Elektryczne promy miejskie z Kędzierzyna-Koźla dla KopenhagiDrukuj

Elektryczne promy miejskie z Kędzierzyna-Koźla dla KopenhagiKędzierzyńsko-kozielska stocznia Damen Shipyards Koźle podpisała właśnie kontrakt na budowę i dostawę pięciu autobusów wodnych dla firmy Arriva. Jednostki te będą operować w Kopenhadze. Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, iż jednostki te będą miały napęd w pełni elektryczny.

Pięć statków będzie budowanych w przyszłym roku (2019) w Kędzierzynie-Koźlu. Damen Ferry 2306 E3 będzie miał 23 metry długości i 6 metrów szerokości. Zabierze na pokład do 80 pasażerów.

Jeszcze w tym roku wniosek o pozwolenie dla przekopu przez MierzejęDrukuj

Jeszcze w tym roku wniosek o pozwolenie dla przekopu przez MierzejęUrząd Morski w Gdyni jeszcze w tym roku ma złożyć wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji dla planowanego przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Plan inwestora zakłada, że także w 2018 roku ruszy procedura przetargowa związana z wyborem wykonawcy robót.
Takie informacje przekazał minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w odpowiedzi na interpelację posłanki Katarzyny Osos.

Oficjalna decyzja o połączeniu drogą wodną Zalewu Wiślanego z Zatoką Gdańską zapadła w maju 2016 roku.

Water Expo Poland 2019Drukuj

Water Expo Poland 2019Nasz serwis internetowy po raz kolejny objął patronatem medialnym Międzynarodowe Targi i Konferencję Water Expo Poland 2019. Water Expo Poland 2019 to nowa odsłona organizowanych od 2012 roku targów WaterWays Expo poświęconych żegludze śródlądowej i gospodarce wodnej, wzbogacona o cały szereg aktualnych zagadnień związanych z gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi aspektami wykorzystania wody. Water Expo to jedyna w Polsce impreza wystawienniczo-konferencyjna w kompleksowy sposób dotykająca wszystkich aspektów inwestycji związanych z wodami śródlądowymi.

Rozpoczęła się przebudowa nadbrzeża w MikołajkachDrukuj

Rozpoczęła się przebudowa nadbrzeża w Mikołajkach Rozpoczęła się gruntowna przebudowa nadbrzeża nad Jeziorem Mikołajskim w Mikołajkach - poinformował PAP burmistrz tego miasta Piotr Jakubowski. W wyniku prac ma powstać nowoczesna promenada ze straganami i miejscami do odpoczynku oraz nowe miejsca do cumowania łodzi.

Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski w rozmowie z PAP przyznał, że przebudowa nadbrzeża to "inwestycja, która na dobre i na lata zmieni obraz Mikołajek".

Mazurskie kanały, od Giżycka po Mikołajki, będą przebudowaneDrukuj

Mazurskie kanały, od Giżycka po Mikołajki, będą przebudowaneMazurskie kanały: Szymoński, Giżycki, Mioduński, Grunwaldzki, Tałcki leżące na szlaku od Giżycka do Mikołajek zostaną zmodernizowane. "Nie planujemy zamykania kanałów, choć utrudnień w ich pokonywaniu nie da się uniknąć" - poinformował burmistrz Mikołajek.

We wtorek samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował o przyznaniu 62 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-20 na projekt dotyczący przebudowy i umocnienia pięciu mazurskich kanałów. Chodzi o kanały leżące na szlaku od Giżycka do Mikołajek: Szymoński, Giżycki, Mioduński, Grunwaldzki i Tałcki.

Planowane zamknięcie śluzy Brzeg DolnyDrukuj

Planowane zamknięcie śluzy Brzeg DolnyPaństwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zawiadamia, że w związku z końcowym etapem przeprowadzania prac remontowych śluza w Brzegu Dolnym (km 281,6 rzeki Odry) będzie zamknięta dla żeglugi od dnia 02.01.2019 r. do dnia 28.02.2019 r.

Ostateczny termin otwarcia śluzy - zależny między innymi o warunków hydrometeorologicznych na Odrze - będzie podany w oddzielnym komunikacie. Wszystkich użytkowników Odrzańskiej Drogi Wodnej prosimy o uwzględnienie powyższej sytuacji w swoich planach żeglugowych.

Podpisano list intencyjny ws. budowy nowych stopni wodnychDrukuj

Podpisano list intencyjny ws. budowy nowych stopni wodnych Podpisano list intencyjny ws. współpracy przy budowie nowych stopni wodnych - podało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jak zaznaczył szef MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk, modernizacja Wisły i Odry jest na zaawansowanym etapie.

Jak podano w poniedziałkowym komunikacie, "minister Marek Gróbarczyk, mając na uwadze dbałość o efektywne wykorzystanie urządzeń piętrzących i ich potencjału hydroenergetycznego, zainicjował podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy przy realizacji inwestycji budowy nowych stopni wodnych".

PKP PLK ogłasza przetarg na poprawę dostępu do portów w Szczecinie i ŚwinoujściuDrukuj

PKP PLK ogłasza przetarg na poprawę dostępu do portów w Szczecinie i ŚwinoujściuSpółka PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiła przetarg na opracowanie projektów wykonawczych i wykonanie robót budowlanych na Stacji Szczecin Port Centralny. Inwestycja jest prowadzona w ramach projektu: „Poprawa dostępu kolejowego do portów morskich w Szczecinie i Świnoujście”. Wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu, będzie zobowiązany do opracowania projektów wykonawczych, a także uzyskania wszystkich wymaganych uzgodnień, oraz przeprowadzenia wszystkich robót budowlanych.

Według planu przedsięwzięcie ma zostać dofinansowane przez Unię Europejską z instrumentu „Łącząc Europę”. Według planu zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 37 miesięcy.

Trwają konsultacje harmonogramu prac Program Rozwoju Odrzańskiej Drogi WodnejDrukuj

Trwają konsultacje harmonogramu prac Program Rozwoju Odrzańskiej Drogi WodnejJak podaje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (MGMiŻŚ ) – od 8 listopada do 9 grudnia prowadzone są konsultacje publiczne harmonogramu prac nad Programem Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej.

Harmonogram przewiduje, że do końca 2018 roku ukończone zostanie opracowanie harmonogramu prac oraz opracowanie analizy transportowej. Następnie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku mają zostać przeprowadzone uzgodnienia z Generalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska i Głównym Inspektorem Sanitarnym w zakresie szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania na środowisko dla Programu Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej.

Zmiana wystroju i działania serwisuDrukuj

Zmiana  wystroju i działania serwisuPrędzej czy później musiało nastąpić przeobrażenie naszego serwisu aby dostosować go do wymogów współczesności. Znakomita większość internautów używa mobilnych urządzeń do korzystania z internetu. Tablet, smartfon są tak powszechne, że wymusiły na twórcach serwisów internetowych konieczność dostosowania sposobu wyświetlania do ekranów tych urządzeń. W języku fachowym nazywa się ten sposób responsywnym czyli elastycznym. Portal, blog, witryna samoczynnie dostosowują sposób wyświetlania zawartości do ekranu urządzenia.

Jeden chętny do modernizacji śluzy na Odrze w RatowicachDrukuj

Jeden chętny do modernizacji śluzy na Odrze w RatowicachRegionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu otworzył oferty w przetargu na remont i przebudowę śluzy na stopniu wodnym Ratowice na rzece Odrze. Do realizacji zadania zgłosił się jeden wykonawca, który złożył ofertę nieznacznie przekraczającą kosztorys inwestora.
Do inwestora trafiła oferta od konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych „EKO-WOD” i Naviga-Stal o wartości 41,571 mln zł, przewidująca objęcie zrealizowanych prac 48-miesięcznym okresem gwarancji.
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet