Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Ziomal
20.09.2019

Bractwo Mokrego Pokładu - spotkanie lutoweDrukuj

Na spotkanie lutowe z powodu choroby nie przybyła pani Bogusława Kędzierska (obiecała odwiedzić nas w marcu). Wydruk materiału wspomnieniowego Tadeusza Wydrycha przekazany zostanie Pani Bogusi na najbliższym spotkaniu, o czym podajemy do publicznej wiadomości.

Natomiast gościliśmy pana dra. Jerzego Dudka, który przybliżył nam swoją drogę naukowca i praktyka związanego z logistyką transportu w powiązaniu z żeglugą śródlądową, a na najbliższych spotkaniach zaprezentuje interesujący materiał zebrany w czasie swej swej pracy za granicą. Jurek postanowił wesprzeć nas deklarując swój udział w pracach Bractwa.

Widok ogólny pomieszczenia WRÓBLINA- na pierwszym planie Jadzia Kłosowska-Barglik, Rysiu Majewicz i Zbyszek Borysewicz

Zjawił się też Rysiu Wróblewski, który poruszył kwestię Wspomnień komandora Mieczysława Wróblewskiego. Poszukuje wydawcy, który zapoznał by się z całością zebranego materiału, dokonał ostatecznego wyboru i doprowadził do wydania, naszym zdaniem, interesującej historycznej książki.

Uczestnicy spotkania

Ponadto gościliśmy przedstawicieli młodego pokolenia w osobach panów Jerzego Chmiela, a także Michała Krzysztofa i Marcina Wrzesińskiego, studentów Politechniki Wrocławskiej, interesujących się turystyką wodną deklarując współpracę z Bractwem. Witamy na pokładzie.

Jurek Dudek nasz gość, a także Brat w Bractwie. Stoi Zbyszek Priebe

W dniu 17. stycznia br. w Ratuszu ponownie zaprezentowaliśmy radnym Komisji Promocji i Współpracy z Zagranicą Bractwo i Fundację, przekazailiśmy pakiet materiałów ilustrujących zadania i pełnione przez NADBORA, WRÓBLINA i barki Ż-2107, funkcje. Wskazaliśmy także jak w podobnych sprawach radzą sobie włodarze Bydgoszczy, Gorzowa Wlkp. , Trójmiasta. Zostaliśmy wysłuchani uważnie i obiecano nam pomoc, a o jej formie i zakresie zostaniemy powiadomieni w niedługim czasie. W dalszym ciągu wierzymy w skuteczną pomoc i liczymy na to, że NODBÓR w przyszłym roku będzie godnie reprezentować Wrocław i Dolny Śląsk w czasie trwania EURO 2112.

Witek Samuel i nasi młodzi goście

Z uzyskanych od naszego brata Arka Pawełka informacji wynika, że zmienił stan cywilny i zamieszkał w Jordanii, a Wrocław i Bractwo będzie odwiedzał w porze letniej. Arek w lecie br. planuje zapowiadany w ubiegłym roku rejs w relacji Świnoujście - Wrocław pontonem motorowym ONYX , którym w 2008 roku opłynął Przylądek HORN, dołączającym tym samym do elitarnego Klubu Kaphornowców. Arku, życzymy Ci wszystkiego najlepszego w nowym miejscu oraz wielu sukcesów odkrywczych i niech Cię szczęście nigdy nie opuszcza. Pamiętaj o Bractwie i podsyłaj relacje z podróży, które zamieszczać będziemy na łamach Prosto z Pokładu. Pamiętaj też, że pokłady naszych statków są Twoim klubem.

Stara wiara-stoją- Witek Samuel, Gieniu Ekiert, Zdzisiu Mordal, poniżej Zbyszek Priebe, Włodek Choynacki, Andrzej Szafrański

Zygmunt Szewczyk, kronikarz środowiska i nasz brat przedstawił program Festiwal Wodny "Viadrus 2011", który odbędzie się w dniach 28/29. 05. br. w Oławie. Tamże spotykają się absolwenci TŻŚ rocznik 1971, w 40 - lecie matur. Oj będzie się działo! Fundacja przystała na propozycję udziału w festiwalu Nadbora pod warunkiem, że znajdzie się sponsor, który przeprowadzi statek tam i z powrotem. Wiele na to wskazuje, że pomysł będzie mógł być realizowany. Bractwo będzie współuczestniczyć w tym sympatycznym zjeździe łodziarzy i wodniaków. Pogram uroczystości znajduje się na stronach absolwenckich TŻS i Entuzjastów oraz Fundacji Otwartego Muzeum Techniki.

Polskiemu żeglarzowi Zbyszkowi "Gutkowi" Gutkowskiemu przekazaliśmy gratulacje, słowa otuchy i wparcia oraz wiary w ostateczny sukces w rejsie samotników wokół kuli ziemskiej. W czasie ukazania się naszego biuletynu, miejmy nadzieję, że Zbyszek będzie kończył szczęśliwie III etap regat OPERON CAP. Aktualnie zajmuje II miejsce. Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej regat Velux 5 Oceans www. operonracing. com. pl

Udział w marcowym spotkaniu Bractwa zapowiedziały nasze siostry w Bractwie Monika Szima-Efinowicz i Jola Grocholska, nauczycielki z gimnazjum i liceum w Sobótce. Monika i Jola znane są z niekonwencjonalnych projektów w pracy z młodzieżą . Także i tym razem pragną podzielić się z nami swoim kolejnym pomysłem. Natomiast Janusz Fąfara zaprezentuje film związany z Odrą i żeglugą.

Informując o tym przewidujemy, że marcowe spotkanie będzie wyjątkowo interesujące na które zapraszam w dniu 10. marca br. na WRÓBLINA. Jak zwykle, gospodarze przygotują tradycyjny poczęstunek - smaluszek własnej roboty, ogóreczek, piwko... Każde spotkanie Bractwa posiada swój niepowtarzalny klimat i atmosferę.

PS. Włodkowi Choynackiemu, naszemu Bratu i szefowi Kapituły BMP w związku ze zbliżającymi się urodzinami życzymy wytrwałości w trudnym czasie zmagań z chorobą - jesteśmy z Tobą Włodku.

Zapraszam - Zbyszek Priebe
Bractwo Mokrego Pokładu
Foto: Zygmunt Szewczyk
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL