Troszkę luzu....Drukuj

Bardzo skutecznie "na niekorzyść" moją zadziałało "Bardzo ważne ogłoszenie". Zuzanna dworuje sobie ze mnie w każdym komentarzu, Ewa przestraszyła się nie na żarty ale Janusz Fąfara zachował się jak przyjaciel i przysłał mi coś takiego, że klękajcie narody - jak mawia Kiepski Ferdynand ...

Bardzo ważne ogłoszenieDrukuj

Nasza strona rozwija się znakomicie, wzrasta z każdym dniem liczba użytkowników i należy się cieszyć z miłej i przyjacielskiej atmosfery, jaka tu panuje. Szanujmy to i dbajmy, aby nadal tak było. Muszę jednak jako administrator zacząć kanalizować pewne działania użytkowników, aby nie doprowadzić do bałaganu, w którym po prostu trudno będzie odszukać interesujące nas wątki. Dlatego zarządzam co następuje: (kliknąć "Dalej" !!! - ha ha ha)

Likwidacja forumDrukuj

Witajcie,
jak pewnie niektórzy ;) wiedzą mam swoja stronę Galeria floty rzecznej
Do dzisiaj było tam również forum dostępne pod adresem http://www.forum.netjan.info/

Wschodniobrandenburskie Rozmowy Transportowe oraz inne konferencje.Drukuj

W dniach 24 i 25 października 2006 r. w Eisenhuttenstadt w ramach Rozwoju Regionalnych Ośrodków Wzrostu odbyły się 27 Międzynarodowe Wschodniobrandenburskie Rozmowy Transportowe, których tematem przewodnim był: Rozwój gospodarczy w Eisenhuttenstadt - szanse poprzez połączenia wodne. Rozmowy odbyły się pod patronatem

- Internationale Ostbrandenburger Verkehrsprache www.iovg.de
- Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej www.ziph.gorzow.pl

Dzięki uprzejmości dr. Jana Pysia - Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu - otrzymaliśmy interesujące materiały dokumentujące m.in. perspektywy rozwojuj branży za naszą zachodnią granicą.

Wieczna wachtaDrukuj

Zapaliliśmy "Perkunem" symboliczny znicz dla tych co odeszli na drugą stronę tęczy.
Ten przepiękny parowiec sprowadzony został do Polski w 1948 r. kiedy to powstala nasza Szkola.
Przypłynął do Polski pod dowództwem kpt. Ignaca Przystasza - Ojca naszej Zuzanny - niech będzie symbolem pamięci o tych wszystkich, którzy żeglują już w niebieskich przestworzach. Cześć ich pamieci i pokoj ich duszom...

Skipper, Apis

TORUŃSKA 72 siedzibą Stowarzyszenia Absolwentów ZSŻŚDrukuj

Koledzy Absolwenci .Chciałbym Was poinformować, że wykonując ustalenia Zarządu z dn.21.10.06 w Wojnowicach, w środę 25 b.m. spotkałem się z dyr. ZS Nr XIV mieszczącego się obecnie w kompleksie przy Brucknera 10- panem mgr Markiem Łaźniakiem. Pan dyr. wyraził zgodę na wynajęcie nam lokalu i tym samym zarejestrowanie naszego Stowarzyszenia w budynku internatu przy ul. Toruńskiej 72. Muszę jeszcze tylko wystąpić z pismem o wynajem i ustalić warunki płatności.

Udało nam się tym samym spełnić oczekiwania większości (właściwie wszystkich) absolwentów, dla których to, żeby siedziba Stowarzyszenia była na terenie byłego "teżetesiu" była głównym, stawianym przed Zarządem zadaniem. Nie ukrywam, że dla mnie osobiście ...

Kolejne dodatki w serwisieDrukuj

Wprowadziłem możliwość sprawdzenia prognozy pogody dla wielu miast w Polsce i europejskich metropoliach. Można także sprawdzić pogodę na dowolnym obszarze położonym wewnątrz siatki na mapie Europy. Dostęp do prognozy poprzez odnośnik w menu nawigacyjnym. Po wybraniu miasta lub obszaru prognoza wyświetla się w nowym oknie na otwarcie którego trzeba się zgodzić przy włączonej blokadzie "pop-up".

Dodałem też panel wyświetlający ostatnio dodane komentarze - wystarczy kliknąć w początek zdania aby przenieść się do komentowanego newsa, artykułu bądź fotki w albumie.
W Internet Explorerze po najechaniu kursorem na początek komentarza - w "dymku" wyświetlia się cała jego treść. W pozostałych przeglądarkach jest róznie.

Zmiany w serwisieDrukuj

Zgodnie z naszą zapowiedzią z dnia 29.09.2006 oraz zgodnie z uchwałami podjętymi na Zebraniu Zarządu SAZSZŻŚ w dniu 21.10.2006 ta strona nie reprezentuje Stowarzyszenia a wszelkie newsy i informacje z jego działań będą zamieszczane na oddzielnej, tworzonej od podstaw stronie internetowej.

Wprawdzie z tej strony zostały usunięte wszelkie poprzednie newsy i komentarze dotyczące Stowarzyszenia - do czasu otwarcia przez Stowarzyszenie własnej strony internetowej zgodnie z ustaleniami w bezpośredniej rozmowie z Prezesem Stowarzyszenia będziemy zamieszczać autoryzowane przez Niego wiadomości, komunikaty i sprawozdania. Czynny jest także nadal dział Forum poświęcony sprawom Stowarzyszenia.

Bardzo proszę wszystkich uzytkowników aby pytania i sugestie związane ze Stowarzyszeniem kierować w przyszłości bezpośrednio do Sekretarza lub Prezesa za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Andrzej Podgórski - Administrator serwisu

Staś Szczepański w TVP !Drukuj

Nasz absolwent, autor książki "Od rzek po oceany" wziął udzial w nagraniu cyklicznego, emitowanego w piątki ok 20.00 programu "Podróże z żartem...". Odcinek, w którym wystapi nasz przyjaciel z TŻŚ nosi tytuł "Podróże z żartem - Szkocja" i zostanie wyemitowany 27.10.2006. ok. 20.00 w TVP 2.

"Szczepan" wystąpił obok takich postaci jak Joszko Broda, Michał Ogórek, Jan Tomaszewski, Kasia Obara (aktorka i prezenterka TVN - niegdyś TVP Wrocław) i Roman Czejarek (prowadzący "Pytanie na śniadanie" wspólnie z Anną Popek, która także pracowała w TVP Wrocław)


Odra będzie zarządzana znad Wisły ?Drukuj

Program dla Odry 2006 jest programem rządowym i decyzje o tym, jak ma być finansowany, powinny zapadać w Warszawie. Faworyzowanie Dolnego Śląska byłoby nieuczciwe - tak wojewoda Krzysztof Grzelczyk tłumaczy swój wniosek do premiera o przeniesienie decyzji o finansowaniu programu do Ministerstwa Środowiska.

Wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk wysłał do premiera pismo, w którym sugeruje przeniesienie części zadań z Biura Programu dla Odry 2006 do Ministerstwa Środowiska. Zdaniem osób, które kierowały wcześniej programem, taka zmiana znacznie spowolni realizację inwestycji przeciwpowodziowych na Dolnym Śląsku. Janusz Krasoń, szef dolnośląskiego SLD, określił postawę wojewody jako tchórzostwo.

Odrzańska Droga Wodna - ocena, szanse, perspektywy...Drukuj

Rzeka Odra jest pierwszoplanową osią rozwojową województwa dolnośląskiego w aspekcie osadniczym, gospodarczym i kulturowym. Historia przewozów odrzańskich sięga średniowiecza; w XIII wieku we Wrocławiu istniały już składy rzeczne. Rzeka zawsze przyczyniała się do napływu ludności (rola miastotwórcza) i stymulowała rozwój gospodarczy. Jej istnienie także obecnie stanowi niewątpliwy atut regionu, który dysponuje szlakiem wodnym o korzystnym przebiegu, łączącym aglomeracje i porty w powiązaniach krajowych i międzynarodowych. Żegluga śródlądowa dzięki swoim licznym zaletom może zostać wykorzystana jako gałąź transportu alternatywna wobec transportu drogowego i kolejowego.


  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL