Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Ziomal
20.09.2019

Podnośnia Niederfinow znów czynnaDrukuj

7 marca 2011 po dziewięciotygodniowej przerwie zimowej Podnośnia Niederfinow została uruchomiona. Zamknięto ją 3 stycznia 2011 z powodu niezbędnych prac remontowych - w tym zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji. Zgodnie z planem podczas przerw zimowych 2011/11 oraz 2011/12 wanna podnosni wraz z jej maszynownią ma otrzymać nową powłokę antykorozyjną. Ze względu na to, że należy to wykonać starannie i kompleksowo - podzielono prace na połowę w każdej z przerw zimowych.

Prace wykonywane są w ogrzewanej obudowie co w połączeniu z urządzeniem do pochłaniania pyłu gwarantuje fachowe wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego a także pozwala na wykrycie ewentualnych uszkodzeń konstrukcji i ich naprawę.

Żegluga na Havel-Oder-Wasserstraße (HOW) nie była z tego powodu w żaden sposób ograniczona, gdyż z powodu wczesnego przyjścia zimy szlak i tak był zamknięty dla ruchu statków. Niemniej pracowano na trzy zmiany aby spowodowane wysokimi stanami wód w styczniu opóźnienia a tym samym wzrost kosztów utrzymać w ryzach. Koszt wykonanych już prac ocenia się na około 1,2 mln Euro. Całość kosztować będzie 3,1 mln. Euro.

Wraz z uruchomieniem podnośni jako pierwszy obiekt prześluzowano na górne stanowisko drogi wodnej HOW jeden z lodołamaczy WSA Eberswalde. Jego zadaniem będzie skruszenie lodu, który wciąż ma 15 cm grubości i dopiero potem ruch statków na HOW zostanie otwarty. O wznowieniu ruchu statków zostanie wydany oddzielny komunikat Policji Wodnej.
źródło: WSA Eberswalde
#1 | Teos dnia 09.03.2011 12:17
Pewnie już to kiedyś było ale dla nowych użytkowników Portalu podaję link do dokumentu wydanego przez WSA EBERSWALDE a opisującego podnośnię w języku polskim:
http://www.wsv.de/wsa-ebw/wir_ueber_uns/bauwerke/schiffshebewerk_niederfinow/broschuere/Niederf.poln.web.pdf
Warto również obejrzeć podnośnię z lotu ptaka:
http://www.youtube.com/watch?v=6ZE9uS1dyP4
Na filmie widać roboty prowadzone przy budowie nowej, północnej podnośni. Budowa będzie trwała 5 lat, jej koszt w wysokości 285 milionów Euro pokryje rząd Niemiec.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL