Czat

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Seehund
24.11.2020

Seehund
22.11.2020
Wiemy, gdzie dobrych doradców może znaleźć. .....ale czy szansę wykorzysta?

Apis
22.11.2020
Gdyby miał dobrych doradców w swoim gabinecie... Ma szansę: triumwirat "WZŻ" się rozleciał. Grin

Seehund
22.11.2020

Apis
16.11.2020
@Ziomal - byłoby zapewne trochę lepiej gdyby nie "desant" z poprzedniej ekipy w MGMiŻŚ. Wnieśli swoje "nie da się" ale czy trzeba było ministerstwo likwidować aby się ich pozbyć?

10 w Skali Barei - wynikiDrukuj

WIELKA KAPITUŁA KONKURSU NA "KOMENTARZ MIESIĄCA" - ocierając łzy ciurkające z pięknych oczu usiadła do podsumowania jego jakże mizernych wyników.

Śmiać to się lubią wszyscy, ale żeby tak podnieść palce, nacisnąć przycisk, zagłosować nawet na dwie ręce, to już nikomu się nie chciało!

Zamiast łodziarzy - łyżwiarzeDrukuj

W piątek w Zespole Szkół nr 14 przy ul. Brücknera 10 we Wrocławiu oficjalnie otwarto pierwsze w Polsce szkolne sztuczne lodowisko. Zadaszone, ze sztucznym oświetleniem, będzie głównie służyć uczniom XIV LO i Gimnazjum nr 49. Lodowisko ma wymiary 40 na 20 m. Jednocześnie może się na nim ślizgać 40 osób.

Marek Łaźniak, dyrektor szkoły: - Chcemy, aby z rozwojem i osiągnięciami naukowymi naszych uczniów, które są szeroko znane w całym kraju, w parze szedł ich rozwój fizyczny.

Otwarto zmodernizowany odcinek drogi wodnej Odra-HawelaDrukuj

Karin Roth - Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie Transportu Niemiec - dokonała w dniu 11.12.2006 otwarcia dla żeglugi nowego przejścia kanałowego nad odcinkiem kolei Berlin-Stralsund.

Turystyczno-gastronomiczno-sportowo-benedyktyńskie ożywianie WisłyDrukuj

Śniadanie na barce, obiad na galarze, później rejs Wisłą do Tyńca i kolacja w opactwie benedyktynów. Swój pomysł na ożywienie rzeki proponuje grupa Wisła dla Krakowa.

- Chcemy zdynamizować działania miasta w sprawie ożywienia bulwarów wiślanych. Jak na razie niewiele w tym kierunku zrobiono - mówi Zygmunt Kruczek, współtwórca zakrojonego na szeroką skalę projektu "Turystyka - wspólna sprawa". Przypomina deklaracje miejskich urzędników, którzy zapowiadali na jesień ubiegłego roku instalację nad Wisłą plenerowego kina letniego na olbrzymiej barce na 500 osób. Miały być kolejne restauracje i kawiarnie na coraz liczniejszych barkach, wypożyczalnia leżaków, plażowe programy artystyczne.

Nowa rozporządzenie o ewidencji wydatków na żeglugę.Drukuj

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie prowadzenia ewidencji wydatków ponoszonych na śródlądowe drogi wodne i ich infrastrukturę.
(Dz. U. z dnia 22 grudnia 2006 r.)

Na podstawie art. 66a ust. 4 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne (Dz. U. z 2005 r. Nr 239, poz. 2019 i Nr 267, poz. 2255 oraz z 2006 r. Nr 170, poz. 1217 i Nr 227, poz. 1658) zarządza się, co następuje:

Łatwiej o Patent Reński !Drukuj

Wspaniała, noworoczna wiadomość dla polskich kapitanów nie posiadajacych Patentu Renskiego.
W grudniowym 12 nr. "Binnenschifffahrt" niemieckiej prasy fachowej dla zeglugi srodladowej przeczytalem w dziale "Drogi wodne i porty" informacje Centralnej Komisii Renskiej (ZKR) obejmujacą nastepujace tematy

1.minimalna glebokosc tranzytowa ponizej Duisburga ma wynosic 280 cm
2.nowe europejskie numery rejestracyjne dla wszystkich statków żeglugi śródlądowej
3.uznanie innych Patentów na Renie

Życzenia NoworoczneDrukuj

Szczęśliwego Nowego Roku - oby był świadkiem reaktywowania szkolnictwa żeglugowego we Wrocławiu oraz początkiem lepszych dni dla żeglugi śródlądowej w Polsce - Absolwentom, Nauczycielom i Sympatykom naszej Szkoły oraz wszystkim, którym rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce leży na sercu,
życzy
Waldek Rybicki - Prezes Stowarzyszenia Absolwentów ZSZŻŚ we WrocławiuCzy powstanie szkoła żeglugi śródlądowej?Drukuj

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia jest zwolennikiem uruchomienia pogimnazjalnych szkół zawodowych w tym techników zawodowych. Powstał więc sprzyjajacy klimat do wznowienia starań o przywrócenie kształcenia w zawodzie marynarza rzecznego.

Jak informuje Zbyszek Toporowicz - sekretarz Stowarzyszenia Absolwentów ZSZŻŚ - w dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze rozmowy z władzami miasta w tej sprawie.

RocznicaDrukuj

W dniu 25.12.2006 strona internetowa Absolwentów TŻS obchodzi pierwszy rok istnienia. Bezsprzecznie jest to strona o wielkich zasługach włożonych w nawiązanie dawnych kontaktów koleżeńskich i w powołanie Stowarzyszenia Absolwentów. Posiada bogatą część opisową, kolekcję fotograficzną i troszczy sie o odzyskanie także innych pamiątek. Ogrom włozonej przez jej twórców pracy docenia całe środowisko absolwentów i nauczycieli oraz ich rodzin.

Strona internetowa StowarzyszeniaDrukuj

W dniu dzisiejszym zadebiutował serwis Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Rozwiane więc zostały w ten sposób wszelkie niedomówienia oraz przerwane dyskusje wzbudzające niezdrowe emocje wśród części społeczności związanej ze zlikwidowanym Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.

Jak wielokrotnie na tych łamach podkreślałem - nasz serwis nie jest i nigdy nie był oficjalnym serwisem Stowarzyszenia. Z chwilą uruchomienia serwisu wszelkiech informacji o Stowarzyszeniu (statutu, listy członków, numerów kont i tekstu deklaracji) należy poszukiwać pod adresem www.tzs-stowarzyszenie.eu

Miedzynarodowy dzien zeglugi srodladowej w WürzburguDrukuj

Ponad 350 zaproszonych gosci z Niemiec i sasiednich krajow przy ogromnym zainteresowaniu mediow : telewizji, radia, agencji informacyjnych, internetu oraz dziennikow i prasy fachowej odbyl sie 5-go pazdziernika 2006 r. w hotelu " Maritim " w Würzburgu.

" Miedzynarodowy dzien zeglugi srodladowej " zorganizowany przez Federealny Zwiazek Niemieckiej Zeglugi Srodladowej / BDB / . Wsrod wielu krajowych i miedzynarodowych gosci znalezli sie przedstawiciele przedsiebiorstw zeglugowych oraz portow rzecznych, przedstawiciele Bundestagu i Parlamentow Landowych oraz Centralnej Komisji Renskiej ze Strassburga.