Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
30.05.2020
Chodzi mi też o to, że "nasze" ministerium poza przekopem mierzei żadnych innych problemów żeglugi śródlądowej nie dostrzega. To boli...

Apis
30.05.2020
Proszę się nie obrażać. W Hydeparku można pisać wszystko. Zbudują kanał i śluzę - napiszemy o tym na pewno specjalnego newsa.

ango
30.05.2020
(...)Ile można pisać o Mierzei...(...) Ponieważ ostatnie informacje o Mierzei są zamieszczane przez mnie, rozumiem, że mam już nie "zaśmiecać" strony tym tematem ...

tiktak
29.05.2020

tiktak
29.05.2020

Międzynarodowe Seminarium OdrzańskieDrukuj

Międzynarodowe Seminarium OdrzańskieO przyszłości rzeki Odry jako ważnego szlaku komunikacyjnego rozmawiano dziś podczas Międzynarodowego Seminarium Odrzańskiego. Spotkanie odbyło się w sali sejmikowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego a w otwarciu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

W Międzynarodowym Sympozjum Odrzańskim z okazji Roku Odry uczestniczyli przedstawiciele m.in.: Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej RP, Brandenburgii, a także goście z Czech, w tym Radca Prezydenta Republiki Czeskiej, przedstawiciele Dyrekcji Dróg Wodnych w Republice Czeskiej oraz Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Minister ds. Rozwoju Regionalnego i Transportu Thomas Webel (Saksonia-Anhalt) i wielu innych przedstawicieli administracji, organizacji społecznych i podmiotów gospodarczych.

- Odra to niezwykle istotny szlak komunikacyjny w naszej części Europy. Niestety w ostatnich latach postępowała jego degradacja i aby odzyskał dawną świetność niezbędne są inwestycje i modernizacje – mówił podczas spotkania marszałek Cezary Przybylski.

Rola Odry w europejskim systemie szlaków wodnych wynika bezpośrednio z jej położenia. Dzięki niemu ma bezpośrednie połączenie z systemem najważniejszych dróg wodnych Europy. Jednocześnie regiony położone wzdłuż rzeki mają dużą podaż ładunków i w przyszłości chcą stawiać na transport rzeczny. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w ujściowym biegu Odry położony jest zespół portów morskich w Szczecinie i Świnoujściu, który ma kluczowe znaczenie dla polskiej gospodarki. Potencjał transportowy rzeki ma szansę zatem zostać wykorzystany, a po odpowiedniej modernizacji Odrzańska Droga Wodna może stać się integralną częścią sieci TEN-T, czyli Transeuropejskiej Sieci Transportowej.

W najbliższych latach Odra będzie ogromnym placem budowy. W planach jest dokończenie budowy stopnia wodnego w Malczycach, a także dwa kolejne stopnie wodne w Lubiążu i Ścinawie oraz także regulacja rzeki pomiędzy Malczycami i ujściem Nysy Łużyckiej. Jednocześnie trwają modernizacje śluz i jazów, a w kotlinie kłodzkiej trwają przygotowanie do budowy czterech suchych zbiorników przeciwpowodziowych.

Dolny Śląsk - Urząd Marszałkowski
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL