Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
30.05.2020
Chodzi mi też o to, że "nasze" ministerium poza przekopem mierzei żadnych innych problemów żeglugi śródlądowej nie dostrzega. To boli...

Apis
30.05.2020
Proszę się nie obrażać. W Hydeparku można pisać wszystko. Zbudują kanał i śluzę - napiszemy o tym na pewno specjalnego newsa.

ango
30.05.2020
(...)Ile można pisać o Mierzei...(...) Ponieważ ostatnie informacje o Mierzei są zamieszczane przez mnie, rozumiem, że mam już nie "zaśmiecać" strony tym tematem ...

tiktak
29.05.2020

tiktak
29.05.2020

Żegluga Augustowska przewiozła w tym sezonie 120 tys. osóbDrukuj

  • mkrakowiak74
  • 03.12.2019 10:23:04
  • 329 czytań
  •  1 komentarz
Żegluga Augustowska przewiozła w tym sezonie 120 tys. osóbKolejny rekord zanotowała Żegluga Augustowska, która przewiozła w tym sezonie 120 tys. pasażerów - poinformował PAP wiceprezes ŻA Sławomir Aleksandrowicz.

„Ładne lato i tym samym dużo turystów, więcej niż zwykle, było w Augustowie. Naszymi statkami pływało wiele rodzin z dziećmi. To z pewnością zasługa programu 500 plus” - powiedział PAP Aleksandrowicz.

Poinformował, że żegluga miała także dużo gości zza wschodniej granicy, głównie z Litwy, którzy mają niedaleko do Augustowa. „Oni przyjeżdżają do nas i na zakupy, i wypocząć. To nasi dodatkowi klienci” - dodał wiceprezes.

Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszył się, jak co roku, ponad 2-godzinny rejs „papieski” do Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej. W 1999 roku statkiem Serwy popłynął tam papież Jan Paweł II. To sztandarowa oferta augustowskiego armatora.

Żegluga Augustowska swoje rejsy regularne, jak i na specjalne zamówienia, wykonuje czterema statkami. Największa jednostka, Swoboda, może zabrać na pokład 330 osób, Serwy i Sajno - po 200. Nowy statek Bystry, który został zbudowany w tym roku, mieści 250 pasażerów.

Aleksandrowicz poinformował, że statek w tym roku był mało wykorzystywany, bo był gotowy do rejsów dopiero w sierpniu. Od przyszłego sezonu będzie w stałej ofercie żeglugi.

W ubiegłym roku pogoda w Augustowie również dopisała, a żegluga przewiozła wówczas 110 tys. osób.

Jeziora i rzeki augustowskie, wraz ze zbudowanym w XIX wieku Kanałem Augustowskim z kilkunastoma śluzami, uznawane są za jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce, obok Wielkich Jezior Mazurskich. Popularność rejsów statków Żeglugi Augustowskiej znaczenie wzrosła od czerwca 1999 roku, gdy na statku "Serwy" pływał papież Jan Paweł II, odpoczywający wówczas w klasztorze w Wigrach w czasie pielgrzymki do Polski. Trasa zwana od tamtej pory "papieską" cieszy się dużym zainteresowaniem.

#1 | Seehund dnia 06.12.2019 20:07
Brawo Żegluga Augustowska, wspaniały wynik i tendencja wzrostowa. Przy okazji, jako ciekawostkę, dodam, że pływając przez 173 dni, od 17 kwietnia do 06 października na Neckarze dla BuGa (Bundesgartenschau) Heilbronn, przewieźliśmy 450 tys.pasażerów jednym statkiem na 200 osób z dwuosobową załogą. Fakt ten nie umniejsza sukcesu augustowian. Inne realia. Brawo i życzenia dalszego rozwoju.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL