Zadanie Wisła etap 2 realizowane jest zgodnie z harmonogramemDrukuj

Zadanie Wisła etap 2 realizowane jest zgodnie z harmonogramemMimo majowych wezbrań, podczas których Wykonawca był zmuszony czasowo zawiesić prace i zabezpieczyć odcinki wałów, prace na zadaniu Wisła etap 2 są realizowane zgodnie z założonym harmonogramem.

Od początku realizacji zadania, które miało miejsce 25 marca 2019 r, wykonano roboty budowlane o wartości ponad 12,5 mln zł. tj. niemal 20 % wartości umowy. W całości została już wykonana przesłona przeciwfiltracyjna podłoża wału na trzech z czterech sekcji obwałowań.

Obecnie trwają roboty ziemne związane z rozbudową korpusu wału na sekcji II, III oraz sekcji San.Dotychczas zostało dowiezione, uformowane i zagęszczone niemal 100 000 m3 materiału nasypowego. Z uwagi na uwarunkowania środowiskowe rozpoczęcie prac na sekcji I nastąpi w sierpniu br. Realizowane jest także zabezpieczenie nadbudowanego korpusu poprzez układanie geomembrany z folii PVC. Wykonawca robót ułożył już folię na powierzchni ponad 27 000 m2.

Zgodnie z założeniami projektowymi, oprócz zabezpieczeń przeciwfiltracyjnych w korpusie obwałowań instalowana jest bariera z siatki stalowej, której zadaniem będzie uniemożliwienie bobrom i innym zwierzętom wykopywanie nor w korpusie wału. Docelowo na wszystkich sekcjach wału ułożone zostanie 435 tysięcy m2 siatki stalowej. Na chwile obecną rozpoczęto montaż siatki na sekcji San. W sierpniu planowane jest również rozpoczęcie przebudowy dwóch śluz wałowych zlokalizowanych na sekcji II oraz III.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL