Czat

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Piotrzw
24.12.2020
Na radosny czas Świąt Bożego Narodzenia na wszystkie dni Nowego Roku 2021 najlepsze życzenia dla Kapitana i załogi.

Seehund
20.12.2020

tiktak
07.12.2020

Seehund
24.11.2020

Seehund
22.11.2020
Wiemy, gdzie dobrych doradców może znaleźć. .....ale czy szansę wykorzysta?

HGK Shipping zostaje jedynym udziałowcem NVGDrukuj

HGK Shipping zostaje jedynym udziałowcem NVGNa przełomie roku HGK Shipping przejęło całkowicie Dolnosaksońską Spółkę Spedycyjną (NVG - Niedersächsische Verfrachtungsgesellschaft).

Jako większościowy pakiet udziałów NVG należała do działalności transportowej Imperial, która została przejęta przez HGK w lipcu 2020 roku. Na przełomie roku wszystkie pozostałe udziały zostały zakupione od poprzednich akcjonariuszy mniejszościowych. HGK Sipping jest więc jedynym udziałowcem.

NVG zostaje przypisane do nowego działu dry cargo. Florian Bleikamp, ​​szef czarterów kanałowych i jednocześnie dyrektor zarządzający NVG, z zadowoleniem przyjmuje całkowite przejęcie: „Wzmacnia to naszą strategiczną pozycję, szczególnie w obszarze zachodnio-niemieckich kanałów dzięki bliższej współpracy z HGK Dry Shipping w Duisburgu”. Powinno to zapewnić większą elastyczność w przypadku osłabienia rynku oraz długoterminowe bezpieczeństwo dostaw dla klientów.

NVG w Hanowerze dysponuje obecnie flotą siedmiu statków, w tym dwóch zestawów sprzężonych i dwunastu innych jednostek. Rocznie transportowanych było około 2 mln ton, głównie w zachodniej części kanałów niemieckich, ale także po Renie do portów ARA i na Łabie do Hamburga. Transportowane towary to głównie pasze, materiały budowlane i ładunki projektowe, takie jak turbiny wiatrowe. Spedycja koncentruje się również na górnictwie i przemyśle aluminiowym. Oprócz żeglugi śródlądowej portfolio usług obejmuje również przeładunki i składowanie, w tym także także przed- i po przewozie w transporcie kombinowanym.

NVG została założona w 1917 roku. Do 34 podmiotów założycielskich należała też firma Franz Haniel GmbH, której dział żeglugi śródlądowej został przejęty przez Imperial po przełomie XX i XXI wieku i obecnie jest częścią HGK Shipping. Jej flota składa się z około 400 statków.tłum. A. Podgórski

Komentarze

Komentarze widoczne dla zalogowanych

Oceny

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.

Żadne oceny nie zostały dodane.