Stowarzyszenie a Konferencja w Szczecinie - relacja W.RybickiegoDrukuj

Zgodnie z obietnicą chciałbym w kilku słowach odnieść się do Konferencji EBU i IVR w Szczecinie. Nie będę się rozpisywał, kto zorganizował i jaki był program, gdyż to wszytsko zostało już omówione.
Dla mnie udział w konferencji był bardzo ważny ze względu na możliwość zasygnalizowania naszej obecności w żeglugowym świecie i nawiązania kontaktów cennych dla działalności Stowarzyszenia.

Celem zorganizowanej przez Akademię Morską i EBU konferencji było prezentowanie działalności EBU pod kątem pozyskiwania polskich armatorów oraz prawo morskie i śródlądowe i ubezpieczenia śródlądowe (IVR). Merytorycznie w żaden sposób nie dotyczyło to naszej działalności.

Tak się jednak składa, że było to jedno z bardzo nielicznych spotkań naszego środowiska i siła rzeczy przerodziło się w dyskusje o przyszłości żeglugi w Polsce. Konferencja została doskonale zorganizowana przez Akademię Morską, a w szczególności Dyrektora Instytutu Żeglugi Śródlądowej AM Pana Doktora Jacka Trojanowskiego i jego współpracowników.

Dla mnie spotkanie to było okazją do wielu rozmów i nawiązania licznych kontaktów, nieocenionych dla działalności Stowarzyszenia. Miałem okazje rozmawiać z dr J. Trojanowskim o przejętych przez AM pomocach naukowych i dokumentacji likwidowanego Zespołu Szkół Żeglugi oraz posłem S. Jeneralskim o popieraniu przez niego bardzo dla nas ważnej nowelizacji ustawy o przywróceniu szkół resortowych. Poseł Jeneralski uczestniczy w pracach Komisji Infrastruktury, której działalnośc obejmuje sprawy żeglugi śródlądowej. Umówiliśmy się na następne spotkanie w tej sprawie.

Po raz pierwszy miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu tak szanownego gremium jako reprezentant naszego Stowarzyszenia i musze powiedzieć, że jesteśmy nie tylko zauważani, ale też miałem liczne dowody bardzo ciepłego przyjęcia naszego zaistnienia na scenie żeglugowej. Trzystronicowe informacje o Stowarzyszeniu przywiezione przeze mnie rozeszły się szybciej, niż wszystkie materiały konferencji. Zainteresowanie i poparcie dla naszej działalności przeszło moje najśmielsze oczekiwanie. Jest to dla nas ogromne wyzwanie. Okazało się, że oczekuje się od nas nie tylko organizowania absolwentów i kultywowania pamięci o szkole, ale jesteśmy postrzegani jako Stowarzyszenie lobbujące na rzecz żeglugi śródlądowej w Polsce. Mam nadzieję, że spełnimy te oczekiwania.

Bardzo ważne okazało się (dzięki zabiegom J. Węgrzyna) nasze uczestnictwo w konferencji. Jestem pewien, że będzie to procentować w przyszłości.
Pozdrawiam

W. Rybicki

p.s. Oczekuje na powrót sekretarza Zbyszka Toporowicza z Włoch, żeby ruszyć ze stroną informacyjną (tj. z nr konta, regonem i innymi oficjalnymi danymi). Mam nadzieję, że nastąpi to w ciągu 2-3 dni.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL