Podpisano List Intencyjny w sprawie współpracy na rzecz rozwoju żeglugi śródlądowej na Wrocławskim Węźle WodnymDrukuj

Podpisano List Intencyjny w sprawie współpracy na rzecz rozwoju żeglugi śródlądowej na Wrocławskim Węźle WodnymWe wtorek, 4 sierpnia, w siedzibie Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu został podpisany List Intencyjny w sprawie współpracy na rzecz rozwoju żeglugi śródlądowej na Wrocławskim Węźle Wodnym. Sygnatariuszami dokumentu są Wody Polskie oraz Władze Wrocławia.

List Intencyjny podpisano mając na względzie rozwój żeglugi śródlądowej na Wrocławskim Węźle Wodnym, stanowiącym odcinek Odrzańskiej Drogi Wodnej, ujętej w „Europejskim porozumieniu w sprawie głównych śródlądowych dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym” (AGN) jako droga wodna E-30 oraz uwzględniając wzrost atrakcyjności i walorów turystycznych Wrocławia na skutek uruchomienia żeglugi w porze nocnej, a także biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa na śródlądowych drogach wodnych.

Podpisy pod dokumentem złożyli Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia oraz Jolanta Rędowicz, Zastępca Dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą.

W ramach umowy obie strony zapewniają, że w planowanych i podejmowanych działaniach własnych, wezmą pod uwagę stworzenie warunków racjonalnego i efektywnego wykorzystania możliwości żeglugowych Wrocławskiego Węzła Wodnego i będą informować się wzajemnie o powyższych działaniach. Jest również wola podjęcia niezwłocznej współpracy na rzecz uruchomienia żeglugi w porze nocnej, co wiąże się z koniecznością zapewnienia stosownych warunków bezpieczeństwa.

W związku z tym strony zobowiązują się do odpowiedniego oznakowania dla żeglugi całodobowej: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – szlaku żeglownego oraz budowli i urządzeń hydrotechnicznych, będących w posiadaniu strony. Urząd Miejski Wrocławia – portów oraz urządzeń, budowli i linii przesyłowych krzyżujących się z drogą wodnych, które stanowią własność strony, wraz z uzgodnieniem z administracją drogi wodnej.

Zarówno Wody Polskie, jak i Urząd Miejski Wrocławia będą też wzajemnie wspierać swoje plany na rzecz wykorzystania dla żeglugi towarowej i pasażerskiej Wrocławskiego Węzła Wodnego, w tym: utworzenia portu śródlądowego, uruchomienia tramwaju wodnego czy modernizacji budowli i urządzeń hydrotechnicznych.

#1 | hydrogeo dnia 05.08.2020 21:06
Brawo w kwestii dogadania się RZGW z Miastem w końcu jest progres.
Teraz już tylko krok od podpisania z miastem umowy o dofinansowaniu dostosowania śluzy Mieszczańskiej do klasy 1a, no i rzecz jasna do wyczekiwanej przez rowerzystów kładki nad śluzą Opatowice.
#2 | Seehund dnia 13.08.2020 14:14
Gdy czytam o utworzeniu portu śródlądowego to żołądek idzie mi w górę. Jeszcze komuś?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL