Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Ziomal
20.09.2019

Ex "Młoda Gwardia" przybędzie do Ścinawy Polskiej na "Viadrusa"Drukuj

W dniu wczorajszym - 10.02.2011 - odbyło się w Ścinawie Polskiej koło Oławy kolejne spotkanie organizacyjne wszystkich podmiotów zainteresowanych Festiwalem Wodnym "Viadrus - 2011". Jak informowaliśmy już wielokrotnie - w program tego oficjalnego otwarcia sezonu wodniackiego i żeglugowego na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie wpleciony jest także nasz otwarty zjazd absolwentów TŻŚ z rocznika 1971 w 40-lecie matury.

Zebranie miało na celu skonsultowanie wszystkich propozycji programowych oraz potwierdzenie wzięcia w nich udziału przez chętnych zarówno z władz samorządowych jak i organizacji sportowych, turystycznych i innych. Zapewnienie przybycia na Festiwal wyraził m.in. kapitan statku szkolnego "Sucharski" (ex "Młoda Gwardia") w rejsie z praktykantami.


Niestety - słynna Orkiestra Dęta w dniach "Viadrusa" koncertuje według kalendarza zleceń w innym miejscu i nie będzie mogła ubarwić festiwalu muzyką i musztrą paradną.

Pokład słoneczny "Sucharskiego" posłuży jako miejsce obserwacji dla VIP-ów oraz sędziów konkurencji - w tym finałowego wyścigu samorządowców na smoczych łodziach. Na nim także miało się odbyć planowane pierwotnie "wodowanie" książki marynistycznej, ale autor i jego reprezentant zmienili zdanie.

Statek będzie też udostępniony do zwiedzania. Dla nas - absolwentów TŻŚ i dla mnie - byłego kapitana "Młodej Gwardii" - będzie to okazja do porównania jak wspaniale dba o nasz były statek obecny armator. A jest co zobaczyć: (pobierz prezentację).

Już wiemy, że na Festiwal Wodniacki przybędą licznie reprezentanci środowiska motorowodnego i żeglarskiego z Wrocławia, K-Koźla, Oławy, Brzegu. Zapowiedź przybycia zgłosili też Bractwo Mokrego Pokładu z zabytkowym holownikiem parowym"Nadbór" i ZHR ze "Złotą Kaczką". W obu przypadkach konieczne jest jednak pewne wsparcie sponsorskie (pchacz dla "Nadbora", paliwo dla "Kaczki").

Przedstawiciele władz samorządowych zapewnili pomoc w organizacji i wsparcie finansowe w ramach możliwości budżetowych. O bezpieczeństwo na wodzie dbać będą Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu oraz Grupa Operacyjna WOPR, która także zaprezentuje pokazy ratownictwa oraz free-stylingu na nartach wodnych. Całość ubarwią występy zespołów szantowych na specjalnie przygotowanej scenie na cyplu między Odrą a górnym kanałem śluzy Oława.

We wczorajszym spotkaniu wzięli udział:

1. Witold Niemirowski - z-ca burmistrza m. Oława
2. Kazimierz Putyra - burmistrz Jelcza-Laskowic
3. Arkadiusz Kwiatkowski - sekretarz powiatu Oława
4. Andrzej Gwóźdź - sekretarz Gminy Jelcz-Laskowice
4. Renata Romanowska - Urząd Miasta Oława
5. Stanisław Domański - kapitan statku szkolnego "Sucharski" z ZSŻŚ w K-Koźlu
6. Leszek Mulka - v-ce przewodniczący Komisji Turystyki Żeglarskiej ZG PTTK
7. Marian Pawlak - AZS Politechnika Wrocław
8. Bożena Siczek - WKW "Wiadrus" OW PTTK
9. Bogdan Balawender - Marina "Lasoki" - K-Koźle
10. Anna Slipko - Dyr. Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Oławie
11. Łukasz Dutkowski - Dyr. Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach
12. Krzysztof Kulwicki - Dyr. MOSiR Brzeg - Gmina Miejska Brzeg
13. Wojciech Nowak - Stowarzyszenie "Drzwi do Europy"
14. Andrzej Podgórski - Stowarzyszenie "Teraz Odra", portal "Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro...", Towarzystwo Entuzjastów Żeglugi Śródlądowej
15. Zygmunt Szwczyk - Towarzystwo Entuzjastów Żeglugi Śródlądowej
16. Grzegorz Majcher - Ośrodek "Pamięć i Przyszłość", "Złota Kaczka" ZHR
17. Tomasz Strażyński - "Tawerna Kapitańska"
18. Andrzej Boratczuk - manager zespołu szantowego "Za horyzontem"
19. Marek Łaciak - Agencja Artystyczna "Jedynka"
20. Maciej Łaciak - Agencja Artystyczna "Jedynka"
21. Paweł Borowski - Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu
22. Paweł Prokopczak - Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu
23. Piotr Choda - Koordynator Wojewódzki GO WOPR
#1 | koj dnia 11.02.2011 20:01
Nie wiem dlaczego na widok "Suchara" łza się w oku kręci...
Niech pływa jak najdłużej!
Zbyszek VŻ 1994 TŻŚ Kędzierzyn-Koźle
#2 | Roman Marut dnia 15.02.2011 19:13
Sucharski zawsze bedzie dla mnie Mloda Gwardia. Przepraszam wszytskich ale tak juz zostanie. To co zrobiono na statku jest napewno imponujace i byloby dziwne gdyby tak sie nie stalo. Miala Mloda szczescie trafic na gospodarza i chwala wszystkim za to. Bylem na Mlodej bosmanem, sternikiem i na koniec mechanikiem. Wspaniale lata super wspomnienia. Niestesty nie bede mogl byc na spotkaniu absolwentow. Po raz kolejny praca mi w tym pzreszkadza. Pewnie czas rzucic prace... A powaznie mam nadzieje bedzie nasz statek (Sucharski/Mloda) plywal dlugie lata i godnie nas reprezentowal. Pozdrawiam wszystkich goraco Roman Marut
#3 | Apis dnia 15.03.2011 12:39
Otrzymałem dziś potwierdzenie, że Stocznia DAMEN zaprezentuje na "Sucharskim" wystawę osiągnięć: modele, zdjęcia oraz film. Zaprezentowane zostaną w sali multimedialnej na pokładzie statku. Do urządzenia podobnej wystawy na "Złotej Kaczce" zachęcamy Stocznię MALBO.

Stowarzyszenie Absolwentów TŻŚ kilka odzyskanych pamiątek zaprezentuje na pokładzie HP "Nadbór", gdzie niezależnie prezentowana jest wystawa związana z historią żeglugi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL