Czat

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Piotrzw
24.12.2020
Na radosny czas Świąt Bożego Narodzenia na wszystkie dni Nowego Roku 2021 najlepsze życzenia dla Kapitana i załogi.

Seehund
20.12.2020

tiktak
07.12.2020

Seehund
24.11.2020

Seehund
22.11.2020
Wiemy, gdzie dobrych doradców może znaleźć. .....ale czy szansę wykorzysta?

Szwajcaria promuje żeglugę śródlądowąDrukuj

Szwajcaria promuje żeglugę śródlądowąPo Radzie Stanów również Rada Narodowa w Szwajcarii opowiedziała się za większą promocją transportu towarów na Renie.

W ten sposób obie izby parlamentu przyłączyły się do inicjatywy Radnej Stanu Bazylei Evy Herzog. Umożliwia to szczególne promowanie żeglugi na Renie. Stowarzyszenie ds. Żeglugi i Zarządzania Portami (SVS) oraz szwajcarskie porty na Renie (SRH) chcą rozmawiać z Federalnym Urzędem Transportu, aby doradzić w sprawie odpowiednich środków.

Wraz z całkowitą rewizją ustawy o transporcie towarowym z 2015 r. porty na Renie i żegluga na Renie zostały po raz pierwszy postawione na równi z kolejowymi i drogowymi środkami transportu w transporcie kombinowanym. Od tego czasu, oprócz obiektów terminalowych, rząd federalny może również współfinansować infrastrukturę portową dla transportu kombinowanego, taką jak planowany basen portowy 3 w Bazylei.

Promowanie inwestycji i innowacji w zakresie rozbudowy ekologicznych łańcuchów transportowych, zabezpieczanie niezbędnej infrastruktury, ale także zachęty do stosowania napędów neutralnych dla klimatu w żegludze na Renie zostały już wymienione jako przyszłe tematy.foto: T. Jankowski

Komentarze

Komentarze widoczne dla zalogowanych

Oceny

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.

Żadne oceny nie zostały dodane.