"Kilo wody pod stopą!"Drukuj

Nasz redakcyjny kolega - Staszek 'Szczepan' Szczepański - jutro, tj. 15.11.2006 o 19.30 wyjeżdża z domu, a 16.11.2006 o godz. 8.00 wchodzi na pokład m/v ,,Sinbad'' i wychodzi w morze. Pożegna nas na dwa miesiące, ale my wszyscy będziemy go ogrzewać naszymi myślami na tych jego "zimnych morzach".

Pomyślnych wiatrów, Szczepan!

Wybory - WrocławDrukuj

Według wstępnych, nieoficjalnych wyników - we Wrocławiu nie będzie zmiany na stanowisku Prezydenta Miasta. Rafał Dutkiewicz, którego kadencja to wielkie pasmo sukcesów w promocji Wrocławia w Polsce i na świecie uzyskał przytłaczającą wiekszość głosów Wrocławian.

Według tych samych - nieoficjalnych wyników - najwięcej swoich kandydatów we władzach samorządowych Wrocławia ulokuje Platforma Obywatelska. Obecny prezydent Rafał Dutkiewicz...

Houseboating czyli zaczynamy być zauważani w sieciDrukuj

Nasza strona powoli zaczyna być postrzegana jako źródło informacji i miejsce, gdzie można poruszyć nurtujące nie tylko nas, łodziarzy, problemy.

Przykładem jest list, który otrzymaliśmy. Sprawa jest rzeczywiście ważna. Sądzę, że jest to też jeden z problemów, na który Stowarzyszenie powinno zwrócić uwagę i w swoich działaniach zmierzających do wywierania pewnej "presjii legislacyjnej" (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) uwzględnić takie jak ten sygnały. Oto treść e-mail'a od amatora "houseboat'a" .....

Myjemy pokładDrukuj

Za namową aktywnych użytkowników postanowiłem, że zrobimy porządek nie naruszając wspaniałej atmosfery, jaka tu panuje (jak ziółka, które regulują stolec nie przerywając snu).

Przesunąwszy niektóre posty i tematy zaprowadziłem ład w części "branżowej" forum. Właściwie dzięki Wam, piszącym i poruszającym fajne wątki - forum się rozkręca i było już co przemieszczać i porządkować. Sądzę, że te zmiany wpłynęły na lepszą przejrzystość i łatwiej będzie się poruszać w poruszanych wątkach.

Ale na tym nie koniec....

Troszkę luzu....Drukuj

Bardzo skutecznie "na niekorzyść" moją zadziałało "Bardzo ważne ogłoszenie". Zuzanna dworuje sobie ze mnie w każdym komentarzu, Ewa przestraszyła się nie na żarty ale Janusz Fąfara zachował się jak przyjaciel i przysłał mi coś takiego, że klękajcie narody - jak mawia Kiepski Ferdynand ...

Bardzo ważne ogłoszenieDrukuj

Nasza strona rozwija się znakomicie, wzrasta z każdym dniem liczba użytkowników i należy się cieszyć z miłej i przyjacielskiej atmosfery, jaka tu panuje. Szanujmy to i dbajmy, aby nadal tak było. Muszę jednak jako administrator zacząć kanalizować pewne działania użytkowników, aby nie doprowadzić do bałaganu, w którym po prostu trudno będzie odszukać interesujące nas wątki. Dlatego zarządzam co następuje: (kliknąć "Dalej" !!! - ha ha ha)

Likwidacja forumDrukuj

Witajcie,
jak pewnie niektórzy ;) wiedzą mam swoja stronę Galeria floty rzecznej
Do dzisiaj było tam również forum dostępne pod adresem http://www.forum.netjan.info/

Wschodniobrandenburskie Rozmowy Transportowe oraz inne konferencje.Drukuj

W dniach 24 i 25 października 2006 r. w Eisenhuttenstadt w ramach Rozwoju Regionalnych Ośrodków Wzrostu odbyły się 27 Międzynarodowe Wschodniobrandenburskie Rozmowy Transportowe, których tematem przewodnim był: Rozwój gospodarczy w Eisenhuttenstadt - szanse poprzez połączenia wodne. Rozmowy odbyły się pod patronatem

- Internationale Ostbrandenburger Verkehrsprache www.iovg.de
- Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej www.ziph.gorzow.pl

Dzięki uprzejmości dr. Jana Pysia - Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu - otrzymaliśmy interesujące materiały dokumentujące m.in. perspektywy rozwojuj branży za naszą zachodnią granicą.

Wieczna wachtaDrukuj

Zapaliliśmy "Perkunem" symboliczny znicz dla tych co odeszli na drugą stronę tęczy.
Ten przepiękny parowiec sprowadzony został do Polski w 1948 r. kiedy to powstala nasza Szkola.
Przypłynął do Polski pod dowództwem kpt. Ignaca Przystasza - Ojca naszej Zuzanny - niech będzie symbolem pamięci o tych wszystkich, którzy żeglują już w niebieskich przestworzach. Cześć ich pamieci i pokoj ich duszom...

Skipper, Apis

TORUŃSKA 72 siedzibą Stowarzyszenia Absolwentów ZSŻŚDrukuj

Koledzy Absolwenci .Chciałbym Was poinformować, że wykonując ustalenia Zarządu z dn.21.10.06 w Wojnowicach, w środę 25 b.m. spotkałem się z dyr. ZS Nr XIV mieszczącego się obecnie w kompleksie przy Brucknera 10- panem mgr Markiem Łaźniakiem. Pan dyr. wyraził zgodę na wynajęcie nam lokalu i tym samym zarejestrowanie naszego Stowarzyszenia w budynku internatu przy ul. Toruńskiej 72. Muszę jeszcze tylko wystąpić z pismem o wynajem i ustalić warunki płatności.

Udało nam się tym samym spełnić oczekiwania większości (właściwie wszystkich) absolwentów, dla których to, żeby siedziba Stowarzyszenia była na terenie byłego "teżetesiu" była głównym, stawianym przed Zarządem zadaniem. Nie ukrywam, że dla mnie osobiście ...

Kolejne dodatki w serwisieDrukuj

Wprowadziłem możliwość sprawdzenia prognozy pogody dla wielu miast w Polsce i europejskich metropoliach. Można także sprawdzić pogodę na dowolnym obszarze położonym wewnątrz siatki na mapie Europy. Dostęp do prognozy poprzez odnośnik w menu nawigacyjnym. Po wybraniu miasta lub obszaru prognoza wyświetla się w nowym oknie na otwarcie którego trzeba się zgodzić przy włączonej blokadzie "pop-up".

Dodałem też panel wyświetlający ostatnio dodane komentarze - wystarczy kliknąć w początek zdania aby przenieść się do komentowanego newsa, artykułu bądź fotki w albumie.
W Internet Explorerze po najechaniu kursorem na początek komentarza - w "dymku" wyświetlia się cała jego treść. W pozostałych przeglądarkach jest róznie.

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL