Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Ziomal
20.09.2019

Bez słów...Drukuj

W Polsce mamy taką gospodarkę wodami powierzchniowymi, że albo mamy katastrofalne powodzie, albo katastrofalne susze. Po kilku kolejnych latach, gdy wiosną i na początku lata występowały raczej nadmiary wód w polskich rzekach - przyszedł czas "normalny" tzn. obnażający bezlitośnie kompletny bałagan w zarządzaniu zasobami wód powierzchniowych.

Każdy na wyścigi walczy o swoje "wodne" interesy: wędkarze, rolnicy, działkowicze, elektrownie wodne i tak na dobrą sprawę nikt nie wie w czyim interesie zbudowano zbiorniki retencyjne skoro jedni chcą aby wodę ze zbiorników spuszczać gdy potrzeba, a inni żeby nie.... Jeśli dodamy do tego takie perełki - (kliknij) - z których wynika, że zbiornik retencyjny Racibórz Dolny zostanie zalany wodą za... 50 lat - możemy być pewni, że prędzej nas zaleje potop niż w końcu jakichś polityków i decydentów zaleje krew z powodu tego bezhołowia.

O zbiorniku Racibórz pisano w marcu br.:

"W razie długotrwałych opadów deszczu przyjmie 180 mln metrów sześciennych wody. Na tyle spłaszczy falę powodziową, że Odra nie wystąpi z brzegów nie tylko na Opolszczyźnie, ale także na Dolnym Śląsku. Jego budowa ma ruszyć pod koniec tego roku i zakończyć się w 2014.

Opóźnić inwestycję teoretycznie mogą jeszcze tylko ekolodzy z międzynarodowej organizacji WWF. Inwestor, czyli regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach chcąc zdobyć pozwolenie na budowę, zwrócił się do ministerstwa środowiska o uzyskanie tzw. pozytywnej decyzji środowiskowej.

Wniosek ten został odrzucony po interwencji ekologów, którzy przekonują, że... niedokładnie zbadano siedliska niektórych gatunków przyrodniczych na terenie planowanego zbiornika.

- Minister tą decyzję ma podjąć w połowie maja i powinna ona być pozytywna. To da nam zielone światło - mówi Rafał Łagosz z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

Do 20 lipca ma być gotowy projekt budowlany a pierwsze prace ruszą kilka miesięcy później. Kosztować będzie ponad 1,3 miliarda złotych."


Tak to w Polsce za sprawą zagranicznych organizacji pseudo-ekologicznych troszczymy się o zabezpieczenie przeciwpowodziowe ludzi oraz prawidłową gospodarkę zasobami wodnymi na wypadek zarówno powodzi jak i suszy.

Zamiast słów - dwie relacje filmowe z ostatnich dni: Link 1, Link 2
#1 | kaczor_g dnia 24.06.2011 14:22
"Wał został przerwany, rzeka zwolniła i się zamuliła...."
- kiedyś ktoś mądry wymyślił regulacje i ostrogi, żeby rzeka sama utrzymywała oczekiwaną głębokość teraz ma ją kopać koparka... - tu jak na dłoni widać niezrozumienie czym jest i jaki jest zakres gospodarki wodnej, utrzymania szlaku wodnego i ochrony przeciwpowodziowej

"Nie należy rzeki dostosowywać do statków, ale statki do rzeki...."
Idźmy za ciosem, więc:
- nie należy dostosowywać parametrów autostrady do ciężarówek tylko do samochodów osobowych - patrząc na jakość autostrad chyba to już mamy wdrożone...
- nie należy dostosowywać torów do kolei dużych szybkości, należy dostosować do 20-30 km/h ... a jaka to oszczędność....

ręce opadają....
A już Pani mówiąca o "rzece nieuregulowanej" jest szczytem bezmiaru niekompetencji....
Szanowna Pani! Rzeka jest uregulowana - (czytaj. zabudowana budowlami regulacyjnymi) - ale jest po prostu zaniedbana . To jest tak jakby Pani chciała szukać garnków w niesprzątanej od 60 lat, cały czas beznadziejnie źle użytkowanej przez niechlujów i leni kuchni - może taka metafora do Pani przemówi.....
#2 | Apis dnia 24.06.2011 14:53
Idąc jeszcze dalej za ciosem: nie dostosowujmy lotnisk do samolotów... Jak ktoś ma pecha i ma za duży samolot - niech sobie radzi jakoś a najlepiej niech do nas nie lata...

Rozumując w ten sposób zastanawiam się skąd i którędy przywlekła się do Polski ta umysłowa zaraza... Niby we wszystkim małpujemy Zachód, a tam takiego bałaganu nie ma. Czyli te wszystkie "mądrale" to rodzimy chów... Nic dziwnego że każdy nimi manipuluje jak chce w imię własnych interesów (eko-haraczy). Gratulacje dla reformatorów systemu edukacji. Za kilkanaście lat cała Europa w postępie a my - neandertale... A może Meander-tale...
#3 | darpo23 dnia 26.06.2011 22:12
troszkę kpiąco dodam , jakie małpowanie Zachodu ?
my jesteśmy małpą Wschodu
ekologiczno-ekonomiczną

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL