Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Ziomal
20.09.2019

Coraz bliżej ukończenia zapory w ŚwinnejDrukuj

Ustawa gwarantująca finansowanie budowy zapory w Świnnej-Porębie czeka już tylko na akceptację Senatu. - Zakładam, że zostanie uchwalona bez przeszkód. Wtedy gwarantuję, że do 2013 roku zapora zostanie oddana do użytku - mówił wczoraj wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.

Posłowie podjęli decyzję, że ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę zapory zostanie przekazany miliard złotych. Jeszcze w tym roku przekazanych zostanie 325 mln zł, a w następnych dwóch latach 690 mln zł. - W przeciwieństwie do poprzednich ustaw ta zapewnia stabilne finansowanie zapory. Pieniądze nie pochodzą bowiem z budżetu, z którego w latach kryzysowych wycinano wszystkie wydatki, które było można - tłumaczył Gawłowski na wtorkowej konferencji prasowej w Krakowie.

Pieniądze zostaną wydane głównie na przeniesienie drogi krajowej oraz torowiska kolejowego, których istniejące fragmenty zostaną zalane, gdy na zaporze zostaną zamknięte zasuwy.

Minister wyjaśnił, w jaki sposób zostaną sfinansowane inwestycje, których domagają się władze gminy Mucharz, na terenie której powstaje zapora. Mucharz chce dotacji na budowę nowej kanalizacji oraz na budowę mostu, który umożliwi sprawny dojazd mieszkańców jednej z wsi do centrum gminy. Bez niego musieliby nadkładać kilkanaście kilometrów.

- Za kilka miesięcy zostanie uruchomiony specjalny fundusz w NFOŚiGW. Wszystkie gminy, które mają jakieś problemy związane z inwestycjami krajowymi, będą mogły składać wnioski o dofinansowanie z puli, którą będzie on dysponował - tłumaczył Gawłowski. Dofinansowanie będzie przyznawane na zasadach podobnych do rozdzielania dotacji unijnych.

- Nie jestem tylko pewien, jak będzie z mostem, którego chce ta gmina. Będą musieli wykazać, że to opłacalna inwestycja oraz że będzie ich stać na utrzymanie takiej konstrukcji - dodał.


#1 | darpo23 dnia 13.04.2011 13:51
czy to ten sam Gawłowski który "umie" zarządzać gospodarką wodną ?
Obiecanki-cacanki człowieka z karuzeli stanowisk a zapora powinna być ukończona co najmniej 5 lat temu. Obietnice na środki finansowe słychać najbardziej przed jakimikolwiek wyborami. Postawię transporter wódki jeżeli ta budowa zostanie ukończona w podanym wyżej terminie.
#2 | darpo23 dnia 13.04.2011 13:55
"....Gwarantuję że jeśli ....."

gwarantuję że jeśli pan obecny wiceminister pozostanie na stanowisku lub awansuje , czego osobiście mu życzę ,to i tak znajdzie się milion powodów aby budowa trwała w najlepsze. Trwała optymistycznie patrząc 10 lat.
#3 | baca_young dnia 14.04.2011 01:18
Ja nie jestem tak sceptyczny jak moi przedmówcy.Sądzę,że Rząd "popłynąwszy" na ubiegłorocznej powodzi zarówno finansowo jak i "wizerunkowo";poszedł po rozum do głowy i wywnioskował,iż lepiej zainwestować raz a dobrze w zabezpieczenie przeciwpowodziowe jakim ta zapora z pewnością dla Wisły będzie niż corocznie wydawać masę pieniędzy na usuwanie skutków żywiołu.Przynajmniej chcę w to wierzyć Smile
#4 | Riverider dnia 14.04.2011 13:50
wnioskując z przebarwionych do pewnego poziomu,krzaków to już jakieś wstępne spiętrzenia były czynione na tym zbiorniku. Może jednak się uda dokończyć dzieła. Kolej na odcinku Wadowice - Skawce zamknięto już ok.30 lat temu, właśnie w związku z planami wybudowania zapory. To im poszło najsprawniej.Długie lata trwały też roboty drogowe na objeżdzie niecki. Stojące w powietrzu wiadukty i mosty ktoś swego czasu nazwał - skansenem wiaduktów.Teraz jednak wszystko zaczyna wyglądać dobrze!
#5 | marek56 dnia 14.04.2011 15:10
W zeszłym roku zbiornik był częściowo awaryjnie wykorzystany do przechwycenia fali powodziowej. Gdyby nie on, to prawdopodobnie na Górnej Wiśle szkody byłyby dużo większe. Niektórzy twierdzą, że dzięki niemu Kraków był uratowany.
#6 | mkrakowiak74 dnia 09.05.2011 08:18

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL