Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Współpraca Polski i Czech ws. żeglugi śródlądowejDrukuj

  • mkrakowiak74
  • 08.09.2019 08:26:49
  • 486 czytań
  •  0 komentarzy
Współpraca Polski i Czech ws. żeglugi śródlądowejMinister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk i czeski minister transportu Vladimir Kremlik podpisali deklarację w sprawie włączenia Odrzańskiej Drogi Wodnej do transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T.

Do podpisania dokumentu doszło w Warszawie 28 sierpnia 2019 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podczas polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych.

Uścisk dłoni ministrów po podpisaniu porozumienia. Minister Vladimir Kremlik (po lewej) i minister Marek Gróbarczyk (po prawej).
W ramach podstolika transportowego stronę polską reprezentował Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej i Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, zaś stronę czeską Vladimir Kremlik, minister transportu Republiki Czeskiej.

Infrastruktura to jeden z kluczowych elementów współpracy polsko – czeskiej. Obok połączeń drogowych takich jak będąca w budowie droga S3 – D11 i kolejowych (E 59), ważny dla wzmocnienia jednolitego rynku i wymiany towarowej jest rozwój śródlądowych dróg wodnych.

Współpraca polsko – czeska ma polegać w pierwszej kolejności na wpisaniu polskich i czeskich dróg wodnych do sieci TEN-T, co umożliwi zdobycie funduszy europejskich na budowę nowych stopni wodnych na Odrze i ukończenie korytarza wodnego Dunaj – Odra na odcinku Kędzierzyn Koźle – Ostrawa. Punkt przekroczenia wspólnej granicy odrzańskiego odgałęzienia kanału zostanie ustanowiony pomiędzy terenami gmin Krzyżanowice (miejscowość Chałupki) i Bogumin.

Rozwój powyższych korytarzy transportowych jest kluczowy z perspektywy uruchomienia do 2026 roku terminala kontenerowego w Świnoujściu.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL