Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
02.01.2019

ango
29.12.2018

marek56
23.12.2018
Dla całej Załogi i Kapitana Wesołych, Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku od Marka z Krakowa.

zbyszek1
23.12.2018
Wspaniałych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia Kapitanowi i Załodze - składa Zbyszek.

ango
22.12.2018
Wszystkim Sympatykom tej witryny jak również żeglugi śródlądowej życzę radosnych błogosławionych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym 2019 Roku - ango.Społeczność

Wszyscy zarejestrowani użytkownicy portalu "Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro" stają się członkami Towarzystwa Entuzjastów Żeglugi Śródlądowej i aktywnie mogą współtworzyć serwis.

Sami siebie nazywany "Wirtualnym Statkiem" i jak na rzeczywistym statku mamy Kapitana, jego Oficerów i Załogę. Kadrę dowódczą przedstawiamy w zakładce Redakcja .

Za patrona naszej Załogi uważamy kmdr por. MW, kpt. ż.ś. Adama Reszkę. Ten niezwykły, skromny i ujmujący w osobistym kontakcie człowiek, skarbnica wiedzy o polskiej żegludze śródlądowej od czasów parowców i ekspert w tej dziedzinie ze szczególnym uwzględnieniem umiłowanej przezeń Wisły - odszedł na wieczną wachtę 8.05.2011. Pozostawił jednak na naszej stronie internetowej olbrzymią spuściznę w postaci artykułów, komentarzy i zdjęć. Wielu młodszych wiekiem adeptów sztuki uprawiania żeglugi poznało dzięki Adamowi Reszce kunszt, tradycje, język i obyczaje dawnych flisaków i "żelaznych ludzi z drewnianych statków".

We Wrocławiu przy Alei Aleksandra Brücknera nr 10 przez ponad sześćdziesiąt lat uczyli się chłopcy w marynarskich mundurach. Byli chlubą tego miasta - mieniącego się niegdyś stolicą polskiej żeglugi śródlądowej, a nazwa ulicy kojarzona była wyłącznie z nimi: poza ich szkołą nie było bowiem przy Brücknera niczego więcej...


Flag Counter
Free counters!

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet