Mimo pandemii Duisport zwiększa przeładunek kontenerówDrukuj

Mimo pandemii Duisport zwiększa przeładunek kontenerówRuch kontenerowy w Duisburger Hafen AG po dziewięciu miesiącach jest nieco wyższy niż rok wcześniej. Jednak do końca roku Duisport spodziewa się spadku obsługi ładunków w kontenerach. Według Duisport - spadki z I półrocza można zrównoważyć. Ilość przeładowanych kontenerów jest obecnie o 2% wyższa od wartości z poprzedniego roku.

- Jest to pozytywna zmiana, ale w żadnym wypadku nie oczywista, biorąc pod uwagę obecną sytuację - mówi szef duisportu Erich Staake.

Według informacji, motorem wzrostu pozostaje ruch drogowy do Chin. W kwietniu oferta kolejowa została rozszerzona o kolejne kierunki do Chin. Około jedna trzecia całkowitego wolumenu handlu pociągami towarowymi między Europą a Chinami przechodzi obecnie przez węzeł logistyczny w Duisburgu.

- Wolumen ruchu na Nowym Jedwabnym Szlaku prawie się podwoił w porównaniu z poprzednim rokiem i stanowi już prawie 8% całkowitej przepustowości kontenerów grupy Duisport. Morski przepływ towarów z Chinami również wykazuje obiecujące stopy wzrostu - mówi Staake.

Całkowity przeładunek ładunków w bieżącym roku będzie o około 4-5% niższy od wyników z 2019 r. ze względu na gwałtowny spadek przewozów węgla i słabość przemysłu stalowego.tłum: A. Podgórski
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL