Czat

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Piotrzw
24.12.2020
Na radosny czas Świąt Bożego Narodzenia na wszystkie dni Nowego Roku 2021 najlepsze życzenia dla Kapitana i załogi.

Seehund
20.12.2020

tiktak
07.12.2020

Seehund
24.11.2020

Seehund
22.11.2020
Wiemy, gdzie dobrych doradców może znaleźć. .....ale czy szansę wykorzysta?

Łodziarsko - historyczny kalendarzDrukujFirma NAVIGARE S.C. wraz z firmą MULTIKOP wydała fantastyczny kalendarz na rok 2007. Jest to elitarne wydanie - nie przeznaczone do powszechnej publikacji, ale Redakcja jest w posiadaniu plików .pdf tego kalendarza, który możemy udostępnić naszym zarejestrowanym uzytkownikom. Ze względu na pokaźny rozmiar pliku (ok. 20 MB) a co za tym idzie - generowanie sporego ruchu na serwerze (transfer danych) chciałbym w jakiś sposób zapanować nad dystrybucją kalendarza aby nie nastąpiło "zatkanie się" serwera.

Głosowanie na "Złotą Stronę Miesiąca"Drukuj

Nasz serwis jako zwycięzca drugiego tygodnia lutego w plebiscycie "Złote Strony WPROST" bierze udział w konkursie na "Złotą Stronę Miesiąca". Głosować można od 1 marca 2007 do 31 marca 2007 - tylko i wyłącznie przez
wysłanie SMS o treści: WWWM2 - na numer 7155
Koszt SMS-a: 1 zł + 22% VAT (1,22 zł z VAT)
szczegóły: Jak głosować na stronę miesiąca


Strona, która uzyska największą liczbę głosów zostaje Złotą Stroną Miesiąca "Wprost". W przypadku równej liczby głosów uzyskanych przez dwie lub więcej stron, o przyznaniu tytułu rozstrzygnie jury.

Informacja o zwycięskiej stronie pojawi się 1 kwietnia 2007 na Złote Strony "Wprost".

Wiosna na wodzieDrukuj

Wiosna tuż tuż więc pomyślałem, ze warto byłoby powitać ją na wodzie. Ci co się znają mieliby okazję do spotkania, inni mogliby się poznać w realu. Jest możliwość wynajęcia dwóch stateczków wycieczkowych (GRYF - 30 osób i HALINA - 12 osób) na cały dzień i odbycie rejsu np. na trasie Gliwice - port Koźle - Gliwice. Do końca kwietnia możemy uzyskać bardzo korzystną cenę wynajmu (pokrycie kosztów śluzowań + koszty paliw + minimalny zysk przewoźnika). W najbliższym czasie uzyskam wstępną kalkulację.

Trzy edycje Nagrody Przyjaznego BrzeguDrukuj

Informujemy, iż do 31 grudnia 2006 zebrano zgłoszenia do III edycji konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu.
Główne kryteria oceny to:
· Zrealizowane inwestycje służące turystyce wodnej – przystanie, wodne stacje paliw, przedsięwzięcia proekologiczne, zabezpieczanie bezpieczeństwa na akwenach,
· Działania promocyjne, w tym wydawane mapy, przewodniki, monografie, prowadzone portale internetowe, udział w targach dla wodniaków i ogólnoturystycznych,
· Współpraca z krajowymi i zagranicznymi organizacjami wodniackimi oraz firmami działającymi na rzecz tego środowiska, w tym – organizacja rejsów, spływów, regat, rejsów pasażerskich.

W poprzednich edycjach zwycięzcami zostali:

Rok 2004 - Grand Prix:
Wrocław - stolica Dolnego Śląska i jego środowisko animatorów turystyki wodnej

Rok 2005 - Grand Prix:
Flis Odrzański - obchodzący w 2005 roku dziesięciolecie, za zasługi w integrowaniu społeczności nadodrzańskich na rzecz wzbogacania infrastruktury turystyki wodnej.

Przedstawiciele Stowarzyszenia d/s żeglugi śródlądowejDrukuj

Kapitan Andrzej Podgórski i I Oficer Józef Węgrzyn zostali wczoraj Przedstawicielami Stowarzyszenia d/s polskiej i europejskiej żeglugi śródlądowej i bezpośredniej współpracy z dyrektorem Urzędu Żeglugi we Wrocławiu (absolwentem TŻŚ z 1982 r.) dr Janem Pysiem.


Przeciw Przemocy i Zbrodni - Europejski Dzień Ofiar PrzestępstwDrukuj

Już po raz 5 w tym roku 22 lutego obchodzimy jako Europejski Dzień Ofiar Przestępstw.
Wszystkich, którym nie jest obca zdolność do empatii i współczucia zapraszam na stronę Przeciw Przemocy i Zbrodni

Serdecznie Wszystkich pozdrawiam
Rysiek Faron

Dla rozluźnienia - zagadkaDrukuj

Kto zgadnie co to za typy statków - dostanie nagrodę: uścisk dłoni kapitana połączony z uśmiechem. Odpowiedzi udzielajcie w komentarzach.


Rocznica "Wodowania" książki SzczepanaDrukuj

Rok temu - 20 lutego 2006 r. - odbyła się w Świnoujściu na statku M/S "Chateaubriand" promocja i uroczyste "wodowanie" książki pt . "Od rzek po oceany" - napisanej przez naszego kolegę szkolnego, współredaktora tej strony i przyjaciela - Stanisława Marię Szczepańskiego.
Uroczystość prowadzili wykładowca Akademii Morskiej komandor por. Andrzej Sokołowski, oraz wydawca książki Pan Tomasz Raczek, który w ciepłych i serdecznych słowach opowiadał o autorze.

Zmarł Józef SikoraDrukuj

Z przykrością muszę poinformować, że w dniu 15 lutego 2007 r. odszedł na wieczną wachtę nasz kolega Józef Sikora (absolwent 1965). Był długoletnim pracownikiem organu naczelnego żeglugi śródlądowej ostatnio Ministerstwa Transportu i Budownictwa. Pogrzeb odbędzie się w Warszawie.

Jan Pyś

60-lecie coraz bliżejDrukuj

W dniu dzisiejszym Prezes Stowarzyszenia - Waldemar Rybicki - spotkał się z dyrektorem XIV Zespołu Szkół we Wrocławiu, Markiem Łażniakiem.
Prezes uzyskał zgodę na wykorzystanie Auli i Stołówki podczas obchodów 60 lecia Naszej Szkoły. Pozostaje tylko formalne podpisanie odpowiednich umów.

Dobry łodziarz to nie tylko "po rosie..."Drukuj

... ale także "czymkolwiek po tej rosie" da radę popłynąć!
Idzie wiosna, łodziarze budzą się ze snu zimowego więc dla przebudzenia dobrego łodziarskiego humoru kilka fotek:


Adam Słodowy przy zawziętym łodziarzu to nieuk ....