Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Seehund
09.11.2019

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Trwają prace na rzeszowskim zalewieDrukuj

  • mkrakowiak74
  • 25.11.2019 12:55:31
  • 150 czytań
  •  0 komentarzy
Trwają prace na rzeszowskim zalewieMieszkańcy Rzeszowa z zainteresowaniem obserwują realizowane w kilku miejscach rzeszowskiego zalewu prace odmuleniowe. Na lewym brzegu przy ulicy Żeglarskiej w rejonie ujęcia wody operuje wielozadaniowy watermaster, który usuwa pływającą roślinność i trzcinowiska. Jeszcze we wrześniu br. z tego obszaru zbiornika została zebrana i przeniesiona chroniona roślina - kotewka orzech wodny.

Zebrane przez watermastera trzcinowiska są następnie ładowane na barki, które pchacz holuje do deponii. Zgodnie z warunkami środowiskowymi maszyny pozostawią około 10-cio metrowy tzw. pas ochronny roślinności pływającej.

Równocześnie rozpoczyna się rozkładanie zmagazynowanych na placu wielkogabarytowych kontenerów syntetycznych (tzw. georur) do których trafi namuł. Zastosowanie tej technologii pozwoli na znaczne ograniczenie rozprzestrzeniania się nieprzyjemnych zapachów, o co obawiali się okoliczni mieszkańcy. Na lewym brzegu wzdłuż ulicy Żeglarskiej wykonawca ułożył już na wodzie na specjalnych pływakach system czterech rurociągów, którymi już w najbliższych dniach refuler będzie tłoczył osady denne do georur.


Zrealizowany w ubiegłych tygodniach transport sprzętu oraz realizowane na poszczególnych frontach prace na wodzie i brzegach zalewu są zaplanowane logistycznie aby dochować założonego harmonogramu robót.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL