Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Ziomal
20.09.2019

Sala Pamięci naszej szkoły wraca na Brucknera 10Drukuj

Dyrekcja XIV LO wykonała piękny gest wobec środowiska absolwentów szkół żeglugi śródlądowej. W budynku głównym zostanie ponownie urządzona Sala Pamięci. Przeznaczona zostanie na ten cel jedna z bardziej atrakcyjnych klas. Zgromadzone zostaną w niej wszystkie odzyskane dotąd pamiątki oraz przedmioty i fotografie, które zostaną przekazane przez absolwentów, nauczycieli i ich rodziny.

W klasie tej będą się odbywać normalne zajęcia, a należycie wyeksponowane pamiątki pełnić będą rolę edukacyjną aby uczniowie LO mogli poznać historię swojej obecnej szkoły i dorobek minionych pokoleń jej uczniów, nauczycieli, pracowników administracyjnych. W dni wolne od nauki sala będzie do dyspozycji Stowarzyszenia Absolwentów.

Ta wspaniała wiadomość o udostępnieniu godnego miejsca dla pamiątek i symboli naszej tradycji ucieszy całą społeczność emocjonalnie związaną ze szkołą, w której tak wielu z nas zdobywało wiedzę i spędziło kawał swojej młodości.

Marynarz odwrócony plecami do szkoły wreszcie będzie mógł zwrócić się do niej twarzą. Kilku wie, kogo przedstawia to zdjęcie i w czyj mundur jest ubrany. Dziś zdradzam, że to ja dokonałem fotomontażu, który długi czas zdobił jedną ze stron absolwenckich. Gdy powstanie Sala Pamięci - zdjęcia "składowe" na pewno się w niej znajdą. Szkoda, że ta brama już nie...

Andrzej Podgórski
na podstawie informacji Krzysztofa Mrowca
sekretarza Stowarzyszenia TŻŚ
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL