Lanfer, specjalista ds. Logistyki chemicznej, buduje „Maxi Terminal” w HammDrukuj

Lanfer, specjalista ds. Logistyki chemicznej, buduje „Maxi Terminal” w HammLanfer Logistik z siedzibą w Meppen rozpoczyna budowę nowego terminalu kontenerowego w Hamm. Na kanale Datteln-Hamm ma powstać nowy trójmodalny punkt przeładunkowy. Lanfer Logistik chce stworzyć optymalną i inteligentną kombinację dla transportu kombinowanego (CT) w siedzibie firmy w Hamm (Nadrenia Północna-Westfalia). Po Dortmundzie Hamm jest drugim co do wielkości portem kanałowym w Niemczech.

Na 10-hektarowym terenie Lanfer od lat oferuje usługi logistyczne, przeładunkowe i kontraktowe w branży chemicznej. Wraz z budową „Maxi Terminal Hamm”, lokalizacja ma stać się jednym z najważniejszych chemicznych węzłów logistycznych w Niemczech.

- Połączenie trójmodalne jest idealne. Hamm jest dogodnie położone przy autostradach A1 i A2, posiada połączenia kolejowe we wszystkich kierunkach i jest doskonale dostępne dla żeglugi śródlądowej - wyjaśnia Michael Kirschner, dyrektor zarządzający Intermodal, wybór lokalizacji. „Nasza inwestycja tutaj jest zatem decyzją strategiczną”.

W prawie 100-letniej historii firmy Lanfer Logistik rozwinęła się ze swojej siedziby w Meppen w jedną z wiodących niemieckich firm logistycznych w dziedzinie chemii. Ta rodzinna firma zarządzana przez właściciela trzeciego pokolenia zatrudnia obecnie ponad 1100 osób w pół tuzinie lokalizacji operacyjnych i osiąga roczną sprzedaż przekraczającą 200 milionów euro.tłum: A. Podgórski
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL