Czat

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Piotrzw
24.12.2020
Na radosny czas Świąt Bożego Narodzenia na wszystkie dni Nowego Roku 2021 najlepsze życzenia dla Kapitana i załogi.

Seehund
20.12.2020

tiktak
07.12.2020

Seehund
24.11.2020

Seehund
22.11.2020
Wiemy, gdzie dobrych doradców może znaleźć. .....ale czy szansę wykorzysta?

"Za mundurem Panie sznurem."Drukuj

Zbliża się Zjazd Absowentów, który to ma być jednym z elementów uczczenia 60-tej rocznicy powstania Naszej Szkoły.

Chciałbym zaproponować aby Nasi absolwenci - uczestnicy zjazdu wystąpili, a szczególnie na części oficjalnej w jednolitych strojach t.j. w mundurach. Mam tu na myśli reprezentację naszego środowiska a nie zabawę w wojsko. Myślę, że ubiór: czarne buty, granatowe spodnie, biała koszula z pagonami i odpowiednimi dystynkcjami na nich, oraz właściwy krawat dałyby też właściwy obraz zawnętrzny naszej społeczności w tak uroczystej chwili. Sprawa obecności Sztandaru Szkoły jest rzeczą oczywistą.

Idą ŚwiętaDrukuj

Otrzymaliśmy jako Redakcja dwa miłe akcenty świąteczne. Pan Marian Kosicki w imieniu Bractwa Mokrego Pokładu przysłał własnoręcznie wykonana kartkę a Czesław Szarek piękny wiersz.

Niech się spełni cud tej nocy
Cud, na który Naród czeka
Niech go dzwony wszem obwieszczą
Cud, tak ważny dla człowieka.

Niechaj dzwony w swojej mocy
Wieść radosną wszystkim niosą
Pan zmartwychwstał z grobu, z męki
Przybądź do nas, ludzie proszą.

Niech zagości miłość wszędzie
W sercach wzrośnie dobro wszelkie
Człek człekowi bratem będąc
Wynagrodzi Twoją mękę.

Egzamin na członka naszej załogiDrukuj

Od dziś rozpoczynamy coś na kształt "chrztu łodziarskiego", czyli wymagać będziemy od wszystkich kandydatów na załoganta wirtualnego rejsu wykazania się umiejętnościami oraz hartem ducha i ciała. Kandydat zostanie poddany wszechstronnemu sprawdzeniu jego przyrodzonych zdolności i kwalifikacji do tego, aby członkiem naszej załogi zostać.

Departament Żeglugi ŚródlądowejDrukuj

Od dnia 1.04.2007 utworzony zostanie departament żeglugi śródlądowej przy Ministerstwie Gospodarki Morskiej. Tym samym nasze starania o utworzenie struktur rządowych służących reanimacji żeglugi na polskich rzekach zaczynają przybierać realny kształt.

Z nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się, że szefem resortu został nasz Absolwent, który prosił o zachowanie tego w tajemnmicy do momentu wręczenia mu oficjalnej nominacji przez Premiera. Jego bezpośrednimi doradcami również będą Absolwenci Technikum Żeglugi Śródlądowej.

Informacja o pracy Stowarzyszenia AbsolwentówDrukuj

Koledzy Absolwenci. Chciałbym przedstawić najważniejsze zadania, jakie obecnie realizujemy.

- Zjazd Absolwentów
Jest to dla nas ogromne wyzwanie.Nie posiadamy przecież bazy w postaci szkoły z całym dobrodziejstwem sekretariatu i administracji, bardzo pomocnym w tak dużym przedsięwzięciu.Na szczęście mamy wspaniałych ludzi, którzy podjęli się tego zadania. Zarząd stow.powołał kol. czł.zarządu Henryka Pierchałę na przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Zjazdu,a ten zorganizował Komitet w składzie:
- Henryk Pierchała - przewodniczący
- p.Barbara Zelkowier
- p. Zbigniew Priebe
- p.Krzysztof Brzozowski
- p.Jerzy Bartoszek
- p.Jacek Mączyński
Do mnie należy załatwianie spraw formalnych,czyli umów,zezwolen,sponsorów oraz wszystkiego czym szanowny Komitet uzna za stosowne mnie obarczyć.

Usuwanie własnych postów z forumDrukuj

W ostatnim czasie nastąpiły pod rząd dwa przypadki, które zmusiły mnie do zajęcia stanowiska w sprawie rezygnacji z brania udziału w naszym wirtualnym rejsie.

Jeśli ktoś z jakichkolwiek przyczyn nie chce płynąć z nami - niech zachowa odrobinę odwagi i sam o tym poinformuje Administratora lub Redaktorów. Usuwanie własnych postów z forum jest przede wszystkim bardzo niegrzecznym potraktowaniem wszystkich tych użytkowników, którzy na te posty odpowiadali, cytowali je lub wręcz komplementowali autora za fajną treść, wartościowe fotki itp.

50 lat UniiDrukuj

Uroczyście obchodzi się w całej zjednoczonej Europie półwiecze podpisania pierwszych porozumień w sprawie zalążków jedności.

Unia Europejska wyrosła z Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, powołanej na podstawie traktatu paryskiego, podpisanego w 1951 r. przez sześciu członków założycieli: Belgię, Holandię i Luksemburg (Beneluks), RFN, Francję i Włochy. Celem EWWiS było utworzenie wspólnej puli produkcji węgla i stali, aby zapobiec wojnie gospodarczej.

Polska jest także członkiem Unii Europejskiej, ale obszar dysproporcji mozna zobaczyć czytając choćby mój artykuł "Długa droga do Europy".

Marian Szwarc w WikipediiDrukuj

Staraniem jednego z naszych załogantów - AdamaT, syna Janusza - w Wolnej Encyklopedii Internetowej pojawił sie życiorys jednego z naszych profesorów i wychowawców w Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, Mariana Szwarca.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy - Adam planuje "dorzucić" do Wikipedii więcej haseł związanych z Naszą Szkołą. Sądzę, że możemy go wspierać dostarczając wiadomości i opisów. Powodzenia!

Miejsca praktyk pilnie poszukiwaneDrukuj

Technikum Zeglugi Śródlądowej w Nakle ma w tym roku szkolnym do wysłania na praktykę zawodową indywidualną w jednym terminie kl.II i III TŻŚ około 60 uczniów.

Szef praktyk nakielskiej szkoły zwrócił się do nas z prośbą o rozpowszechnienie i nagłośnienie potrzeb wśród armatorów i dzierżawców odwiedzających nasz serwis.

Egzaminy na stopnie oficerskieDrukuj

Jak informuje Przewodniczący Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - dr Jacek Trojanowski - wczoraj pięciu kandydatów na kapitanów żeglugi śródlądowej i jeden kandydat na mechanika pomyślnie ukończyło egzaminy. Egzaminy teoretyczne (test i ustny) sprawił nieco problemów, ale praktyczny wszyscy ukończyli bez zastrzeżeń...

Członków Komisji martwi jednak fakt:bardzo niedbałego podejścia przez egzaminowanych do formy... Dotyczy to przede wszystkim ubioru.

Szkolnictwo żeglugowe - rozmowy z radnymi WrocławiaDrukuj

Z inicjatywy Pawła Rybickiego w dniu 12 marca 2007 r. odbyło się w biurach Rady Miejskiej Wrocławia spotkanie Klubu Radnych PIS z reprezentantami: byłego Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej (Henryk Pierchała), Związku Polskich Armatorów Śródlądowych (Zbigniew Deniusz), Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu (Jan Pyś).

Głównym tematem spotkania była konieczność reaktywowania szkolnictwa żeglugi śródlądowej we Wrocławiu. Podkreślano fakt, sięgających wieków, tradycji żeglugowych miasta, a także natychmiastową konieczność podjęcia kształcenia dla potrzeb armatorów.