Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
02.07.2020
Dziękuję za życzenia urodzinowe Smile

Seehund
27.06.2020
Andrzeju, co prawda dopiero dzisiaj, gdyż wczoraj nie mogłem: dużo, dużo zdrowia i pomyślności!

zamek
26.06.2020
Sto lat, sto lat niech żyje, żyje nam... Wszystkiego najlepszego Andrzej.

tiktak
25.06.2020

Apis
30.05.2020
Chodzi mi też o to, że "nasze" ministerium poza przekopem mierzei żadnych innych problemów żeglugi śródlądowej nie dostrzega. To boli...

Trwają prace na rzeszowskim zalewieDrukuj

  • mkrakowiak74
  • 25.11.2019 12:55:31
  • 341 czytań
  •  0 komentarzy
Trwają prace na rzeszowskim zalewieMieszkańcy Rzeszowa z zainteresowaniem obserwują realizowane w kilku miejscach rzeszowskiego zalewu prace odmuleniowe. Na lewym brzegu przy ulicy Żeglarskiej w rejonie ujęcia wody operuje wielozadaniowy watermaster, który usuwa pływającą roślinność i trzcinowiska. Jeszcze we wrześniu br. z tego obszaru zbiornika została zebrana i przeniesiona chroniona roślina - kotewka orzech wodny.

Zebrane przez watermastera trzcinowiska są następnie ładowane na barki, które pchacz holuje do deponii. Zgodnie z warunkami środowiskowymi maszyny pozostawią około 10-cio metrowy tzw. pas ochronny roślinności pływającej.

Równocześnie rozpoczyna się rozkładanie zmagazynowanych na placu wielkogabarytowych kontenerów syntetycznych (tzw. georur) do których trafi namuł. Zastosowanie tej technologii pozwoli na znaczne ograniczenie rozprzestrzeniania się nieprzyjemnych zapachów, o co obawiali się okoliczni mieszkańcy. Na lewym brzegu wzdłuż ulicy Żeglarskiej wykonawca ułożył już na wodzie na specjalnych pływakach system czterech rurociągów, którymi już w najbliższych dniach refuler będzie tłoczył osady denne do georur.


Zrealizowany w ubiegłych tygodniach transport sprzętu oraz realizowane na poszczególnych frontach prace na wodzie i brzegach zalewu są zaplanowane logistycznie aby dochować założonego harmonogramu robót.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL