Czat

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tiktak
23.01.2021

Piotrzw
24.12.2020
Na radosny czas Świąt Bożego Narodzenia na wszystkie dni Nowego Roku 2021 najlepsze życzenia dla Kapitana i załogi.

Seehund
20.12.2020

tiktak
07.12.2020

Seehund
24.11.2020

Houseboating czyli zaczynamy być zauważani w sieciDrukuj

Nasza strona powoli zaczyna być postrzegana jako źródło informacji i miejsce, gdzie można poruszyć nurtujące nie tylko nas, łodziarzy, problemy.

Przykładem jest list, który otrzymaliśmy. Sprawa jest rzeczywiście ważna. Sądzę, że jest to też jeden z problemów, na który Stowarzyszenie powinno zwrócić uwagę i w swoich działaniach zmierzających do wywierania pewnej "presjii legislacyjnej" (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) uwzględnić takie jak ten sygnały. Oto treść e-mail'a od amatora "houseboat'a" .....

"Myślę że nadszedł najwyższy czas aby rozpocząć walkę o dopouszczenie "zwykłych śmiertelników" do pływania po wodach śródlądowych bez "patentów".
W całej Unii Europejskiej, w kórej jesteśmy (bo może Minister Sportu o tym zapomniał(, ludzie mogą pływać rekreacyjnie na barkach i innych "pływadełkach". W Polsce niestety nie!!!
Mamy wspaniałe rzeki, kanały, jeziora... mogłaby powstać nowa gałąż przemysłu, stocznie jachtowe i barkowe, byłby rynek, byłaby praca, byłyby wpływy z podatków.
To Państwo narzeka na brak kasy.... kasa będzie: dajcie ludziom możliwości, usuncie przeszkody, to nic nie kosztuje, a kasę do Urzędów Skarbowych przyniosą sami ..."

Pozdrawiam. Niedoszły armator Hausebota - Marek Optymista.

Do komentarzy zapraszam wszystkich bez względu na "przynależność branżową". Problem jest brdzo ważki: mamy w Polsce masę fajnych akwenów, można rzekami przepłynąć całą Polskę na "pływadełkach". Mnie samemu marzy się powtórzenie "rejsu" mojego Starego, który przepłynął (czepiając się innych jednostek przy okazji - głównie na Odrze) z Brzegu na Mazury kajakiem z silnikiem doczepnym.

Wiele ciekawych informacji o houseboatingu - wrażeń, fotek, opisów konstrukcyjnych, zalet, problemów i różności na ten temat przeczytać można w sieci, a na naszej stronie przeznaczyliśmy dział forum poświęcony turystyce wodniackiej i zapraszam wszystkich, którzy chcieliby podyskutować o wszelkich sprawach związanych z tym tematem do rejestrowania się u nas i aktywnej dyskusji.

Andrzej 'Apis' Podgórski

Komentarze

Komentarze widoczne dla zalogowanych

Oceny

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.

Żadne oceny nie zostały dodane.