Jak dowiaduje się nasza redakcja - w Szczecinie upadłość ogłosił Zakład Usług Żeglugowych - firma z 60-letnią tradycją, działająca głównie na terenie portów Szczecin i Świnoujście, oraz w holowaniach pełnomorskich. Świadczyła także usługi cumownicze, przeładunkowe oraz zapewniała obsadę statku pożarniczego zabezpieczającego port Szczecin. Logo ZUŻ-u oraz jego holowniki Tryton, Zeus, Cyklop czy Goliat doskonale znane są na szlaku holowań morskich Bałtyku i Morza Północnego.
W 1991 r. firma została sprywatyzowana, a od roku 2003 jest spółką o kapitale polsko - szwedzkim. Na razie nieznane są jeszcze przyczyny dla których spółka zmuszona była do tak drastycznego kroku.Jak dowiaduje się nasza redakcja - w Szczecinie upadłość ogłosił Zakład Usług Żeglugowych - firma z 60-letnią tradycją, działająca głównie na terenie portów Szczecin i Świnoujście, oraz w holowaniach pełnomorskich. Świadczyła także usługi cumownicze, przeładunkowe oraz zapewniała obsadę statku pożarniczego zabezpieczającego port Szczecin.

Logo ZUŻ-u oraz jego holowniki Tryton, Zeus, Cyklop czy Goliat doskonale znane są na szlaku holowań morskich Bałtyku i Morza Północnego. Spółka jest dysponentem i właścicielem pokaźnego majątku; oprócz 13 holowników także dwóch dźwigów pływających, pełnomorskiego pontonu do holowań elementów ponadgabarytowych, czterech barek pełnomorskich, statku przeciwpożarowego Strażak-24, łodzi pilotowych i cumowniczych, zapór przeciw rozlewom olejowym etc.
W 1991 r. firma została sprywatyzowana, a od roku 2003 jest spółką o kapitale polsko - szwedzkim. Na razie nieznane są jeszcze przyczyny dla których spółka zmuszona była do tak drastycznego kroku.