Ostatnimi czasy sen z powiek spędza mi zagadnienie dotyczące tzw. flagi przejazdowej-mianowicie nie umiem zidentyfikować przepisu, który dokładnie traktuje jej wykorzystanie. Jeżeli znaki żeglugowe mają odpowiedniki we flagach tj. np. zakaz przejścia A.1 to analogicznie flaga przejazdowa (czerwono-biała) odpowiada znakowi w przepisach par 3.25 ust.1 lit.c czyli dotyczy jednostek, które żądają od innych statków ochrony od falowania. W tym właśnie miejscu pojawia się dylemat: czy prowadząc prace pogłębiarskie na szlaku zobowiązany jestem pokazywać "przejazdówkę" w okolicznościach braku potrzeby z mojej strony ochrony od falowania...uff
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum. możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum. nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji. nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum. nie możesz dodawać załączniki w tym forum. nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies