Kończy się sezon nawigacyjny na Wielkich Jeziorach MazurskichDrukuj

Kończy się sezon nawigacyjny na Wielkich Jeziorach MazurskichOd wtorku zamknięty będzie szlak żeglugowy Wielkich Jezior Mazurskich - poinformowało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Zakończenie sezonu nawigacyjnego nie oznacza zakazu żeglugi, ale od tej pory wodniacy pływają na własną odpowiedzialność.

Komunikat nawigacyjny o zamknięciu dla żeglugi szlaku żeglugowego systemu Wielkich Jezior Mazurskich przed sezonem zimowym wydał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Zamknięty będzie zarówno liczący ponad 86 km główny szlak - od jeziora Roś w Piszu do rzeki Węgorapy w Węgorzewie - jak i szlaki boczne. "Do czasu wystąpienia pierwszych zjawisk lodowych, dopuszcza się żeglugę na tych szlakach z zachowaniem szczególnej ostrożności, wyłącznie na własną odpowiedzialność i ryzyko armatora" - wskazano w komunikacie.

Również od wtorku na obszarze Wielkich Jezior Mazurskich wyłączony będzie system ostrzegawczy przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi, który wznowi pracę dopiero w przyszłym sezonie nawigacyjnym, czyli na wiosnę. Rozpoczyna się demontaż oznakowania żeglugowego, tj. pływających boi, a częściowo także oznakowania brzegowego na szlakach.

Natomiast już 30 września zakończyły swoje dyżury wodne karetki Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, stacjonujące w Sztynorcie, Giżycku, Rynie i Wierzbie.

Podczas minionego sezonu - trwającego od początku czerwca - pływające załogi medyczne MOPR udzieliły pomocy blisko 250 poszkodowanym na wodzie, a także na lądzie w pobliżu brzegów jezior. Wzywano je m.in. do ofiar wypadków, tonących, osób z urazami i oparzeniami albo po ciężkich reakcjach alergicznych.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL