Czat

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tiktak
23.01.2021

Piotrzw
24.12.2020
Na radosny czas Świąt Bożego Narodzenia na wszystkie dni Nowego Roku 2021 najlepsze życzenia dla Kapitana i załogi.

Seehund
20.12.2020

tiktak
07.12.2020

Seehund
24.11.2020

Ciężko z rzuconymi kotwicami płynąć nadalDrukuj

Witam załogę wirtualnego statku rzecznego!
Wzrost popularności naszej strony, stale wzrastająca liczba użytkowników i gości, zapełnianie się serwisu coraz lepszymi i coraz bardziej wyrafinowanymi treściami cieszy nas wszystkich niezmiernie. Miłym zaskoczeniem jest obecność wśród nas użytkowników spoza kręgu absolwentów czy ludzi związanych z branżą zawodowo. Świadczy to między innymi o tym, że pomysł na stronę był trafiony a szeroki odzew "zawodowców" i sympatyków jest najwiekszą dla mnie nagrodą za "trudy porodu". Jest jednak druga strona medalu....

Wszyscy omijają szerokim łukiem boję z napisem "Jak korzystać z serwisu" czy "Poradnik do Forum". Wiele spraw przebiegałoby sprawniej gdyby wszyscy choć pobieżnie zapoznali się z tym tekstem. Dostaję codziennie mnóstwo materiałów, które sam muszę opracowywać i dodawać na stronę, choć niemal wszystkie te rzeczy, jak dodawanie osobistego avatara, dodanie fotki do albumu może wykonać każdy użytkownik sam. Wyobraźcie sobie, że nagle wszyscy użytkownicy (ponad 80) poproszą mnie tylko o dodanie avatara w profilu, przysyłając mi obrazek dowolnej wielkości , zamiast opisanych 100 x 100 pikseli , które mogą dodać sami z poziomu własnego komputera. Przecież to pół dnia pracy!

Wpisywanie jednej po drugiej (a czasem po trzy z rzędu) wiadomości na Forum musze ręcznie porządkować sam łącząc je w jedno. Powtarzam więc - nie odpowiadajcie sami sobie na swój własny wpis, bo to nieelegancko. Jest opcja "zmień" która pozwala edytować, poprawiać, zmieniać treść wpisu dopiero co zrobionego... Nie ma potzreby dopisywać kolejnego posta albo prosić mnie o dokonanie poprawek skoro w swoim własnym wpisie może to zrobić każdy.

Miałem też kilka przykładów nieprawidłowego uzycia funkcji "dodaj newsa" lub "dodaj artykuł". Uzyto ich zamiast dodania komentarza bądż w celu zadawania pytań, do czego jest forum. Musiałem więc ograniczyć dostęp do tych funkcji do czasu aż wszyscy przeczytają to i owo o specyfice róznych funkcji w serwisie.

Pliki, które są przez Was przesyłane na mój adres e-mail musze także lokować na swoim serwerze, dodawać do treści już przez kogoś napisanych itp. Jesli obrazki pochodzą z jakichś miejsc w sieci - można je po prostu w treści wpisu "podlinkować" zamiast je tam zamieszczać. Można wskazać adres całej strony jeśli nie mozna inaczej. W opisie korzystania z kodów na forum jest wszystko przejrzyście napisane. Ja mam świadomość , że nie wszyscy "mają pojęcie" o tym jak to robić i wygodniej jest wysłać coś do mnie z "poleceniem" dodania tu czy tam... OK - dodam to z ochotą, ale to troszkę trwa i przynajmniej mnie nie ponaglajcie lub nie "wydajcie poleceń" w rodzaju "apis powinien to, apis powinien tamto, dlaczego ten temat tu a nie tam itd.... " Wszystko spokojnie i po kolei pojawi się gdzie trzeba.

Niedługo po prostu stronie grozić może głęboki zastój z najzwyklejszego "zmęczenia materiału". Pracuję przy serwisie sam niemal całą dobę mając jeszcze inne "swoje" zajęcia. Tak jak napisałem - wszystkich tych, którzy nie zamieszczają materiałów samodzielnie proszę po prostu o cierpliwość i wyrozumiałość.

Z góry dziękuję za zrozumienie - ApisKomentarze

Komentarze widoczne dla zalogowanych

Oceny

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.

Żadne oceny nie zostały dodane.