Gróbarczyk: aplikacja dla wodniaków spopularyzuje turystykę wodnąDrukuj

Gróbarczyk: aplikacja dla wodniaków spopularyzuje turystykę wodnąAplikacja Drogi wodne spopularyzuje turystykę wodną i zachęci wszystkich do tej formy spędzania wolnego czasu - ocenił w piątek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej uczestniczył w czwartek w konferencji poświęconej uruchomieniu aplikacji Drogi wodne. Jest ona przeznaczona - jak tłumaczył - dla wszystkich wodniaków: zarówno amatorów, jak i pasjonatów kajaków, motorówek i żagli.

Gróbarczyk wskazał, że obecnie w aplikacji znajduje się kilkanaście tras żeglugowych, turystycznych w każdym województwie. Dodał, że ten program będzie się rozwijał. "Każdy może sobie wymyślić drogę wodną, przesłać ją do Urzędu Żeglugi Śródlądowej bądź do nas, do ministerstwa, bądź na stronę, która będzie w tym celu uruchomiona" - wskazał. Zapewnił, że taka trasa będzie zweryfikowana i wpisana do aplikacji, jeżeli okaże się "bezpieczna i będzie się nadawała do turystycznej żeglugi".

Według Gróbarczyka aplikacja spopularyzuje turystykę wodną. "I zachęci wszystkich do tej firmy spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim wakacji" - wskazał.

  
3034
<
#1 | bizon53 dnia 13.07.2020 09:59
Przez ostatnich pięć lat udało się wymyśleć aplikację dla kajaków, motorówek i przekop mierzeji... a miało być tak pięknie... żałosne
1251
<
#2 | Seehund dnia 25.07.2020 22:55
"Każdy może sobie wymyślić drogę wodną" Wymyślajmy. Mam już kilka pomysłów.
2512
<
#3 | hydrogeo dnia 27.08.2020 22:52
Hmmm, a jak ta aplikacja wprowadzi nową wymyśloną i zweryfikowaną pod kontem bezpieczeństwa i nadawania się do turystycznej żeglugi drogę wodną do załącznika do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 czerwca 2019 r. w sprawie śródlądowych dróg wodnych ? Czy jednak Ministrowi chodziło o inne drogi wodne te pozaklasowe ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL