Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Ziomal
20.09.2019

Więźniowie będą pracować na rzecz ochrony przeciwpowodziowejDrukuj

24 marca 2011 roku w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości Leszek Karwowski, Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej i gen. Jacek Włodarski, Dyrektor Generalny Służby Więziennej podpisali porozumienie dotyczące nieodpłatnego zatrudniania więźniów przy pracach związanych z gospodarką wodną i ochroną przeciwpowodziową. W uroczystości podpisania porozumienia wzięli udział Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska i Krzysztof Kwiatkowski, Minister Sprawiedliwości oraz Stanisław Chmielewski, Sekretarz Stanu w tym resorcie.

Ubiegłoroczne powodzie pokazały, jak ważna społecznie jest pomoc więźniów przy zapobieganiu tego typu zdarzeniom oraz przy usuwaniu ich skutków. W najtrudniejszym okresie majowych powodzi w umacnianiu wałów i niesieniu pomocy ofiarom powodzi zaangażowanych było ponad 6 tysięcy więźniów i 1600 funkcjonariuszy Służby Więziennej z całej Polski.

Porozumienie wyrażające wolę współpracy w zakresie zatrudniania skazanych przez Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej jest efektem działań podjętych przez Służbę Więzienną aby włączyć osoby odbywające karę pozbawienia wolności w działania przeciwpowodziowe.

- Podpisanie tego porozumienia ma istotne znaczenie chociażby w kontekście zeszłorocznych powodzi - powiedział Leszek Karwowski, Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej - Porozumienia są już podpisywane na szczeblu regionalnym, więc nasza dzisiejsza deklaracja weszła już w życie.

Do dziś podpisanych zostało już 14 porozumień pomiędzy Okręgowymi Inspektoratami Służby Więziennej a dyrektorami Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej.

W pierwszym okresie współpracy więźniowie będą wykonywać prace polegające przede wszystkim na porządkowaniu terenów położonych między wałami rzek. Usuwać będą zbędne drzewa i krzewy, które nadmiernie się rozrastając blokują swobodny przepływ wody i mogą powodować jej spiętrzenia, a w konsekwencji lokalne powodzie.

źródło: www.kzgw.gov.pl
#1 | Apis dnia 28.03.2011 12:53
Wiem, że temat pracy więźniów jest przez wielu traktowany jeśli nie humorystycznie to z pewnym przymrużeniem oka, ale to nic nowego w historii budowy infrastruktury nie tylko rzecznej. Mnie cieszy bardziej fakt, ze w końcu wzięto się za porządki w międzywalu. Z wielu stron Polski docierają informacje o tych pracach i oczywiście protestach tzw. "ekologów".

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL