domel-d4Początkujący użytkownik 
Dodano
8 lat temuPowiem krótko, prywaciarze chcą płacić jak najmniej, CAO binnenvaart w Holandii nie istnieje jako oficjalna umowa zawarta między stronami. Wielu armatorów się na CAO powołuje choć nie ma ku temu podstaw. Poza jedną: ogranicza ono ( CAO) duży wzrost zarobków załogantów i utrzymuje w miarę niski poziom kosztów pracowniczych.
Inną kwestią jest opłacanie sprawdzonych i doświadczonych ludzi na pokładzie i różnice pomiędzy rodzajami łajb. Niestety link nie odpalił więc do kwot trudno się ustosunkować choć są prawdopodobnie bliskie prawdzie. Ogólnie jednak suche ładunki i łajby z dużym kredytem są opłacane najsłabiej a w chemii jest najwięcej dodatków. Do tego kwestie około socjalne są już traktowane różnie. Oczywiście wywód mój oparty jest na moich doświadczeniach i wiedzy jaką posiadam, ale wszechwiedzący nie jestem i coś mogło się zmienić w kwestii CAO.
Pozdrawiam. Daniel Kotur. mts Pamir ...but why is the rum gone??