Spławianie tematuDrukuj

Absolwenci Szkół Żeglugi Śródlądowej walczą o technikum. Firma Odratrans jest w stanie zatrudnić od ręki nawet kilkudziesięciu marynarzy o specjalności technik żeglugi śródladowej. Tymczasem urzędnicy nie widzą sensu wskrzeszenia takiej placówki we Wrocławiu.- Skoro urzędnicy nie widzą potrzeby otwarcia tej szkoły, będziemy przekonywać radnych - zapewnia Waldemar Rybicki - Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. W czwartek radni na sesji będę głosowali powstanie 15 techników. Wśród nich nie ma Technikum Żeglugi Śródlądowej, które istniało we Wrocławiu ponad 58 lat. Zostało zlikwidowane razem z innymi szkołami starego typu po ostatniej reformie kilka lat temu.

Nasze notowania w GoogleDrukuj

Atrakcyjnośc naszej strony, bogactwo treści nadsyłanych przez wszystkich współtworzących i uzytkowników a co za tym idzie bardzo duża liczba odwiedzin oraz prawidłowa polityka promocyjna Waszego Kapitana przyniosła rezultaty.

Nasz Page Rank w Google wynosi 4/10 co jest doskonałym wynikiem jak na tak młody serwis! Odpowiedni znaczek odsyłający każdego "niedowiarka" do miejsca w sieci gdzie można to sprawdzić znajduje się u dołu strony w lewej części. Wystarczy po kliknięciu w znaczek w nowootwartym oknie wpisać www.zegluga.apisvideo.pl - wynik zostanie wyświetlony po sekundzie.

Likwidacja wąskiego a raczej niskiego gardła drogi wodnej Odra-HawelaDrukuj

W dniu 15.01.2007 rozpoczną sie prace przy budowie nowego mostu, położonego w kilometrze 57.718 drogi wodnej Odra-Hawela w okolicach Finowfurt.

Zbudowany w roku 1959 most o nazwie Strassenbruecke Kaiserweg posiada prześwit dla żeglugi wynoszący 3.97 m przy najwyższym ze stanów roboczych tej drogi wodnej i jest to najniższy most na trasie Berlin - Szczecin.

Nowy most powstanie 20m na wschód od starego. Ponieważ jest to ciąg drogi federalnej B-167 przystosowany zostanie do współczesnych warunków ruchu kołowego na tej trasie: m. in. poprzez złagodzenie dwóch zakrętów wzrośnie dopuszczalna prędkość jazdy.

Zakończenie budowy planowane jest na maj 2008.

Po polsku...Drukuj

Jako pomysłodawca, projektant, webmaster i administrator tego serwisu oświadczam, że strona ta - skupiająca pasjonatów żeglugi śródlądowej tej dawnej i obecnej.... polskiej i zagranicznej.... towarowej i pasażerskiej - jest stroną prywatną, niezależną i nie powiązaną z żadną organizacją czy instytucją.

Jednoczy na swoich łamach wszelkie działania i pomysły zmierzające do sanacji dróg wodnych i rewitalizację żeglugi w Polsce - nawet jeśli nastapiłoby to tylko w formie turystyki i rekreacji wodnej. Serwis aktywnie współtworzą osoby z róznych środowisk i nie są to wyłącznie absolwenci wrocławskiego TŻŚ czy też członkowie Stowarzyszenia Absolwentów TŻŚ.

Nadal nie będzie marynarskich mundurków we WrocławiuDrukuj

Jak informuje Joanna Przybyszewska - Pełnomocnik Zarządu Woj. Dolnośląskiego ds. rzeki Odry - do Wrocławia wrócą 4-letnie technika ... ale niestety, nie będzie wśród nich technikum żegugi śródlądowej.
Jak podaje dzisiejsze "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska" - po ubiegłorocznym nieudanym naborze specjalności żeglugowych - w Zespole Szkół przy ul. Młodych Techników 58 pojawią się tylko klasy kształcące techników mechaników obróbki skrawaniem i spawaniem.
Moim zdaniem ubiegłoroczny falstart był w dużej mierze spowodowany niedoinformowaniem potencjalnych kandydatów na uczniów przez Kuratorium Oświaty i samą szkołę.
We czwartek nad projektem będzie obradowała Rada Miejska.

Alufelgi, alustatki...Drukuj

Firma MATIK w 2005 roku oddała do użytku nowy statek aluminiowy, całkowicie wyprodukowany i zaprojektowany w Polsce . Dostosowano go do warunków nawigacyjnych obecnie panujących na śródlądowych drogach wodnych w Polsce (zanurzenie 45 cm). Jest dość szybki i pojemny, zabiera do 110 osób. W 2006 roku prototyp pływał w Malborku. Nowy typ to BO 1450 - nosi nazwę "MS Generał Kutrzeba".

MATIK (Menadżerska Agencja Technologii i Konstrukcji) to firma, która powstała w 2003 roku i zajmuje się budową statków i pływających konstrukcji aluminiowych. Jest głównym dealerem amerykańskiej firmy Michigan Wheels, amerykańskiego producenta śrub do łodzi i statków, firmy z ponad stuletnią tradycją ale - jak zapewnia przedstawiciel - o zupełnie nowoczesnych cenach.

10 w Skali Barei - wynikiDrukuj

WIELKA KAPITUŁA KONKURSU NA "KOMENTARZ MIESIĄCA" - ocierając łzy ciurkające z pięknych oczu usiadła do podsumowania jego jakże mizernych wyników.

Śmiać to się lubią wszyscy, ale żeby tak podnieść palce, nacisnąć przycisk, zagłosować nawet na dwie ręce, to już nikomu się nie chciało!

Zamiast łodziarzy - łyżwiarzeDrukuj

W piątek w Zespole Szkół nr 14 przy ul. Brücknera 10 we Wrocławiu oficjalnie otwarto pierwsze w Polsce szkolne sztuczne lodowisko. Zadaszone, ze sztucznym oświetleniem, będzie głównie służyć uczniom XIV LO i Gimnazjum nr 49. Lodowisko ma wymiary 40 na 20 m. Jednocześnie może się na nim ślizgać 40 osób.

Marek Łaźniak, dyrektor szkoły: - Chcemy, aby z rozwojem i osiągnięciami naukowymi naszych uczniów, które są szeroko znane w całym kraju, w parze szedł ich rozwój fizyczny.

Otwarto zmodernizowany odcinek drogi wodnej Odra-HawelaDrukuj

Karin Roth - Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie Transportu Niemiec - dokonała w dniu 11.12.2006 otwarcia dla żeglugi nowego przejścia kanałowego nad odcinkiem kolei Berlin-Stralsund.

Turystyczno-gastronomiczno-sportowo-benedyktyńskie ożywianie WisłyDrukuj

Śniadanie na barce, obiad na galarze, później rejs Wisłą do Tyńca i kolacja w opactwie benedyktynów. Swój pomysł na ożywienie rzeki proponuje grupa Wisła dla Krakowa.

- Chcemy zdynamizować działania miasta w sprawie ożywienia bulwarów wiślanych. Jak na razie niewiele w tym kierunku zrobiono - mówi Zygmunt Kruczek, współtwórca zakrojonego na szeroką skalę projektu "Turystyka - wspólna sprawa". Przypomina deklaracje miejskich urzędników, którzy zapowiadali na jesień ubiegłego roku instalację nad Wisłą plenerowego kina letniego na olbrzymiej barce na 500 osób. Miały być kolejne restauracje i kawiarnie na coraz liczniejszych barkach, wypożyczalnia leżaków, plażowe programy artystyczne.

Nowa rozporządzenie o ewidencji wydatków na żeglugę.Drukuj

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie prowadzenia ewidencji wydatków ponoszonych na śródlądowe drogi wodne i ich infrastrukturę.
(Dz. U. z dnia 22 grudnia 2006 r.)

Na podstawie art. 66a ust. 4 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne (Dz. U. z 2005 r. Nr 239, poz. 2019 i Nr 267, poz. 2255 oraz z 2006 r. Nr 170, poz. 1217 i Nr 227, poz. 1658) zarządza się, co następuje:

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet