Wody Polskie podpisały z wykonawcą umowę na remont ostróg na OdrzeDrukuj

 • mkrakowiak74
 • 20.11.2019 07:27:28
 • 296 czytań
 •  0 komentarzy
Wody Polskie podpisały z wykonawcą umowę na remont ostróg na OdrzeWkrótce rozpocznie się kolejna fragmentaryczna modernizacja elementów zabudowy regulacyjnej Odry - tak zwanych szybkich ostróg - na odcinku 123 kilometrów od Ścinawy w województwie dolnośląskim do ujścia Nysy Łużyckiej w województwie lubuskim. Roboty budowlane będą wykonane przy użyciu przyjaznych środowisku, naturalnych materiałów. Wody Polskie właśnie podpisały z wykonawcą umowę na realizację tej inwestycji.

Ze strony Wód Polskich podpis pod umową na zadanie pod nazwą "Odbudowa zabudowy regulacyjnej rzeki Odry - przystosowanie do III klasy drogi wodnej, na odcinku od miejscowości Ścinawa do ujścia Nysy Łużyckiej – Etap II" złożył Mariusz Przybylski, Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, natomiast wykonawcę reprezentował Krzysztof Sokołowski, Dyrektor Rejonu Budimex SA.

Marek Gróbarczyk ponownie ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowejDrukuj

 • mkrakowiak74
 • 20.11.2019 07:25:14
 • 143 czytań
 •  0 komentarzy
Marek Gróbarczyk ponownie ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowejMarek Gróbarczyk, dotychczasowy minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, ponownie objął funkcję szefa tego resortu. Marek Gróbarczyk (PiS) odpowiada za kierunki rozwoju gospodarki morskiej, przemysłu stoczniowego, rybołówstwa, żeglugi śródlądowej. Sprawuje nadzór nad branżowym szkolnictwem zawodowym, średnim i uczelniami wyższymi. W trakcie jego ostatniej kadencji resort gospodarki morskiej przygotował plan przekopu Mierzei Wiślanej i doprowadził do ogłoszenia przetargu na budowę i do wyłonienia wykonawcy robót. Inwestycja ma skrócić drogę wodną z Zatoki Gdańskiej do portu w Elblągu i jednocześnie ma ożywić turystykę i podnieść obroty towarowe elbląskiego portu.

Marek Sawicki przewodniczącym komisji gospodarki morskiejDrukuj

 • mkrakowiak74
 • 20.11.2019 07:23:07
 • 210 czytań
 •  1 komentarz
Marek Sawicki przewodniczącym komisji gospodarki morskiejMarek Sawicki (PSL-Kukiz15) został przewodniczącym sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Za kandydaturą Sawickiego głosowało 13 posłów, nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu.

Marek Sawicki był posłem II, III, IV, V, VI, VII i VIII. Był ministrem rolnictwa w rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Wiceprzewodniczącym komisji został Arkadiusz Marchewka (KO).

Statkiem roku 2019 śródlądowy kontenerowiecDrukuj

Statkiem roku 2019 śródlądowy kontenerowiecTegoroczna nagroda KNVTS Ship of the Year (statek roku) przyznana. Laureatem został innowacyjny kontenerowiec śródlądowy Sendo Liner zaprojektowany przez Sendo Shipping i zbudowany przez Concordia Damen Shipbuilding BV w Werkendam w Holandii.

Jury konkursu doceniło przyszłościowy napęd jednostki (koncepcja podwójnej śruby z napędem elektrycznym napędzanej dwoma generatorami, wspieranymi przez akumulator do dostarczania szczytowej mocy) i przyznało, że był to kluczowy czynnik wyboru zwycięzcy.

Odszedł Andrzej UrbaniakDrukuj

Zmarł Andrzej Urbaniak - były pracownik Żeglugi Wrocławskiej, Urzędu Żeglugi Wrocław, RZGW Wrocław w Krośnie Odrzańskim.

Pogrzeb ś.p. Andrzeja Urbaniaka odbędzie się 15.11.2019 o godz.13 na cmentarzu w Krośnie Odrzańskim.

Żegluga śródlądowa alarmuje! Nasz głos to sygnał statkowej syreny.Drukuj

Żegluga śródlądowa alarmuje! Nasz głos to sygnał statkowej syreny.Żegluga śródlądowa alarmuje! Nasz głos to sygnał statkowej syreny. 13.11.2019 o godzinie 11:00 jej dźwiękiem przemówią statki. Mówimy jednym głosem! 13.11.2019 Odbędzie się rejs, w którym branża żeglugowa upominać się będzie o poprawę infrastruktury dróg wodnych w północnych i wschodnich Niemczech. Konwój statków przemieści się ze śluzy Mühlendamm w kierunku dzielnicy rządowej do Humboldthafen i z powrotem. W konwoju udział biorą statki białej floty oraz inne, mniejsze jednostki żeglugi towarowej.

Żegluga śródlądowa – teraz....! Bardziej niż kiedykolwiek!

BDB i BÖB: przyspieszyć wdrażanie "Masterplanu żeglugi śródlądowej"Drukuj

BDB i BÖB: przyspieszyć wdrażanie "Masterplanu żeglugi śródlądowej"Berlin. Parlamentarna Grupa Żeglugi Śródlądowej (Parlamentarische Gruppe Binnenschifffahrt - PG BiSchi) - stowarzyszenie członków Bundestagu ze szczególnym odniesieniem do systemu dróg wodnych - zorganizowała we wtorek 05.11.2019 w Berlinie Wieczór parlamentarny p.t. „Przesunięcie modalne i odnowienie floty: przyczynianie się do większej ochrony klimatu” . Najważniejszy temat wieczoru: szybkie wdrożenie "Masterplanu żeglugi śródlądowej" („Masterplan Binnenschifffahrt”). PG BiSchi domaga się szybkiego wdrożenia środków zawartych w „Masterplanie śródlądowych dróg wodnych” w celu wzmocnienia systemu dróg wodnych.

Wchodzi w życie ustawa o wsparciu armatorów śródlądowychDrukuj

Wchodzi w życie ustawa o wsparciu armatorów śródlądowychMożliwość wsparcia finansowego dla armatorów śródlądowych w postaci kredytów preferencyjnych na zakup, modernizację lub remont statków śródlądowych - przewiduje ustawa o wsparciu finansowym armatorów śródlądowych, Funduszu Żeglugi Śródlądowej i Funduszu Rezerwowym, która wchodzi w życie 9 listopada.

Ustawa wprowadza też możliwość wsparcia poprzez umorzenia części udzielonych kredytów, czy refinansowanie zakupu wyposażenia statków.

Rekordowy sezon na Kanale Augustowskim!Drukuj

 • mkrakowiak74
 • 08.11.2019 18:41:12
 • 170 czytań
 •  0 komentarzy
Rekordowy sezon na Kanale Augustowskim!Kanał Augustowski przyciąga swoim pięknem turystów z całego świata. W tym sezonie żeglugowym padł rekord śluzowań. Pracownicy Wód Polskich na 14 śluzach Kanału Augustowskiego przeprowadzili 10 214 śluzowań, podczas których różnicę poziomu wody pokonało 34 028 jednostek pływających.

W zdecydowanej większości obiekty śluzujące się na Kanale to kajaki, następnie statki żeglugi, jachty motorowe, katamarany i gondole. Najwięcej śluzowań było na Przewięzi - prawie 3 tysiące. Śluzę w tym miejscu pokonało ponad 4 200 obiektów pływających. Natomiast najczęściej odwiedzana przez wodniaków była śluza Sosnówek – tam prześluzowano blisko 8 200 jednostek pływających, z czego 8 tysięcy to kajaki.

Gróbarczyk: jestem przygotowany na kolejnej protesty ws. przekopu Mierzei WiślanejDrukuj

Gróbarczyk: jestem przygotowany na kolejnej protesty ws. przekopu Mierzei WiślanejJestem przygotowany na kolejne protesty ws. przekopu Mierzei Wiślanej, do zablokowania inwestycji nie ma żadnych podstaw - mówił w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Poinformował, że podjęto decyzję o rozbudowie terminalu DCT w Gdańsku.

Zdaniem Gróbarczyka każdy może protestować, ale tej inwestycji nie można zablokować, bowiem - jak podkreślił - nie ma ku temu żadnych podstaw. Podkreślił, że takie inwestycje są na porządku dziennym w Europie Zachodniej, a Holandia nie mogłaby bez nich funkcjonować. Według niego protesty są elementem walki politycznej, ale przede wszystkim konkurencji.

Modernizacja śluzy żeglownej nr 8 Lisi OgonDrukuj

 • mkrakowiak74
 • 05.11.2019 06:54:56
 • 307 czytań
 •  1 komentarz
Modernizacja śluzy żeglownej nr 8 Lisi OgonTrwa modernizacja śluzy żeglownej na stopniu wodnym w miejscowości Lisi Ogon. Śluza zlokalizowana jest na drodze wodnej Warta–Kanał Bydgoski. Roboty wykonywane są w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja stopni wodnych na Dolnej i Górnej Skanalizowanej Noteci: Lisi Ogon”.
Celem inwestycji jest podniesienie bezpieczeństwa i poprawa parametrów eksploatacyjnych śluzy.
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL