Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Ziomal
20.09.2019

Porozumienie Związków MiastDrukuj

W trakcie Drugiego Powszechnego Zjazdu Ekonomistów, Menedżerów, Prawników i Historyków Morskich odbyła się "prapremiera" Porozumienia, jakie zawrą 22 września Liga Morska i Rzeczna, Stowarzyszenie na rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich, Związek Miast i Gmin Morskich oraz Związek Miast Nadwiślańskich. W Porozumieniu cztery organizacje deklarują, że przedmiotem ich wspólnej troski będzie: rewitalizacja dróg wodnych, portów i przystani celem zapewnienia dobrych połączeń transportowych między miejscowościami dorzecza Odry i Wisły, a Bałtykiem, a także rozwój żeglugi towarowej, pasażerskiej i turystycznej oraz rozbudowa nowoczesnej infrastruktury związanej z wodą. Stowarzyszenia będą współpracować w szeregu dziedzinach, związanych głównie z ich nadwodnym położeniem oraz interesami związanymi ze wspólną infrastrukturą.

Zobacz: Tekst Porozumienia

Przedstawiono także Memorandum:

Przed 65 laty Eugeniusz Kwiatkowski, twórca polityki morskiej Drugiej Rzeczypospolitej, zainicjował powołanie Związku Gospodarczego Miast Morskich. Również dziś warto zwrócić się ku jego idei programu morskiego, obejmującego:

1. Zapewnienie doskonałej infrastruktury transportu rzecznego, kolejowego i kołowego łączącej porty morskie z terenami położonymi w głębi kraju i na południe od Polski, w tym budowy kanału Odra – Dunaj.

2. Budowę połączeń transportowych oraz zagospodarowania walorów ziem położonych wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego.

3. Odbudowę historycznego znaczenia miast Pomorza Środkowego i Elbląga, łącznie z zapewnieniem Elblągowi swobodnego dostępu do morza.

4. Rozwój pomorskiej przedsiębiorczości i samorządności.

Idee te są wciąż aktualne.

Uczestnicy Zjazdu Jubileuszowego deklarują działanie na rzecz koniecznego podniesienia rangi spraw morza i społeczności związanych z Bałtykiem. Związek Miast i Gmin Morskich deklaruje, iż będzie inicjatorem i uczestnikiem przedsięwzięć podejmowanych w imię tego celu.

Pobierz Memorandum

Dokumenty zostały ogłoszone w dn. 22 września w Szczecinie w trakcie Zjazdu Związku Miast i Gmin Morskich w związku z jubileuszem 20 rocznicy powstania tej organizacji.
nadesłał: Piotr Dwojacki
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [0 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 50% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 50% [1 głos]
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL