Czat

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Piotrzw
24.12.2020
Na radosny czas Świąt Bożego Narodzenia na wszystkie dni Nowego Roku 2021 najlepsze życzenia dla Kapitana i załogi.

Seehund
20.12.2020

tiktak
07.12.2020

Seehund
24.11.2020

Seehund
22.11.2020
Wiemy, gdzie dobrych doradców może znaleźć. .....ale czy szansę wykorzysta?

Żegluga komercyjna i rekreacyjna będą traktowane jednakowo w NiemczechDrukuj

Żegluga komercyjna i rekreacyjna będą traktowane jednakowo w NiemczechFederalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI) przekazało informacje na temat stanu prac nad „Master planem żeglugi rekreacyjnej”. Powinien ukazać się w kwietniu przyszłego roku. Masterplan nie będzie mieć charakteru prawnego, jak wynikałoby z nazwy. Treść nie jest zatem egzekwowalna, a przydział środków finansowych pozostaje niewiążący.

Nazwa „żegluga rekreacyjna” wywodzi się z faktu, że określenie „turystyka wodna” nie może być przypisane Ministerstwu Transportu, ponieważ turystyka jest zadaniem Ministerstwa Gospodarki.

Nowelizacja ustawy o drogach wodnych jest w przygotowaniu i przewiduje równe traktowanie żeglugi handlowej i rekreacyjnej. Plan generalny przewiduje powołanie międzyresortowej grupy roboczej z Ministerstwem Środowiska i Ministerstwem Gospodarki. Powinien również zawierać oferty podmiotów trzecich, tj. klubów i stowarzyszeń, które zostały jako takie zidentyfikowane.

Według Gesy Schwoon, odpowiedzialnej za drugorzędne drogi wodne w Federalnym Ministerstwie Transportu, w kwietniu 2021 r. powinna nastąpić publikacja „Centralnego planu żeglugi rekreacyjnej”. W późniejszym okresie zainteresowani powinni uczestniczyć w warsztatach regionalnych latem i jesienią 2021 r.foto: J.Fąfara

Komentarze

Komentarze widoczne dla zalogowanych

Oceny

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.

Żadne oceny nie zostały dodane.