Departament Żeglugi ŚródlądowejDrukuj

Od dnia 1.04.2007 utworzony zostanie departament żeglugi śródlądowej przy Ministerstwie Gospodarki Morskiej. Tym samym nasze starania o utworzenie struktur rządowych służących reanimacji żeglugi na polskich rzekach zaczynają przybierać realny kształt.

Z nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się, że szefem resortu został nasz Absolwent, który prosił o zachowanie tego w tajemnmicy do momentu wręczenia mu oficjalnej nominacji przez Premiera. Jego bezpośrednimi doradcami również będą Absolwenci Technikum Żeglugi Śródlądowej.

Informacja o pracy Stowarzyszenia AbsolwentówDrukuj

Koledzy Absolwenci. Chciałbym przedstawić najważniejsze zadania, jakie obecnie realizujemy.

- Zjazd Absolwentów
Jest to dla nas ogromne wyzwanie.Nie posiadamy przecież bazy w postaci szkoły z całym dobrodziejstwem sekretariatu i administracji, bardzo pomocnym w tak dużym przedsięwzięciu.Na szczęście mamy wspaniałych ludzi, którzy podjęli się tego zadania. Zarząd stow.powołał kol. czł.zarządu Henryka Pierchałę na przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Zjazdu,a ten zorganizował Komitet w składzie:
- Henryk Pierchała - przewodniczący
- p.Barbara Zelkowier
- p. Zbigniew Priebe
- p.Krzysztof Brzozowski
- p.Jerzy Bartoszek
- p.Jacek Mączyński
Do mnie należy załatwianie spraw formalnych,czyli umów,zezwolen,sponsorów oraz wszystkiego czym szanowny Komitet uzna za stosowne mnie obarczyć.

Usuwanie własnych postów z forumDrukuj

W ostatnim czasie nastąpiły pod rząd dwa przypadki, które zmusiły mnie do zajęcia stanowiska w sprawie rezygnacji z brania udziału w naszym wirtualnym rejsie.

Jeśli ktoś z jakichkolwiek przyczyn nie chce płynąć z nami - niech zachowa odrobinę odwagi i sam o tym poinformuje Administratora lub Redaktorów. Usuwanie własnych postów z forum jest przede wszystkim bardzo niegrzecznym potraktowaniem wszystkich tych użytkowników, którzy na te posty odpowiadali, cytowali je lub wręcz komplementowali autora za fajną treść, wartościowe fotki itp.

50 lat UniiDrukuj

Uroczyście obchodzi się w całej zjednoczonej Europie półwiecze podpisania pierwszych porozumień w sprawie zalążków jedności.

Unia Europejska wyrosła z Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, powołanej na podstawie traktatu paryskiego, podpisanego w 1951 r. przez sześciu członków założycieli: Belgię, Holandię i Luksemburg (Beneluks), RFN, Francję i Włochy. Celem EWWiS było utworzenie wspólnej puli produkcji węgla i stali, aby zapobiec wojnie gospodarczej.

Polska jest także członkiem Unii Europejskiej, ale obszar dysproporcji mozna zobaczyć czytając choćby mój artykuł "Długa droga do Europy".

Marian Szwarc w WikipediiDrukuj

Staraniem jednego z naszych załogantów - AdamaT, syna Janusza - w Wolnej Encyklopedii Internetowej pojawił sie życiorys jednego z naszych profesorów i wychowawców w Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, Mariana Szwarca.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy - Adam planuje "dorzucić" do Wikipedii więcej haseł związanych z Naszą Szkołą. Sądzę, że możemy go wspierać dostarczając wiadomości i opisów. Powodzenia!

Miejsca praktyk pilnie poszukiwaneDrukuj

Technikum Zeglugi Śródlądowej w Nakle ma w tym roku szkolnym do wysłania na praktykę zawodową indywidualną w jednym terminie kl.II i III TŻŚ około 60 uczniów.

Szef praktyk nakielskiej szkoły zwrócił się do nas z prośbą o rozpowszechnienie i nagłośnienie potrzeb wśród armatorów i dzierżawców odwiedzających nasz serwis.

Egzaminy na stopnie oficerskieDrukuj

Jak informuje Przewodniczący Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - dr Jacek Trojanowski - wczoraj pięciu kandydatów na kapitanów żeglugi śródlądowej i jeden kandydat na mechanika pomyślnie ukończyło egzaminy. Egzaminy teoretyczne (test i ustny) sprawił nieco problemów, ale praktyczny wszyscy ukończyli bez zastrzeżeń...

Członków Komisji martwi jednak fakt:bardzo niedbałego podejścia przez egzaminowanych do formy... Dotyczy to przede wszystkim ubioru.

Szkolnictwo żeglugowe - rozmowy z radnymi WrocławiaDrukuj

Z inicjatywy Pawła Rybickiego w dniu 12 marca 2007 r. odbyło się w biurach Rady Miejskiej Wrocławia spotkanie Klubu Radnych PIS z reprezentantami: byłego Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej (Henryk Pierchała), Związku Polskich Armatorów Śródlądowych (Zbigniew Deniusz), Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu (Jan Pyś).

Głównym tematem spotkania była konieczność reaktywowania szkolnictwa żeglugi śródlądowej we Wrocławiu. Podkreślano fakt, sięgających wieków, tradycji żeglugowych miasta, a także natychmiastową konieczność podjęcia kształcenia dla potrzeb armatorów.

Łodziarsko - historyczny kalendarzDrukujFirma NAVIGARE S.C. wraz z firmą MULTIKOP wydała fantastyczny kalendarz na rok 2007. Jest to elitarne wydanie - nie przeznaczone do powszechnej publikacji, ale Redakcja jest w posiadaniu plików .pdf tego kalendarza, który możemy udostępnić naszym zarejestrowanym uzytkownikom. Ze względu na pokaźny rozmiar pliku (ok. 20 MB) a co za tym idzie - generowanie sporego ruchu na serwerze (transfer danych) chciałbym w jakiś sposób zapanować nad dystrybucją kalendarza aby nie nastąpiło "zatkanie się" serwera.

Głosowanie na "Złotą Stronę Miesiąca"Drukuj

Nasz serwis jako zwycięzca drugiego tygodnia lutego w plebiscycie "Złote Strony WPROST" bierze udział w konkursie na "Złotą Stronę Miesiąca". Głosować można od 1 marca 2007 do 31 marca 2007 - tylko i wyłącznie przez
wysłanie SMS o treści: WWWM2 - na numer 7155
Koszt SMS-a: 1 zł + 22% VAT (1,22 zł z VAT)
szczegóły: Jak głosować na stronę miesiąca


Strona, która uzyska największą liczbę głosów zostaje Złotą Stroną Miesiąca "Wprost". W przypadku równej liczby głosów uzyskanych przez dwie lub więcej stron, o przyznaniu tytułu rozstrzygnie jury.

Informacja o zwycięskiej stronie pojawi się 1 kwietnia 2007 na Złote Strony "Wprost".

Wiosna na wodzieDrukuj

Wiosna tuż tuż więc pomyślałem, ze warto byłoby powitać ją na wodzie. Ci co się znają mieliby okazję do spotkania, inni mogliby się poznać w realu. Jest możliwość wynajęcia dwóch stateczków wycieczkowych (GRYF - 30 osób i HALINA - 12 osób) na cały dzień i odbycie rejsu np. na trasie Gliwice - port Koźle - Gliwice. Do końca kwietnia możemy uzyskać bardzo korzystną cenę wynajmu (pokrycie kosztów śluzowań + koszty paliw + minimalny zysk przewoźnika). W najbliższym czasie uzyskam wstępną kalkulację.

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet