Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
14.10.2019

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Wypadek w podnośni ScharnebeckDrukuj

Wczoraj wieczorem otrzymałem telefoniczną informację od naszych kolegów pracujących w niemieckiej żegludze o poważnym wypadku jaki miał miejsce w podnośni statkowej Scharnebeck koło Lüneburga na kanele Elbe-Seiten (ESK).

Dowodzony przez absolwenta wrocławskiego TŻŚ - kpt. Leonarda K - S.T. "Heinrich" (należący do firmy, w której również ja pracuję) podczas wyjazdu z podnośni został poważnie uszkodzony. Kiedy przy wyjeździe z komory sterownia statku była na wysokości wrót podnośni - opadła na nią z niewyjaśnionych przyczyn brama zaporowa kompletnie ją demolując. Kpt. Leonardo K. został lekko ranny i pozostaje nadal w szoku powypadkowym. Wschodnia komora podnośni Scharnebeck była przez kilka miesięcy w remoncie. Od kilku dni trwały próby z jej uruchomieniem. Czy system elektronicznej kontroli zawiódł - wyjaśni specjalna komisja z Urzędu Żeglugi w Uelzen. O szczegółach wypadku poinformuję w najbliższym czasie po rozmowie z armatorem i kpt. Leonardem.

kpt. ż.ś. Józef Węgrzyn
#1 | Marand dnia 31.01.2008 11:41
Dzis o tej awarii pisza w wielu gazetach.Sa tez zdjecia zniszczonej sterowki.Nikt nie zna jeszcze przyczyny awarii,w kazdym razie nie zawinil statek.Kapitan w momencie wypadku polozyl sie na podloge i tym uratowal sobie zycie.Tak pisze gazeta Landeszeitung z Lüneburga.
#2 | przylodz dnia 31.01.2008 15:46
Aż strach pomyśleć co by było, gdyby przepływał wtedy pod tą bramą jakiś mały statek. Nie obeszło by się bez ofiar. Dobrze, że nikomu nic się nie stało!
#3 | 369 dnia 31.01.2008 22:31
Ciekaw jestem czy zawinił czynnik ludzki czy to zwykłe zużycie materiału ... Jak płynąłem przez tą podnośnię to w życiu bym nie pomyślał, że może się zdarzyć coś takiego. Wszystko tam wygląda porządnie i solidnie. Cieszę się, że nic nikomu się nie stało
#4 | Mr Broda dnia 01.02.2008 20:29
W zeszłym roku widziałem w lecie jak spadła dolna brama w zachodniej śluzie Hohensaaten na niemiecką brake.... Straty nie byly tak poważne jak w tym przypadku bo ucierpiały ferdeki ..... nikomu nic sie nie stało. W tamtym przypadku zawinił śluzowy.....
#5 | Adam Reszka dnia 02.02.2008 07:08
KarolinkoK! Byłem bardzo wstrząśnięty wypadkiem żeglugowym Twego Ojca kpt. Leonarda K. w Scharnebecku (pomimo, że go osobiście nie znam), czujnie i z refleksem zasygnalizowanym przez kpt. Józka Węgrzyna. Ale działa tu marynarska solidarność. Dlatego wzruszyły mnie też troskliwe wypowiedzi poprzednich PT Komentatorów. Twój ciepły komentarz daje nam pewność, że domowa rekonwalescencja kpt. Leonarda po kuratelą córki zapewni mu rychłe wyjście z szoku, jakiego niewątpliwie doznał. Moja córka (jedyna) wykazałaby w stosunku do mnie podobną reakcję. Pozdrawiam, kontent ze szczęśliwego powrotu Ojca do domu - kpt.ż.ś. Adam Reszka bardzo już leciwy Wink
#6 | 369 dnia 02.02.2008 10:50
KarolinaK mam nadzieję, że nie zrozumiałaś mnie źle - czynnik ludzi - w mojej wypowiedzi oznaczał raczej obsługę podnośni. To jasne że załoga statku nie mogła popełnić w tym wypadku żadnego błędu.
Załoga floosa życzy szybkiego powrotu do zdrowia Smile
#7 | jacek bozym dnia 02.02.2008 11:33
Koledzy,brac "lodziarska" zwiazana z Odra i nieistniejaca juz Zegluga na Odrze doskonale zna kolege Leonarda i wszyscy wiedza ,ze jest to FACHOWIEC najwyzszej klasy.Oczywiscie,i takim zdarzaja sie uchybienia,ale tu,w tym przypadku jak widac i slychac o bledzie nie ma mowy.Wrecz przeciwnie-tylko natychmiastowa ,poprawna reakcja uchronila przed ogromna tragedia.Oby wiecej takich fachowcow wychwodzilo sie z naszych szeregow.
#8 | multinet2000 dnia 02.02.2008 21:00
A mówią,że "niemieckie" urządzenia są niezawodne.Cieszyć się należy,że człowiek z tego wyszedł "cało".Aż wierzyć się nie chce patrząć na foto.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL