Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
15.05.2019
Wypadek na spływie Dunajcem w Pieninach. Czytaj więcej na https://www.rmf24.
pl/fakty/polska/ne
ws-wypadek-na-sply
wie-dunajcem-w-pie
ninach-flisak-wypa
dl-z-trat,nId,2991
764#utm_source=pas
te&utm_

zbyszek1
20.04.2019
WESOŁYCH ŚWIĄT, SMACZNEGO JAJKA I BARDZO MOKREGO DYNGUSA. ZBYSZEK S.

tiktak
05.04.2019

tiktak
16.02.2019

tiktak
13.02.2019


Społeczność

Wszyscy zarejestrowani użytkownicy portalu "Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro" stają się członkami Towarzystwa Entuzjastów Żeglugi Śródlądowej i aktywnie mogą współtworzyć serwis.

Sami siebie nazywany "Wirtualnym Statkiem" i jak na rzeczywistym statku mamy Kapitana, jego Oficerów i Załogę. Kadrę dowódczą przedstawiamy w zakładce Redakcja .

Za patrona naszej Załogi uważamy kmdr por. MW, kpt. ż.ś. Adama Reszkę. Ten niezwykły, skromny i ujmujący w osobistym kontakcie człowiek, skarbnica wiedzy o polskiej żegludze śródlądowej od czasów parowców i ekspert w tej dziedzinie ze szczególnym uwzględnieniem umiłowanej przezeń Wisły - odszedł na wieczną wachtę 8.05.2011. Pozostawił jednak na naszej stronie internetowej olbrzymią spuściznę w postaci artykułów, komentarzy i zdjęć. Wielu młodszych wiekiem adeptów sztuki uprawiania żeglugi poznało dzięki Adamowi Reszce kunszt, tradycje, język i obyczaje dawnych flisaków i "żelaznych ludzi z drewnianych statków".

We Wrocławiu przy Alei Aleksandra Brücknera nr 10 przez ponad sześćdziesiąt lat uczyli się chłopcy w marynarskich mundurach. Byli chlubą tego miasta - mieniącego się niegdyś stolicą polskiej żeglugi śródlądowej, a nazwa ulicy kojarzona była wyłącznie z nimi: poza ich szkołą nie było bowiem przy Brücknera niczego więcej...


Flag Counter
Free counters!

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL