Water Expo w Pałacu Kultury i NaukiDrukuj

Water Expo w Pałacu Kultury i NaukiPrawie 300 samorządowców i przedstawicieli firm zapowiedziało udział w rozpoczynających się 10 kwietnia Konferencji i Wystawie Waterexpo.

Tematyka Waterexpo obejmuje z jednej strony problematykę żeglugi śródlądowej i jej integracje z infrastruktura kolejowa i drogowa, z drugiej zaś - dystrybucję i uzdatnianie wody, sprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i przeciwdziałania skutkom suszy.

Podczas dwóch dni konferencji i wystawy omawiane będą także modele finansowania inwestycji i przeprowadzone warsztaty dla samorządów z zakresu PPP.

W dyskusji podczas WaterExpo wystąpi ogółem ponad 40 mówców, w tym przedstawiciele kierownictw ministerstw gospodarczych , członkowie zarządu Wód Polskich, przedstawiciele władz samorządowych województw i miast położonych nad Odrą i Wisłą , eksperci z kraju i zagranicy.

Głównym partnerem projektu jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, posiadające plany inwestycyjne, których wartość przekracza 60 milionów euro.

Ze zbiorowym stoiskiem wystąpi Netherlands Water Partnership, zrzeszjace holenderskie firmy z sektora budownictwa wodnego.

Waterexpo potrwa do 11 kwietnia.

Bliższych informacji udziela : Katarzyna Maciąg, tel.: +48 22 849 60 06, kom: +48 664 307 120, lub na stronie https://waterways.ztw.pl/

Informacje organizacyjne:

Godziny otwarcia -8:30 – 14:00
Ceremonia otwarcia - godz. 9:30
Sesja inauguracyjna -godz. 10:00

Adres: Pałac Kultury i Nauki plac Defilad 1, 00-901 Warszawa
#1 | budro2 dnia 11.04.2019 08:41
Dzień pierwszy, frekwencja mierna max 50osób.
Na początku trafnie określono problemy z wodą i żeglugą ale przy omawianiu możliwości finansowania powiało pesymizmem a Pani z ministerstwa finansów uciekła. Nie przedstawiono planów w dalszej perspektywie a jedynie te co znamy (Lubiąż, Ścinawa, przekop mierzei i Siarzewo). Niektóre osobistości były nieprzygotowane i myliły fakty i daty lub bujały w historii.
Po południu sympozjum zostało opanowane przez krzykliwych zielonych protestujących przeciwko budowaniu czegokolwiek na naszych rzekach. Młodymi ludźmi dowodziła starszawa paniusia która na pytanie co będzie jak rzeki wyschną nabrała wody w usta. Na pytanie co z transportem towarowym ? wysnuła teorię że on zaniknie bo nie będzie się opłacało daleko wozić towary, ale na pytanie gdzie leżą Chiny i czemu im się opłaca?, nie odpowiedziała. Na pytanie co z energetyką? odpowiedziała że mamy mieszkać w domach z bilansem energetycznym dodatnim i mieć panele na dachu i wiatrak w ogrodzie, a elektrownie wodne rzekomo nie potrzebują stopni wodnych. Nie chciała odpowiedzieć na pytanie co z prądem w nocy jak nie będzie wiało i co z przemysłem.
Na sympozjum była duża grupa holendrów z organizacji rządowych i pozarządowych których wystąpienia były rzeczowe i mogli by stanowić w przyszłości duże wsparcie dla planów resortu żeglugi i Wód Polskich. Jednak sądzę że po tym co zobaczyli i usłyszeli więcej się u nas nie pokażą.Również dzięki Holendrom na sympozjum nie cierpieliśmy z głodu i pragnienia.
Nie dotrwałem do drugiego dnia w warszawce i wróciłem do domu.
#2 | marek56 dnia 11.04.2019 11:45
Fajna relacja Smile Uśmiałem się choć sprawa tak naprawdę śmieszna nie jest. Ręce opadają i wszystko inne też. Najgorsze, że młodzi dali się tak omamić tymi ekoidiotyzmami.
#3 | koj dnia 11.04.2019 12:13
"Głównym partnerem projektu jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie" - to trzeba czytać tak: PGW Wody Polskie miało zapisane w budżecie "konferencje" więc trza było wydać tą kasę, bo w następnym roku nie dadzą. Nie wiem czy zielonym zapłacili za występy czy tak sami z siebie to uczynili (tzn.zredukowali koszty). Dajmy sobie spokój już z tymi kunferencjami... zwłaszcza takimi.
#4 | Apis dnia 24.04.2019 08:11
Te targi nigdy nie były czymś rzeczowym lub pożytecznym. Organizatorom chodzi wyłącznie o forsę od wystawców, wystawcom o wydanie przeznaczonych na promocję funduszy a zainteresowanie tzw. publiczności było żadne.

To relacja z pierwszej, wrocławskiej edycji Waterways Expo: https://www.zeglu...dmore=1292

Później wziąłem udział jeszcze tylko w jednej edycji i po niej straciłem zupełnie zainteresowanie tym "wydarzeniem" - zwłaszcza, że usunięto z jego nazwy człon "Waterways" (Drogi wodne) https://www.zeglu...dmore=1908

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL