Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Ziomal
20.09.2019

Zjawisko fali (nie mylić z wojskiem)Drukuj

Jak widzieliśmy na zdjęciach do newsa o popiersiu Kwiatkowskiego - w Brzegu dolnym zgromadziły się w oczekiwaniu na "falę" jednostki transportujące do Szczecina ładunki ponadgabarytowe. W długi weekend ruszyły w dół Odry. Wśród nich znalazł się także kadłub barki pchanej ze stoczni "Malbo" we Wrocławiu prowadzony przez dwa pchacze "Dommil", których armatorem jest kpt. Czesław Szarek. Podobny kadłub kpt. Szarek prowadził w okolicach Świąt Wielkanocnych, a w maju (z Malczyc) także Zbyszek Deniusz, z którego to rejsu Zygmunt Szewczyk zrobił nam piękną fotorelację - http://www.zegluga-rzeczna.pl/articles.php?article_id=401

Czesiu przysłał mi kilka fotek pstrykniętych ze sterówki w trakcie pokonywania Odry w województwie lubuskim. Widać na nich olbrzymią dysproporcję pomiędzy ogromem kadłuba a zaniedbaną Odrą Środkową (swobodnie płynącą), ale daje także wyobrażenie o niewykorzystanym zupełnie potencjale tkwiącym w drogach wodnych a w szczególności w Odrzańskiej Drodze Wodnej.


Brak stopnia piętrzącego "Malczyce" i kolejnego "Lubiąż", zaniedbania w normalnej konserwacji i utrzymaniu zabudowy regulacyjnej (ostróg) a także zupełnie niezborna gospodarka wodami powierzchniowymi, w wyniku której mamy albo powódź albo suszę powoduje, że nie ma nic "pośrodku" - nie ma zapewnionej nominalnej dla każdej klasy dróg wodnych głębokości tranzytowej w związku z czym trzeba pływać na sztucznie stworzonej "fali", która i tak zarządcy wód niechętnie tworzą.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL