Utrudnienia na Wiśle w związku z budową mostu PołudniowegoDrukuj

Utrudnienia na Wiśle w związku z budową mostu PołudniowegoInformujemy, że na Wiśle w Warszawie w dzielnicy Wilanów (w 500 km szlaku żeglownego) trwają prace związane z budową mostu Południowego w ramach realizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad zadania pn. „Budowa drogi ekspresowej S2 – POŁUDNIOWA OBWODNICA WARSZAWY, na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. Zadanie „B” – od węzła Przyczółkowa (z węzłem km około 5+050,00) do węzła Wał Miedzeszyński (z węzłem km około 11+500,00) o długości ok. 6,5 km. ODCINEK 2 OD KM 8+523,19 DO KM 10+291,61”.

Ze względu na technologię prowadzonych prac niezbędne jest przegrodzenie koryta rzeki tymczasowym mostem pontonowym. Stanowi on przeszkodę dla użytkowników drogi wodnej Wisły, chcących uprawiać żeglugę w tym rejonie. Dlatego też droga wodna Wisły w km 500 pozostaje zamknięta.

Istnieje jednak możliwość przepłynięcia tym odcinkiem rzeki, będącym terenem budowy. Konieczne jest uzgodnienie terminu i warunków z wykonawcą robót:

GP MOSTY S.C., ul. Bruzdowa 42, 02-991 Warszawa
e-mail: biuro@gpmosty.pl
telefon: +48 691 850 542

Wykonawca deklaruje możliwość tymczasowego rozpięcia mostu pontonowego w osi szlaku żeglownego, aby przepuścić jednostki pływające po uprzednim zgłoszeniu i uzgodnieniu terminu. Dla mniejszych jednostek i kajaków przewidziano pomoc w przetransportowaniu (bez konieczności częściowego demontowania mostu tymczasowego).

Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest zgłoszenie zamiaru przepłynięcia przez rejon budowy każdorazowo na podany adres e-mail lub numer telefonu.

Mając na uwadze harmonogram prowadzonych robót wykonawca zwraca się z prośbą, aby zgłoszenia dokonywać jak najwcześniej, jeżeli to możliwe z trzytygodniowym wyprzedzeniem.
foto: murator.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL