Czat

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tiktak
23.01.2021

Piotrzw
24.12.2020
Na radosny czas Świąt Bożego Narodzenia na wszystkie dni Nowego Roku 2021 najlepsze życzenia dla Kapitana i załogi.

Seehund
20.12.2020

tiktak
07.12.2020

Seehund
24.11.2020

Wybory - WrocławDrukuj

Według wstępnych, nieoficjalnych wyników - we Wrocławiu nie będzie zmiany na stanowisku Prezydenta Miasta. Rafał Dutkiewicz, którego kadencja to wielkie pasmo sukcesów w promocji Wrocławia w Polsce i na świecie uzyskał przytłaczającą wiekszość głosów Wrocławian.

Według tych samych - nieoficjalnych wyników - najwięcej swoich kandydatów we władzach samorządowych Wrocławia ulokuje Platforma Obywatelska.

Obecny prezydent Rafał Dutkiewicz wygrał wybory na prezydenta Wrocławia z poparciem 89 proc. - wynika z sondażu Pentora, przygotowanego na zlecenie Polskiego Radia Wrocław i oddziału wrocławskiego TVP.
Drugie miejsce zajęli Tomasz Czajkowski z komitetu "Lewica i Demokraci" i Janusz Dobrosz z LPR (po 4 proc.), trzeci był kandydat PSL Rafał Kubacki (3 proc.).

Według tego samego sondażu, w wyborach do rady miejskiej zwyciężyła Platforma Obywatelska, która otrzymała 42 procent głosów, drugi jest PiS (22 proc.), a trzeci komitet Rafała Dutkiewicza (21 proc.).

Na "Lewicę i Demokratów" głosy oddało 10 procent głosujących wrocławian, na LPR - 1,5 proc., a na Samoobronę i komitet Zielony Wrocław - po 1 proc.

Jeżeli wyniki prognozy Pentora się potwierdzą, w radzie miejskiej Wrocławia Platforma Obywatelska otrzyma 17 mandatów a PiS i Komitet Rafała Dutkiewicza po 10. Pozostałe ugrupowania nie będą miały swoich radnych.


Źródło: PAP, ML/20:38 , Onet.pl

Komentarze

Komentarze widoczne dla zalogowanych

Oceny

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.

Żadne oceny nie zostały dodane.