Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Seehund
09.11.2019

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Most Szczecin-Gryfino zamknięty do grudniaDrukuj

Najkrótsza droga między Szczecinem a Gryfinem zostanie we wtorek zamknięta na prawie pół roku. Rozpoczyna się przebudowa przeprawy nad Odrą Zachodnią. To spore utrudnienia dla mieszkańców Gryfina, którzy muszą dojechać do Szczecina. Trasa przez Międzyodrze, a potem terytorium Niemiec do lewobrzeżnej części Szczecina jest szybsza niż trasa przez polskie, nadodrzańskie wsie i Podjuchy. Nie ma jednak wyjścia, most nad Odrą Zachodnią, przez który przebiega wspomniana trasa, jest w fatalnym stanie.

- Czeka go gruntowny remont i przebudowa - mówi Bogdan Nowak z wydziału mostów Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, który zarządza przeprawą.

Inwestycja warta jest 5,8 mln zł, z czego 85 procent zwróci Unia Europejska z funduszu Interreg wspierającego transgraniczne projekty.

Roboty zakończą się dopiero w połowie grudnia, bo pracy jest sporo. Rozebrana zostanie granitowa nawierzchnia, a potem żelbetowa płyta. Goła, stalowa konstrukcja zostanie naprawiona i zabezpieczona przed korozją.

- Największą zmianą będzie jednak podniesienie przeprawy o około metr - mówi Bogdan Nowak. - To polepszy parametry drogi wodnej Berlin-Szczecin. - Będziemy musieli nadbudować przyczółki i filary, a potem przy pomocy specjalnych podnośników podnieść całą konstrukcję.

Jest jeszcze jeden kłopot. W stalowej konstrukcji mostu znajdują się gniazda jaskółek.

- W niektórych gniazdach są jeszcze pisklęta i dopóki one tam będą, nie ma mowy o tym, by prowadzić prace, które mogą zniszczyć te siedliska - mówi Grażyna Domian z RDOŚ. - Wykonawca remontu wie o tym.

Mimo to prace się nie opóźnią. Według oceny RDOŚ młode opuszczą gniazda za około dwa tygodnie. Ten czas wykonawca remontu będzie mógł przeznaczyć na przygotowanie robót i rozbiórkę granitowej nawierzchni. Potem już puste gniazda będą mogły zostać legalnie zniszczone.

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin
Fot. Andrzej Kraśnicki jr
#1 | darpo23 dnia 12.07.2011 14:03
made in Poland.
czy nie lepszym rozwiązaniem tego byłaby budowa całkiem nowego mostu w miejscu starego ? skoro będzie się podnosić przyczółki i filary ? nie ma to jak remont trupa , zawsze to wychodzi dwa razy drożej , dłużej i za kolejne dwa lata do poprawek i remontu. I tak sukcesem jest "podniesienie" parametrów drogi wodnej
#2 | mlody6825 dnia 13.07.2011 14:41
Ja bym,tam tez zostawil ten most w spokoju.No bo gdzie te biedne,jaskolki beda mieszkac w przyszlym roku.Przeciez smiglowcem jest,prosciej i szybciej i w ogole...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL