Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
30.05.2020
Chodzi mi też o to, że "nasze" ministerium poza przekopem mierzei żadnych innych problemów żeglugi śródlądowej nie dostrzega. To boli...

Apis
30.05.2020
Proszę się nie obrażać. W Hydeparku można pisać wszystko. Zbudują kanał i śluzę - napiszemy o tym na pewno specjalnego newsa.

ango
30.05.2020
(...)Ile można pisać o Mierzei...(...) Ponieważ ostatnie informacje o Mierzei są zamieszczane przez mnie, rozumiem, że mam już nie "zaśmiecać" strony tym tematem ...

tiktak
29.05.2020

tiktak
29.05.2020

Porozumienie Związków MiastDrukuj

W trakcie Drugiego Powszechnego Zjazdu Ekonomistów, Menedżerów, Prawników i Historyków Morskich odbyła się "prapremiera" Porozumienia, jakie zawrą 22 września Liga Morska i Rzeczna, Stowarzyszenie na rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich, Związek Miast i Gmin Morskich oraz Związek Miast Nadwiślańskich. W Porozumieniu cztery organizacje deklarują, że przedmiotem ich wspólnej troski będzie: rewitalizacja dróg wodnych, portów i przystani celem zapewnienia dobrych połączeń transportowych między miejscowościami dorzecza Odry i Wisły, a Bałtykiem, a także rozwój żeglugi towarowej, pasażerskiej i turystycznej oraz rozbudowa nowoczesnej infrastruktury związanej z wodą. Stowarzyszenia będą współpracować w szeregu dziedzinach, związanych głównie z ich nadwodnym położeniem oraz interesami związanymi ze wspólną infrastrukturą.

Zobacz: Tekst Porozumienia

Przedstawiono także Memorandum:

Przed 65 laty Eugeniusz Kwiatkowski, twórca polityki morskiej Drugiej Rzeczypospolitej, zainicjował powołanie Związku Gospodarczego Miast Morskich. Również dziś warto zwrócić się ku jego idei programu morskiego, obejmującego:

1. Zapewnienie doskonałej infrastruktury transportu rzecznego, kolejowego i kołowego łączącej porty morskie z terenami położonymi w głębi kraju i na południe od Polski, w tym budowy kanału Odra – Dunaj.

2. Budowę połączeń transportowych oraz zagospodarowania walorów ziem położonych wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego.

3. Odbudowę historycznego znaczenia miast Pomorza Środkowego i Elbląga, łącznie z zapewnieniem Elblągowi swobodnego dostępu do morza.

4. Rozwój pomorskiej przedsiębiorczości i samorządności.

Idee te są wciąż aktualne.

Uczestnicy Zjazdu Jubileuszowego deklarują działanie na rzecz koniecznego podniesienia rangi spraw morza i społeczności związanych z Bałtykiem. Związek Miast i Gmin Morskich deklaruje, iż będzie inicjatorem i uczestnikiem przedsięwzięć podejmowanych w imię tego celu.

Pobierz Memorandum

Dokumenty zostały ogłoszone w dn. 22 września w Szczecinie w trakcie Zjazdu Związku Miast i Gmin Morskich w związku z jubileuszem 20 rocznicy powstania tej organizacji.
nadesłał: Piotr Dwojacki
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [0 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 50% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 50% [1 głos]
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL