Śródlądowy wycieczkowiec zbudowany w Płocku płynie do HolandiiDrukuj

Śródlądowy wycieczkowiec zbudowany w Płocku płynie do HolandiiW środę, 1 lipca, wieczorem, z Gdańska wyholowano częściowo wyposażony śródlądowy statek wycieczkowy. Zbudowała go stocznia Centromost z Płocka, należąca do holenderskiej grupy Veka. Holownik Felis dostarczy jednostkę do stoczni w Holandii. Zestaw holowniczy opuścił płocką stocznię 25 czerwca. W holenderskim porcie Delfzijl spodziewany jest 6 lipca.

Do Gdańska częściowo wyposażony statek wycieczkowy dotarł na holu jednej z najbardziej rozpoznawalnej jednostki śródlądowej w Polsce (z lądowiskiem i małym śmigłowcem na wyposażeniu) Alexander kapitana Jerzego Pielacińskiego.

W Gdańsku wycieczkowiec z Płocka spędził kilkadziesiąt godzin, przechodząc m.in. inspekcję Urzędu Morskiego mającą na celu sprawdzenie, czy nadaje się do bezpiecznej podróży morskiej jako obiekt holowany.

Statek został zamówiony przez armatora Nicko Cruises w holendeskiej grupie stoczniowej Veka, do której należy także płocka stocznia Centromost.

Statek Nicko Spirit przyjmie na swoje trzy pokłady 170 pasażerów przy 38-osobowej załodze.
Ma być eksploatowany na Renie. Menie i Mozeli.

Na pokładzie Nicko Spirit zaplanowano trzy restauracje, bibliotekę i sklep z pamiątkami, salon Panorama Lounge i bar z dużą werandą na dziobie. Wnętrza mają być przestronne i jasne, m.in. dzięki licznym przeszkleniom - zapewnia armator.

Wśród dostępnych na śródlądowym wycieczkowcu atrakcji i udogodnień dla pasażerów znajdzie się obszerny dział wellness i fitness (m.in. z sauną, jazuzzi) i pokład słoneczny.
Każda z kabin pasażerskich ma ok. 14 m² powierzchni.
Pomiędzy głównym, środkowym i górnym pokładem możliwe jest przemieszczanie się windą.

Nicko Spirit - charakterystyka podstawowa:
długość całkowita - 110,00 m
szerokość - 11,40 m
zanurzenie - 1,70 m

"Do tej pory specjalizowaliśmy się w jednostkach towarowych. To jest poszerzenie naszej oferty i możliwości. Sprawdziliśmy się i już wiemy, że jesteśmy w stanie podołać takim zamówieniom" - powiedział "Tygodnikowi Płockiemu" prezes Centromostu Krzysztof Małkiewicz.

Na załączonych zdjęciach Nicko Spirit na początku drogi, w Płocku oraz (na kadrze z kamery internetowej) przy marinie w Górkach Zachodnich.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL