Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Rejsy po Zbiorniku DobczyckimDrukuj

  • mkrakowiak74
  • 09.08.2019 08:52:55
  • 446 czytań
  •  0 komentarzy
Rejsy po Zbiorniku DobczyckimWody Polskie RZGW w Krakowie wraz z Wodociągami Miasta Krakowa konferencją prasową w dniu 6 sierpnia br. rozpoczęły nowy program edukacji ekologicznej. Wspólny projekt, który realizowany jest we współpracy z Gminą Dobczyce, to rejsy po unikatowym w skali kraju Zbiorniku Dobczyckim.

Program rejsów stanowi rozszerzenie oferty edukacji ekologicznej prowadzonej przez organizatorów od wielu już lat. Ma na celu zapoznanie uczestników z problematyką ochrony jakości zasobów wodnych, budowanie i podtrzymywanie poczucia współodpowiedzialności za ochronę przyrody, a w szczególności jakości środowiska wodnego. Rejsy to niepowtarzalna, interaktywna lekcja przybliżająca funkcje zbiornika zaporowego, takie jak: przeciwpowodziowa, łagodząca skutki suszy oraz jako zasób wody pitnej dla miasta Krakowa.

Rejsy to również okazja do poznania roli PGW Wody Polskie RZGW w Krakowie jako zarządcy zbiornika. Wody Polskie prowadzą racjonalną politykę określoną w planach gospodarowania wodami dla dorzeczy, spełniając tym samym cele środowiskowe.

Nasze działania na zbiorniku mają charakter wielozadaniowy. Wody Polskie sprawują nadzór nad obiektami o znaczeniu hydrotechnicznym zlokalizowanymi na obszarze zbiornika, takimi jak zapora, obwałowania czy elektrownia wodna.

Podczas rejsów po zbiorniku, uczestnicy poznają jego historię, funkcje w regionie, a także znaczenie obiektów hydrotechnicznych administrowanych przez RZGW w Krakowie.

Bardzo ciekawym punktem na mapie zbiornika jest również gospodarstwo rybackie zarządzane przez Wody Polskie. Racjonalna gospodarka rybacka prowadzona na Zbiorniku Dobczyckim, która polega na odłowach ryb roślinożernych przy jednoczesnym zarybianiu rybami drapieżnymi, przyczynia się do poprawy jakości wody pitnej w zbiorniku – o czym między innymi mówiła Małgorzata Sikora Dyrektor RZGW w Krakowie.

Przypomnijmy, Zbiornik Dobczycki zlokalizowany jest na rzece Raba około 20 km na południe od Krakowa. Jego powierzchnia wynosi ponad 1000 ha, gromadząc 120 mln m3 wody, a średnia głębokość zbiornika to ok. 11 m.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL