Czat

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Seehund
24.11.2020

Seehund
22.11.2020
Wiemy, gdzie dobrych doradców może znaleźć. .....ale czy szansę wykorzysta?

Apis
22.11.2020
Gdyby miał dobrych doradców w swoim gabinecie... Ma szansę: triumwirat "WZŻ" się rozleciał. Grin

Seehund
22.11.2020

Apis
16.11.2020
@Ziomal - byłoby zapewne trochę lepiej gdyby nie "desant" z poprzedniej ekipy w MGMiŻŚ. Wnieśli swoje "nie da się" ale czy trzeba było ministerstwo likwidować aby się ich pozbyć?

Marian Szwarc w WikipediiDrukuj

Staraniem jednego z naszych załogantów - AdamaT, syna Janusza - w Wolnej Encyklopedii Internetowej pojawił sie życiorys jednego z naszych profesorów i wychowawców w Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, Mariana Szwarca.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy - Adam planuje "dorzucić" do Wikipedii więcej haseł związanych z Naszą Szkołą. Sądzę, że możemy go wspierać dostarczając wiadomości i opisów. Powodzenia!

Miejsca praktyk pilnie poszukiwaneDrukuj

Technikum Zeglugi Śródlądowej w Nakle ma w tym roku szkolnym do wysłania na praktykę zawodową indywidualną w jednym terminie kl.II i III TŻŚ około 60 uczniów.

Szef praktyk nakielskiej szkoły zwrócił się do nas z prośbą o rozpowszechnienie i nagłośnienie potrzeb wśród armatorów i dzierżawców odwiedzających nasz serwis.

Egzaminy na stopnie oficerskieDrukuj

Jak informuje Przewodniczący Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - dr Jacek Trojanowski - wczoraj pięciu kandydatów na kapitanów żeglugi śródlądowej i jeden kandydat na mechanika pomyślnie ukończyło egzaminy. Egzaminy teoretyczne (test i ustny) sprawił nieco problemów, ale praktyczny wszyscy ukończyli bez zastrzeżeń...

Członków Komisji martwi jednak fakt:bardzo niedbałego podejścia przez egzaminowanych do formy... Dotyczy to przede wszystkim ubioru.

Szkolnictwo żeglugowe - rozmowy z radnymi WrocławiaDrukuj

Z inicjatywy Pawła Rybickiego w dniu 12 marca 2007 r. odbyło się w biurach Rady Miejskiej Wrocławia spotkanie Klubu Radnych PIS z reprezentantami: byłego Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej (Henryk Pierchała), Związku Polskich Armatorów Śródlądowych (Zbigniew Deniusz), Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu (Jan Pyś).

Głównym tematem spotkania była konieczność reaktywowania szkolnictwa żeglugi śródlądowej we Wrocławiu. Podkreślano fakt, sięgających wieków, tradycji żeglugowych miasta, a także natychmiastową konieczność podjęcia kształcenia dla potrzeb armatorów.

Łodziarsko - historyczny kalendarzDrukujFirma NAVIGARE S.C. wraz z firmą MULTIKOP wydała fantastyczny kalendarz na rok 2007. Jest to elitarne wydanie - nie przeznaczone do powszechnej publikacji, ale Redakcja jest w posiadaniu plików .pdf tego kalendarza, który możemy udostępnić naszym zarejestrowanym uzytkownikom. Ze względu na pokaźny rozmiar pliku (ok. 20 MB) a co za tym idzie - generowanie sporego ruchu na serwerze (transfer danych) chciałbym w jakiś sposób zapanować nad dystrybucją kalendarza aby nie nastąpiło "zatkanie się" serwera.

Głosowanie na "Złotą Stronę Miesiąca"Drukuj

Nasz serwis jako zwycięzca drugiego tygodnia lutego w plebiscycie "Złote Strony WPROST" bierze udział w konkursie na "Złotą Stronę Miesiąca". Głosować można od 1 marca 2007 do 31 marca 2007 - tylko i wyłącznie przez
wysłanie SMS o treści: WWWM2 - na numer 7155
Koszt SMS-a: 1 zł + 22% VAT (1,22 zł z VAT)
szczegóły: Jak głosować na stronę miesiąca


Strona, która uzyska największą liczbę głosów zostaje Złotą Stroną Miesiąca "Wprost". W przypadku równej liczby głosów uzyskanych przez dwie lub więcej stron, o przyznaniu tytułu rozstrzygnie jury.

Informacja o zwycięskiej stronie pojawi się 1 kwietnia 2007 na Złote Strony "Wprost".

Wiosna na wodzieDrukuj

Wiosna tuż tuż więc pomyślałem, ze warto byłoby powitać ją na wodzie. Ci co się znają mieliby okazję do spotkania, inni mogliby się poznać w realu. Jest możliwość wynajęcia dwóch stateczków wycieczkowych (GRYF - 30 osób i HALINA - 12 osób) na cały dzień i odbycie rejsu np. na trasie Gliwice - port Koźle - Gliwice. Do końca kwietnia możemy uzyskać bardzo korzystną cenę wynajmu (pokrycie kosztów śluzowań + koszty paliw + minimalny zysk przewoźnika). W najbliższym czasie uzyskam wstępną kalkulację.

Trzy edycje Nagrody Przyjaznego BrzeguDrukuj

Informujemy, iż do 31 grudnia 2006 zebrano zgłoszenia do III edycji konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu.
Główne kryteria oceny to:
· Zrealizowane inwestycje służące turystyce wodnej – przystanie, wodne stacje paliw, przedsięwzięcia proekologiczne, zabezpieczanie bezpieczeństwa na akwenach,
· Działania promocyjne, w tym wydawane mapy, przewodniki, monografie, prowadzone portale internetowe, udział w targach dla wodniaków i ogólnoturystycznych,
· Współpraca z krajowymi i zagranicznymi organizacjami wodniackimi oraz firmami działającymi na rzecz tego środowiska, w tym – organizacja rejsów, spływów, regat, rejsów pasażerskich.

W poprzednich edycjach zwycięzcami zostali:

Rok 2004 - Grand Prix:
Wrocław - stolica Dolnego Śląska i jego środowisko animatorów turystyki wodnej

Rok 2005 - Grand Prix:
Flis Odrzański - obchodzący w 2005 roku dziesięciolecie, za zasługi w integrowaniu społeczności nadodrzańskich na rzecz wzbogacania infrastruktury turystyki wodnej.

Przedstawiciele Stowarzyszenia d/s żeglugi śródlądowejDrukuj

Kapitan Andrzej Podgórski i I Oficer Józef Węgrzyn zostali wczoraj Przedstawicielami Stowarzyszenia d/s polskiej i europejskiej żeglugi śródlądowej i bezpośredniej współpracy z dyrektorem Urzędu Żeglugi we Wrocławiu (absolwentem TŻŚ z 1982 r.) dr Janem Pysiem.


Przeciw Przemocy i Zbrodni - Europejski Dzień Ofiar PrzestępstwDrukuj

Już po raz 5 w tym roku 22 lutego obchodzimy jako Europejski Dzień Ofiar Przestępstw.
Wszystkich, którym nie jest obca zdolność do empatii i współczucia zapraszam na stronę Przeciw Przemocy i Zbrodni

Serdecznie Wszystkich pozdrawiam
Rysiek Faron

Dla rozluźnienia - zagadkaDrukuj

Kto zgadnie co to za typy statków - dostanie nagrodę: uścisk dłoni kapitana połączony z uśmiechem. Odpowiedzi udzielajcie w komentarzach.