliwice.rzgw.gov.pl/index....zenie-7-14
http://www.strefabiznesu.nto.pl/artyk...zy-w-kozlu
http://lokalna24.pl/historia/?act=one...ria&id=583
A
angoDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 11 lat temu
Witam !

Nastąpiło zakończenie remontu zabytkowej śluzy w Koźlu - inwestycja ta (z małymi perturbacjami) kosztowała ok. 1,5 PLN.
Wrota górne śluzy maja nowe poszycie, wrota górne i dolne prócz nowego uszczelnienia zostały zakonserwowane w pełni. Dodatkowo pogłębiono kanał dopływowy i odpływowy śluzy.
Ponieważ śluza ta to jeden z najcenniejszych zabytków techniki na Opolszczyźnie zadbano o to, by podczas prac remontowych zachowano zabytkowy charakter jej infrastruktury technicznej.
Już w tym sezonie żeglarskim śluza ta będzie służyła ponownie wszystkim wodniakom z YC Szkwał a statek wycieczkowy SILESIA będzie mógł jak kiedyś cumować w tej przystani (na czas remontu śluzy nabrzeża gościnnie użyczała Stocznia DAMEN w Koźlu).

http://www.gliwice.rzgw.gov.pl/index....-ju-gotowa
http://wiadomosci.onet.pl/opole/zakon...ozle/fl5ql
A
angoDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 8 lat temu
Witam !

Zabytkowa śluza w Koźlu - jak się okazuje - niedługo cieszyła wodniaków z Kędzierzyna, okolic i nie tylko ... awarii uległy dolne wrota i na czas bliżej nie określony zarządca tj. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Gliwicach zadecydował o jej zamknięciu dla żeglugi ...
http://kk24.pl/awaria-zabytkowej-sluz...ytkowania/
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies