Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Statki Żeglugi Gdańskiej znikną z Motławy przy Zielonej Bramie.Drukuj

  • mkrakowiak74
  • 15.12.2019 06:43:43
  • 1064 czytań
  •  0 komentarzy
Statki Żeglugi Gdańskiej znikną z Motławy przy Zielonej Bramie.Do 1 kwietnia 2020 r. statki Żeglugi Gdańskiej mają opuścić Motławę w okolicy Zielonej Bramy. Taką decyzję przekazał żeglarzom zastępca prezydent Gdańska ds. polityki inwestycyjnej Alan Aleksandrowicz. Tłumaczy to potrzebą remontu pobrzeża nad rzeką.

- To czarny piątek dla białej floty - mówi prezes Żeglugi Gdańskiej Jerzy Latała.

Wiceprezydent Alan Aleksandrowicz przekazał decyzję władz miasta podczas pierwszego z cyklu spotkań na temat remontu Długiego Pobrzeża. Prezes Żeglugi Gdańskiej, kapitan Jerzy Latała, jest zaskoczony i zdruzgotany tą decyzją.

- Pan prezydent Alan Aleksandrowicz na spotkaniu, na które nas zaprosił, poinformował nas, że do 1 kwietnia mamy usunąć statki. Część nabrzeża spacerowego, gdzie niedawno było tąpnięcie, jest w gorszym stanie, ale nie na tyle, żeby obok nie mogły pływać statki. Od zakończenia wojny żegluga była w Gdańsku przez cały czas. Teraz okazuje się, że po śmierci śp. prezydenta Pawła Adamowicza musimy się wynieść. Na całym świecie władze samorządowe starają się przygarniać białą flotę. Czy nie może powstać kolejna kładka? To przykre dostać taki wilczy bilet po tylu latach. Zostałem zepchnięty do narożnika i będę walczył, oświadczyłem panu prezydentowi, że się nie poddam - mówi kapitan Jerzy Latała.

Obowiązująca umowa miasta z Żeglugą Gdańską jest ważna jeszcze przez 18 lat. - Jeżeli doznamy uszczerbku będziemy się bronić na drodze prawnej - mówi Jerzy Latała.

- To było pierwsze z cyklu spotkań, jakie zaplanowaliśmy w sprawie koniecznego remontu Długiego Pobrzeża. Sygnalizujemy, że stan nabrzeża wymaga gruntownego remontu lub wręcz przebudowy od Bramy Zielonej do Targu Rybnego. Kluczowe, i na to będziemy kłaść szczególny nacisk, jest bezpieczeństwo użytkowników nabrzeża, zarówno od strony lądu, jaki i wody. W razie konieczności poszukiwać będziemy alternatywnych lokalizacji obsługujących przewoźników i organizatorów rejsów turystycznych - mówi wiceprezydent Alan Aleksandrowicz.

Pomysł komentuje Karol Spieglanin, prezes Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej.

- Kiedyś był plan, żeby w ogóle usunąć Żeglugę Gdańską i wszystkie łodzie powyżej 20 metrów w okolice Brabanku. Moim zdaniem powinno to nastąpić z kilku powodów. Po pierwsze kładka mogłaby być dłużej otwarta dla pieszych. Po drugie, okolice Żurawia i najlepszą część nabrzeża moglibyśmy udostępnić mniejszym jednostkom - mówi Karol Spieglanin.

Żegluga Gdańska to największa w Polsce firma specjalizująca się w żegludze przybrzeżnej. To kontynuatorka firmy trudniącej się przewozami wodnymi w Gdańsku od 1946 roku.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL