Czat

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Seehund
24.11.2020

Seehund
22.11.2020
Wiemy, gdzie dobrych doradców może znaleźć. .....ale czy szansę wykorzysta?

Apis
22.11.2020
Gdyby miał dobrych doradców w swoim gabinecie... Ma szansę: triumwirat "WZŻ" się rozleciał. Grin

Seehund
22.11.2020

Apis
16.11.2020
@Ziomal - byłoby zapewne trochę lepiej gdyby nie "desant" z poprzedniej ekipy w MGMiŻŚ. Wnieśli swoje "nie da się" ale czy trzeba było ministerstwo likwidować aby się ich pozbyć?

Awaria polskiego statku na WezerzeDrukuj

Awaria polskiego statku na WezerzePolska barka „Max” załadowana 670 tonami ziarna uległa w sobotę wieczorem awarii na Wezerze koło Dörverden. 67-metrowy statek towarowy zmierzał w kierunku Bremy. Podczas wejścia w kanał śluzy bezpośrednio przed jazem elektrowni Dörverden, ster nagle zawiódł z powodu przepięcia w instalacji elektrycznej.

Statek stracił manewrowość ale dzięki szybkiej reakcji załogi udało się rzucić kotwicę i z pomocą steru awaryjnego oraz pracy maszyn napędowych zapobiec niekontrolowanemu dryfowaniu statku w stronę jazu i elektrowni.

W operacji na dużą skalę prowadzonej przez straż pożarną, THW, DLRG, policję ochrony wód i władze żeglugowe, uszkodzony frachtowiec został najpierw zabezpieczony, a następnie odholowany w asyście statku pasażerskiego do kanału śluzowego.

Policja po skontrolowaniu systemów statku i usunięciu przyczyny awarii steru zezwoliła na dalszą jazdę i statek w niedzielę ok. 8.00 będzie mógł kontynuować rejs.

źródło: relacja kapitana statku oraz bild.de/regional/bremen
#1 | Seehund w 17.03.2020 20:35
Ta polska barka, wg Niemców, to statek śródlądowy. Najważniejszy jest szczęśliwy finał.
#2 | Seehund w 26.03.2020 11:18
Pechowe dni na Wezerze dla polskich statków. 23.03. pchacz Fabico-2 w czasie załadunku piasku w Stolzenau utracił swoją barkę. Mówi się o błędzie w ładowaniu. Przy 9 tonie, z 12 planowanych, barka zatonęła.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby napisać komentarz.

Oceny

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.

Żadne oceny nie zostały dodane.